Ako je mozne ze macOS Sierra pojde na MacBook 2009 a nie na MacBook Pro 2009???

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Ako je mozne ze macOS Sierra pojde na MacBook 2009 a nie na MacBook Pro 2009???

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #480030
    iTuxx
    Moderátor

    Otazka je zrejme. Mam 8GB RAM, SSD disk, 64bit CPU, hlinikovu konstrukciu a aj napriek tomu to na tom plastaku pojde a na mojom Pro nie. Co je na 2010 Pro take, ze tam Sierra pojde a na 2009 nie?Videt ze nas skalnych chcu donutit k upgradu, kedze mame najlepsi notebook aky bol kedy vyrobeny, ale my sa nedame. Ja tento stroj neopustim kym bude fungovat. Naspat na stromy!

     

    BTW. Dam si hviezdycku za to ze som majitelom tohto legendarneho stroja. A dam ju kazdemu co ho ma tiez a napise sem.

    #480041
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja mam tiez ten isty mbp a tiez ho neopustim :-)

    Pozeram, ze tie plastove macbooky maju staru ddr2, takze su nakoniec pomalsie este aj ako hlinikovy macbook z roku 2008. Apple sa znova predviedol :-)

    #480043
    shelbygt
    Účastník (Participant)

    Ja mám tiež MBP 2009 a tiež sa ho nikdy nezbavím lepší asi nikdy nevyrobili.

    #480044
    ivaiva
    Účastník (Participant)

    Dôvod prečo sa takto Apple rozhodol asi nesúvisia s výkonom. Možno predal veľké množstvo Apple Macbookov 2009 veľkej korporácii, ktorej sa zaviazal, že na určité obdobie udrží pre ne systém aktuálny.
    Na nete je pár komentárov, že ide od EDU sféru. Možno štátna zákazka pre univerzity …
    Apple má tiež určite svoje grafy s info aký systém využívajú konkrétne modely. Vidí súvislosti, ktoré mi nie.
    A možno to práve súvisí s tým, že chce veľkú komunitu MPro 2010 donútiť prejsť na nové stroje. To, že to budú zase Apple má takmer isté :)

    Držím palce na tých stromoch :)

    #480054
    shadower
    Účastník (Participant)

    zas tak kriticky by som to nebral, ucite sa to bude dat obist, ale bohuzial je to smutne

    #480061
    Jožé
    Účastník (Participant)

    Ja mam MBP 2010 ale sucitim s tebou a cakam ze buduci rok ma novy OSX (uz macOS) tak isto vynecha :/ na Iphone 5 ma tento rok caka posledny update. Macbook ma az tak nedesi kedze tie nove su dost v pohode a ked nie tak isiel by som aj do iMac-u skor neviem co bude ked mi skonci iPhone kedze tie nove su otras som zvedavy na 7-ku …

    btw ten OSX vyzera fajn aj ta Siri super ale co spravili s IOS 10 to nechapem jak to tak mohli skomplikovat a najhorsie su tie imessage

    #480071
    Tartarus
    Účastník (Participant)

    Možno už starnem ale nejako mi to nevadí. El Capitan šlape na mojom MBP 2009 slušne, soft čo používam neplánujem meniť takže … keď si to tak človek zoberie – v podstate 7 ročný stroj a furt šlape ako víno. Sem tam ma síce láka niečo novšie ale potom si tak poviem “načo?”

    #480073
    dfx
    Účastník (Participant)

    Tartarus: Ide o to, ze z technickeho hladiska nie je ziaden dovod, aby to neslo. Ja mam mbp s 2.53GHz procesorom a v mbp mid 2010 je v zaklade 2.4GHz procesor. Obidva su rovnake core 2 duo s jadrom Penryn. Rozdiel v tych mbp je len v grafike. Mid 2010 ma asi 3x vykonnejsiu, ale len preto, ze ma 3x viac grafickych jadier. Technologie su v grafikach geforce 9400m a v geforce 320m rovnake.

    #480077
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Mid 2009 MBP 17′ , ano je to smiesne. Ale co uz, nic z toho noveho macOS nepotrebujem.

