Duhove koliesko Macbook Pro 13 Late 2011 , po vymene Ram + SSD

Domov Diskusné Fóra MacBlog Duhove koliesko Macbook Pro 13 Late 2011 , po vymene Ram + SSD

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #520098
    Robert1989
    Účastník (Participant)

    Dobry den ,
    potreboval by som sa poradiť , pred polrokom som investoval do svojho macbooku s cieľom zrychlenia kedže som sa dočital že mu to može pomôcť.
    Nechal som si to vymeniť v PC servise , ktory navstivujem už roky. Vymena Ram z povodnej 4GB na 8GB a vymena HDD disku za SSD disk. investicia zhruba okolo 200 eur. po vymene a spusteni PC maximalna spokojnosť , počitač šiel a to neprehanam rychlejsie ako ked som ho kupil no trvalo to max. 2-3 tyzdne. mohol som otvorit kludne 20 aplikacii zatazit pc na plny vykon a pozerat film atd a duhove koliesko nikde :) no trvalo to max. 2-3 tyzdne a stav pocitaca sa pomaly vratil do skoro toho isteho stavu ako bol pred vymenou. počitač použivam na bežne veci ako je web, film,hudba, žiadne hry , plus kym to šlapalo tie 2-3 tyzdne tak som sa snazil 2-3 x imovie zostrihat nejake rodinne video no nedokoncil som to lebo potom to uz opat zacalo sekat. hladal som na forach ako si najlepsie udrziavat stav macu v kondičke kedze max co robim je vyprazdnenie medzipamate a vymazanie cookies cez ccleaner a pouzivam aj ESET. skusal som uz aj preinstalovat na novo prave pouzivany macOSierra no pomohlo to len velmi malo.  co sa tyka SSD 500 mam na nom max 100GB takze ziadna fullka a pocitac pouzivam len na banalne veci. Tak poprosim poradit co vsetko robit aby Mac slapal ako ma a ci ma niekto takuto skusenost ze po vymene na ssd + ram to nešlape tak ako by malo. Dakujem vopred za rady.

    #520099
    joer
    Účastník (Participant)

    V prvom rade odstrán ten ESET-na Macu nepotrebuješ antivirák. Za tie roky čo robím s Apple produktami/od roku 94/ som sa stretol iba raz s virusom este na MacOs 8. Takže take kraviny ani neinštaluj, každý antivirák je balast ktorý spomaluje každý počítač.Aké vymazanie cez ccleaner prosím ťa to čo za maniere z Windows zavádzaš. Za celý život som to použil asi 2x. Ja robím na starom MacMini z roku 2010, 12 gb RAM, SSD disk na aplikácie a HDD na odkladanie. Plus TM na zálohovanie. Co robím tak maximaálne raz za mesiac defragmentujem HDD disky externé, tot vsjo. A robím s Adobe balíkom, fotkami s Aperture a mám nainštalovaný HighSierru poslednú Beta vývojarskú verziu. Doporučujem ti všetko nazálohovať, vyčisti disk alebo lepšie nanovo naformátuj a nainštaluj si čistú inštaláciu Systému. A nanovo Aplikácie bez nejakych somarín ako su antiviráky a nejaky CCcleaner.

    #520100
    rudo.ba
    Účastník (Participant)

    Skusil by som tiež zapnúť TRIM:
    https://www.maketecheasier.com/enable-trim-for-3rd-party-ssds-mac/

    sudo trimforce enable

    Aj keď aj bez neho by to nemalo lagovať už po 2-3 týžňoch. Problém tam bude s tým antivírom. Takéto veci zásadne neinštalovať (tiež sa radšej vyhnúť kadejakým CleanMyMac, CCleaner a podobne). Keď, tak skúsiť EtreCheck (len prebehnúť a následne manuálne fixnúť ak niečo treba).

    Mám 13″ MBP Early 2011, RAM som zo 4 na 8 GB upgradol hneď po kúpe, HDD za SDD (500 GB Samsung EVO 750) pred niečo vyše rokom a ide krásne, lepšie ako nový. Zatiaľ stále 10.12.6, priveľa trablov čítam o 10.13, tak zatiaľ ee.

    #520110
    Anonymný
    Neaktívny

    :-)

    #520121
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #520160
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    A čo taký Malwarebytes? Zakúpili sme si na doma 3 licencie (3 Macy)

    #520162
    Anonymný
    Neaktívny

    :-)

    #520163
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    No ja som Malwarebytes kúpil na základe recenzií (aj tu na Macblogu sa Malwarebytes preberal).

    priznajme si, už ani Macy nie sú bezpečné, viac info na https://objective-see.com/malware.html

    #520164
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #520165
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    To mi pripomína ked bola sestra za domácim Mac mini, tak potom som sa pozrel čo zasa naťahala a tam Mackeeper :-O

    #520170
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Len otázka. Idem dávať SSD 850 EVO -256 gb. Treba ten TRIM hneď spraviť , či možem kedykoľvek aj potom , ale bez straty údajov. Dik

    #520174
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #520175
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Dakujem za info. Dá sa aj zistiť cez terminál či to ma deafaultne zapnuté ?

    #520177
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #520178
    Anonymný
    Neaktívny

    :-)

    #520204
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Hej tu je jeden screenshot na konci clanku https://computers.tutsplus.com/tutorials/how-to-check-and-enable-trim-on-a-mac-ssd–mac-60738

     

    s3030150

    Ďakujem

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.