CorelDraw

Domov Diskusné Fóra Nezaradené CorelDraw

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59523
    shambaL
    Účastník (Participant)

    Zdravim mam problem s Coreldraw.Nikde som nenasiel Corel na mac iba CorelDraw 11 lenze mi to nechce nainstalovat.Pride mi to akoby bol na starsi operacny system ja mam leopard. Potrebujem to akutne koli robote.
    Za skore otpovede dakujem

    #136128
    Aleks
    Moderátor

    CorelDraw na Mac sa pred niekoľkými rokmi prestal vyvíjať. Posledná verzia (asi tá 11) je PowerPC (čiže na inteli ide iba cez rossetu) a na Leoparde možno vôbec nefunguje.

    #136132
    shambaL
    Účastník (Participant)

    Ta rosseta je najaky program alebo ako to funguje ? pripadne kde by som to stiahol ?

    #136133
    renad
    Účastník (Participant)

    Rosseta je prostredie umožňujúce na Inteláckych Macoch spúšťať PowerPC aplikácie.
    (bežia teda pod emuláciou)

    PS: CorelDraw vyriešiš napr.: cez Parallels

    #136134
    Aleks
    Moderátor

    Rosseta je zabudovaná v Mac OSe. Pred tromi rokmi prešiel Apple so svojími počítačmi z platformy PowerPC na Intel, programy neboli kompatibilné (úplne iný procesor – nemožné) preto zabudoval do operačného systému práve spomínanú vrstvu Rosseta, ktorá sa stará o beh PowerPC programov na Intel macoch. Je tam istá strata rýchlosti, no malo by to fungovať. Dnes sú skoro všetky programy Universal Binary (UB) a bežia aj na Intel aj na PowerPC procesoroch. Ak teda program nejde, bude to najsôr tým, že nefunguje na leoparde.

    Najlepšie bude asi nainštalovať cez VMWare Fusion Windows a Corel tam. Možno niekto ponúkne aj iné riešenie…

    #136136
    shambaL
    Účastník (Participant)

    Ked ste sa uz takto rozbehli nenapisal by mi tu nejaky dobrak postup ako to nainstalovat pripadne staci len link na postup dakujem

    #136144
    Hector
    Účastník (Participant)

    Všetko nastaviť na anglický jazyk. English musí byť na prvom mieste. Alebo najlepšie vybrať ostatné jazyky. Ale ten Corel 11 pre Mac nestojí za nič! Radšej si ho daj cez vmware!

    #136145
    renad
    Účastník (Participant)
    #136151
    mahomo
    Účastník (Participant)

    zdravim,

    mam leopard a s instalaciou Corel Graphic Suite 11 som nemal ziaden problem, no s chodom tejto aplikacie je to asi tak, ze len spustenie je pomerne dost dlhe, ale inak celkom v pohode, pokial teda nepracujem s fontami, ale to uz je ina zalezitost, co je sposobene nainstalovanim Adobe font folio, cim sa Corel radikalne spomalil… :(

    no ale skusim to veru cez wmware, neviem kedy, ale isto…

    odporucam prejst na adobe CS3 i ked osobne si myslim, ze niektore veci su jednoduchsie v Coreli ako v Adobe…no Adobe je jednoznacne obsirnejsi a ponuka viacej moznosti!!!

    #136179
    vitoo
    Účastník (Participant)

    Ja by som tiez odporucal Adobe Illustrator – je obdony ako Corel a na Macu bez problemov aj ked väcšina ludi a grafickych studii pouziva Corel pod Win a niekedy sa vyskytne problem s kompatibilitou suborov.

    Mne sa podarilo vyuzit akciu a stiahnut si zadarmo program CrossOver (spúšťa Win aplikacie bez potreby instalovania Windovs) a Corel fičí na ploche Leoparda. Super vec.

    #136198
    shambaL
    Účastník (Participant)

    Tak som si stiahol CrossOver ale ked v nom chcem nainstalovat coreldraw X4 vobec ho nejade v instalacnom okne ….

    #136199
    renad
    Účastník (Participant)
    #136205
    shambaL
    Účastník (Participant)

    No tak zese pre zmenu teraz skusam WMware Fusion chce to odomna vytvorit vyrtualnu cdromku co som spravil zadal som aj cd key produkto presne windows vista takisto som si ho aj nastavil ako 2 operacny system alem nechce mi ho spustit potrebujem na to image cedecka vista alebo CD aby mi to spustilo ?

    #136209
    ervin11
    Účastník (Participant)

    A nainstaloval si vobec windows na ten vmware? :)

    #136210
    vitoo
    Účastník (Participant)

    ja mam cez CrossOver Corel 11. neviem ako je to s novsimi verziami.

    Ale skusil si dat “Instal unsuported software”? Ani mne ho samo nenaslo.

    Instal unsuported software>continue>create new bottle>choose installer file/folder>install a je to..

    #136215
    renad
    Účastník (Participant)

    vitoo:
    Díky za tip – hneď to oznámim deckám, ktoré sa snažia narvať cez CrossOver nejaké PC hry …

    #136219
    vitoo
    Účastník (Participant)

    neni zac. ale potom by si mohol dat vediet ako sa ti to podarilo stymi hrami. to som este neskusal. a zaujimalo by ma ako sa napriklad krekuju ak teda sa to vobec dá…

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.