fbpx

aktualizácia macOS

8. októbra 2019 o 10:18 Pomoc: software t0mzy

t0mzy

0
  • 8. októbra 2019 o 10:18

Včera som sťahoval aktualizáciu na wifi, stiahlo mi cca 500 mb, wifi vypadla tak som šiel napojiť kábel nech to stiahne rýchlejšie a odvtedy to stále stojí na tých 500 mb a píše hlášky, že požiadavke vypršal čas atď..

je možnosť niekde tých 500mb nájsť a zmazať? nenašiel som to

  • 8. októbra 2019 o 16:42

Práve som aktualizoval systém na Catalinu a na ploche mi vznikol nový priečinok “Premiestnené položky”. Objavil sa aj niekomu z Vás ? Čo sa stane, ak tento priečinok, ktorý má veľkosť iba 29 bajtov zmažem ? Ďakujem za pomoc a odpoveď.

Lubco

0
  • 8. októbra 2019 o 21:45

Aj mne sa zjavil, ale je prázdny. Ty tam máš nejaké súbory?

 

FoXo

0
  • 8. októbra 2019 o 23:38

Ja všetky moje dokumenty som nahral na jedno miesto. Nepoužívam pre dokumenty zložku Dokumenty ktorú má Mac OS X vytvorenú systémom tak ako hudba, filmy či fotky. Dokumenty zložka sa tam proste vytvára bordel z kadejakých programov a je to pre  mňa potom neprehľadné takisto aj zložka hudba či filmy. Navyše zložka dokumenty sa synchronizuje na cloud aspoň teda u mňa čo tam dám mám na cloude v súboroch. Predtým keď som aktualizoval som problém nemal, všetko mi fungovalo a mal som vo finderi ako aj Forklift vytvorené postranné odkazy na jednotlivé zložky v dokumentoch. Po tejto aktualizácii my všetky moje dokumenty prenieslo práve do tejto zložky ktorá je tu spomínana. Uff čo som sa tých dokumentov nahľadal myslel som si že som o ne prišiel ale disk prázdnejší nebol :D tak reku niekde musia byť. Momentálne ale nastal problém, keďže som si tú zložku DOkumenty chcel premiestniť naspäť tak sa to nedá. Ostalo toto miesto akoby systémové a nedajú sa mi tam robiť zmeny. Ide ma celkom z toho poraziť, keďže teraz neviem kam si moju zložku dokumenty uložím a hlavne musím vo všetkých programov znovu premapovať cieľ daných súborov. Nechápem prečo to Apple teraz takto spravil keď to bolo od začiatku ako mám Mac  OK. Dokumenty som mal vytvorené v laicky povedané zložke niečo ako Môj Mac kde sa nachádzajú potom zložky ako Užívatelia, Systém, Aplikácia, Knižnica atď atď. Ako máte vy potriedené dokumenty ? Využívate Macom preddefinované zložky  a nerobí sa vám tam bordel?  Ďakujem

t0mzy

0
  • 9. októbra 2019 o 15:18

Chalani nejaké rady k téme? Stále sa to nezmenilo, skúšal som to aj cez appstore, tam ma to len presunie na nastavenie a aktualizácia softvéru, keď kliknem na upgradovať tak mi to naskočí opäť na tých 500mb, tvári sa, že sťahuje ale po chvíli napíše, že požiadavke vypršal čas..

FoXo

0
  • 9. októbra 2019 o 15:21

Neskúšal si to dať stiahnuť na inej WiFi ? Teda úplne iný operátor ako máš ty ? Či náhodou sa nestala chyba ani nie vo WiFi ale celkovo v nete.

t0mzy

0
  • 9. októbra 2019 o 15:24

Neskúšal si to dať stiahnuť na inej WiFi ? Teda úplne iný operátor ako máš ty ? Či náhodou sa nestala chyba ani nie vo WiFi ale celkovo v nete.

FoXo

 

Neškúšal, ale napadlo ma to, idem to vyskúšať :-)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri

Vyhľadávanie
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend