Bateria macbook pro 15 early 2011

18. marca 2017 o 12:01 Pomoc: hardware psycho

psycho

0
  • 18. marca 2017 o 12:01

Zdravím.
Mám problém z mojim macbookom cca pred dvoma mesiacmi som menil bateriu za novu všetko fungovalo bez problénov. Chcel som nabiť bateriu nabijacka na sekundu blikol na oranžovo a macbook odvtedy hodil X na bateriu že nieje bateria myslel som že je problém v baterke poslal som naspať bez problemou vimenili za novu este dodám že sa jedná o originál bateriu . Dneska som namontoval novú bateriu a problém nadalej pretrváva.Niekto nejaký nápad.
Čo som skúsil.
SMC reset
Vičistil som kontakty a vyskúšal som aj druhu nabijacku.
Vopred dakujem za info.
mám OSX lion naistalovaný

• 18. marca 2017 o 22:00

Problem moze byt v chipe na doske, v magsafe konektore (osobitny diel spojeny s doskou kablom), magsafe adapteri.. treba ist vylucovacou metodou.

Ako prve by som odpojil bateriu od dosky, odpojil mac od magsafe adaptera a takisto adapter vytiahol zo zasuvky. Izopropyl alkohol, vycistit magsafe konektor na adapteri a aj na macbooku, nechal poriadne vyschnut, zapojit bateriu a pripojit magsafe, ci sa nieco zmeni.

Pokial nie, multimeter, schemu dosky a skumat. :) Skumat nielen dosku, ale aj adapter. Pripadne premerat aj bateriu, ci ma aspon nejake napatie a ci neblbne doska, ktora si mysli, ze bateria tam nie je.

psycho

0
  • 3. mája 2017 o 10:28

Zdravím dakujem za info . skúsil som už asi všetko vimenil som magsafe konektor viskúšal dalšiu batériu plus som vimenil aj IC na doske ktoré slúži pre nabíjanie a dáva info o baterii už si neviem rady náhodou nejaky servis čo si nebude účtovať 200-250€ za opravu bo tolko niesom ochotný dať ten macbook nemá už takú hodnotu aby sa oplatilo tolko investovať.
Vopred dakujem

Musíte byť prihlásený aby ste mohli prispievať do tejto témy

Inzercia

Send this to a friend