Bateria macbook pro 15 early 2011

18. marca 2017 o 12:01 Pomoc: hardware psycho

psycho

0
  • 18. marca 2017 o 12:01

Zdravím.
Mám problém z mojim macbookom cca pred dvoma mesiacmi som menil bateriu za novu všetko fungovalo bez problénov. Chcel som nabiť bateriu nabijacka na sekundu blikol na oranžovo a macbook odvtedy hodil X na bateriu že nieje bateria myslel som že je problém v baterke poslal som naspať bez problemou vimenili za novu este dodám že sa jedná o originál bateriu . Dneska som namontoval novú bateriu a problém nadalej pretrváva.Niekto nejaký nápad.
Čo som skúsil.
SMC reset
Vičistil som kontakty a vyskúšal som aj druhu nabijacku.
Vopred dakujem za info.
mám OSX lion naistalovaný

• 18. marca 2017 o 22:00

Problem moze byt v chipe na doske, v magsafe konektore (osobitny diel spojeny s doskou kablom), magsafe adapteri.. treba ist vylucovacou metodou.

Ako prve by som odpojil bateriu od dosky, odpojil mac od magsafe adaptera a takisto adapter vytiahol zo zasuvky. Izopropyl alkohol, vycistit magsafe konektor na adapteri a aj na macbooku, nechal poriadne vyschnut, zapojit bateriu a pripojit magsafe, ci sa nieco zmeni.

Pokial nie, multimeter, schemu dosky a skumat. :) Skumat nielen dosku, ale aj adapter. Pripadne premerat aj bateriu, ci ma aspon nejake napatie a ci neblbne doska, ktora si mysli, ze bateria tam nie je.

psycho

0
  • 3. mája 2017 o 10:28

Zdravím dakujem za info . skúsil som už asi všetko vimenil som magsafe konektor viskúšal dalšiu batériu plus som vimenil aj IC na doske ktoré slúži pre nabíjanie a dáva info o baterii už si neviem rady náhodou nejaky servis čo si nebude účtovať 200-250€ za opravu bo tolko niesom ochotný dať ten macbook nemá už takú hodnotu aby sa oplatilo tolko investovať.
Vopred dakujem

Musíte byť prihlásený aby ste mohli prispievať do tejto témy

Inzercia