Apple MacBook Pro 13-inch Retina Core i5 2.7GHz…. Nedostatky

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Apple MacBook Pro 13-inch Retina Core i5 2.7GHz…. Nedostatky

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #489226
    Adina0501
    Účastník (Participant)

    Chalani poraďte rozmýšľam nad kůpou Macbooku a zaujal ma v rade pro tento

    Apple MacBook Pro 13-inch Retina Core i5 2.7GHz/ 8GB/ 128GB/ Iris Graphics 6100/ SK
    Je odborníkmi pasovaný na prvé miesto medzi základnými ale sa mi zdá že má nejako veľa nedostatkov na prvé miesto chcem vedieť či sú zásadné hlavne čo sa týka tej samostatnej grafiky a USB portu ten by som rozhodne chcela mať a ktorý by ste si z rady pro vybrali vy ja chcem robiť hlavne v programe iMovie prípadne strihať videá a neviem či potrebujem notebook z tejto rady ale voľakedy dávnejšie ste mi tu z rady air neodporúčali žiadny na tieto účely tu sú nedostatky ktoré odborníci vyčitajů tomuto modelu napriek tomu ho dali na prvé miesto
    -Lesklý displej so zlou viditeľnosťou na priamom slnku
    -Ťažší než mnohé 13-palcové notebooky
    -Rovnaký dizajn
    -Chýba samostatná grafika
    -Chýba USB-C port
    -Pri dlhodobom zaťažení je telo horúce

    #489227
    iTuxx
    Moderátor

    ked chces strihat videa, tak ma tu grafiku slabu. Ma malo RAM a hlavne maly display. Skus sa popozerat po 15”, tam je aj vykon inde. A maju aj i7 procesory.

    Na beznu robotu je to ale velmi dobry stroj. Tie nedostatky su hluposti.

    1. kto normalne pracuje na priamom slnku? wtf?

    2. ano lebo je hlinikovy = kvalitnejsie spracovanie

    3. dizajn rokmi prevereny, kvalitny a spolahlivy

    4. ak to chces na strih videa, hranie atd, tak grafika je fakt slaba

    5. kto dnes realne pouziva USB-C tak, ze potrebuje zvlast port? Ja som napr. este take zariadenie co ho ma, ani nevidel :-)

    6. telo je horuce preto, ze sa hlinik pouziva na odvod tepla. To je najlepsie mozne chladenie u notebookov, ake existuje -> vyssia trvanlivost

    #489257
    Adina0501
    Účastník (Participant)

    Ahoj iTuxx díky za vysvetlenie ale pozerala som 15″
    Apple MacBook Pro 15-inch Retina Core i7 2.2GHz/16GB/256GB/Intel Iris Pro/SK cena 2239 e
    Apple MacBook Pro 15-inch Retina Core i7 2.5GHz/ 16GB/ 512GB/ AMD Radeon R9 M370X w/ 2GB. 2769 e

    Tie sumy sú už nad môj limit iné 15″ macbooky som nenašla

    #489287
    yacomo
    Účastník (Participant)

    Na bezne strihanie videi toto by ti malo stacit:
    https://www.mzone.sk/apple-macbook-pro-13-retina-core-i5-2-7ghz-8gb-256gb-flash-1-8072
    + si dopln RAM na 16GB.

    Strihal som bezne videa na Macbook White aj Macbooku Air 1st gen. a dalo sa to. Pokial fakt nejdes robit efekty v AE alebo komplikovane upravy v Premiere, tak sa nemusis bat. Mozno by ti stacil aj ten so 128GB SSD, ale to mi pride uz malo miesta.

    #489296
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Nema nahodou teraz Apple vydat novu generaciu Macbookov Pro? Kazdu chvilu by tu mala byt pozvanka na event…

    #489342
    dfx
    Účastník (Participant)

    Buduci tyzden by mali byt nove macbooky pro, ale event asi ziaden nebude.

    16GB RAM povazujem za nutnost na video. A tiez aspon 256GB disk.

    Lepsie bude pockat na nove 15″ mbp a kupit starsi model. Bude stat okolo 1900 eur vo vypredaji.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.