    #480093
    iTuxx
    Moderátor

    nehovor mi ze sa nepotrebujes pozerat v About This Mac na novucicky napis macOS Sierra

    #480157
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Pri citani kompatibility Sierry som sa okamzite videl, ako vpisujem BoardID mojich “2009” (Pro, Mini) do instalacky :D Uvidime, ci to bude fungovat aj v realite. Kazdopadne s tymto tempom mozem pomaly vyhodit aj “2013” iMac… A to som este pred pol rokom nadaval, ked som musel W10 znasilnovat, aby som ho dostal na 10 rocny stroj… (viem, znie to sialene, ale co clovek neurobi… :D)

    #480179
    willy
    Účastník (Participant)

    zaujimava politika. inak mam 2009 white unibody a tento rok uz sice upgradnem, ale zaujimalo by ma, dokedy by to az dokazal potiahnut…zatial az na to, ze sa obcas pri kodeni v eclispe nacakam, zvlada vsetko…ale nebol to uplne ze one time purchase:
    – display 2x memeny(ok, v ramci zaruky, trackpad na nom rovno v strede spravi po case ryhu)
    – klavesnica menena(neopatrne cistenie)
    – trackpad 2x meneny(water damage)
    – ssd namiesto superdrive
    – 8gb ram
    – baterka momentalne stvrta
    – minidvi port umrel
    – kernel panic pravidelny navstevnik(aspon 1 tyzdenne)

    asi najvacsie minus je ze ze aj s novou baterkou uz dlho nevydrzi(max 2h), cpu je aj pri beznom pouzivani okolo 85-90°. ako je na tom vase 2010/09 procko?

    #480180
    nocom
    Účastník (Participant)

    Mno mam 13″ Pro 2010 a nemenil jsem na nem nastesti nic (pokud nepocitam doplneni 8 GB RAM a SSD) a dodnes jede jako po masle. Skoro si rikam, ze takto bezproblemovy NB uz beztak nikdy mit nebudu a asi si jej navzdy ponecham. Jedine co je samozrejme v pokrocilem stadiu rozkladu je napajeci kabel od adapteru k magsafe a postupem casu odpadly vsechny 4 nohy, coz resi vterinove lepidlo :-D Ted uz se ale rozpadaji i ty nohy samy o sobe, tak musim nekde z aliexpressu cosi objednat.

    Jinak ten duvod odstrihnuti 2009 bude mozna i prave v te grafice. Nahodil jsem na externi disk Sierru a vsimam hlavne rozdilu v animacich Mission Control a prepinani ploch v rezimu otevreneho Mission Control (animace je ted udelana stejne jako u bezneho prepinani mezi plochami mimo MC). Je to reseno pocitove jinak a libi se mi to, protoze oproti El Capitan mi to uz pri vice oknech nema tendenci hazet lagy. Celkove Sierra na tom beha slusne, jsou tam nejake graficke glitche, ale na prvni developer je to OK.

    //EDIT: jo a neuveritelne mne taha za oci ta hnusna ikonka Siri v menubaru, ktera nevim proc je barevna, kdyz se tam Apple vzdy drzel cerne. Nastesti jde ikona vypnout.

    #480184
    jakub_s
    Účastník (Participant)

    to Jožé: Tak si kúp SE ak sa Ti nepáči 6S nie?

    #480238
    Tartarus
    Účastník (Participant)

    dfx: Ono je to v podstate taký Jobsovský prístup :-P nepôjde to preto, lebo

    #480346
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Chlapi, Developer Preview Sierr-y je má tiež HW ,,obmedzenia,, ? Pochopiteľne by som si odpovedal na túto otázku kladne, ale skúsim sa radšej spýtať. Ak je ,,obmedzená,, na spomínaný HW, tak by sa dalo už začat pracovať s inštalačkou

     

    Díky

    #480456
    eraserv6
    Účastník (Participant)
    #480498
    Ronald
    Účastník (Participant)

    To bolo rýchlesie nez som cakal :D Ale vidím, že je tam nejaký HDMi injector a co ja viem co este… Zdá sa, že to nie je také jednoduché… Asi je čas meniť HW

     

    Díky era :)

    #480560
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ajajaj… je to tu, zase ideme obhajovať historické modely :D

    je rok 2016, takže 7-ročné kompy konečne finishujú svoju podporu, som rád… možno vás len chcú si kúpiť nové, kúpte si aspoň 2012 preboha :D

    “a prečo, a veď mne tento funguje, 2009 šlape ako hodinky…”

    kokotiy roka :D bicykel čo má 20 rokov tiež odvezie, aj auto… a aj tak si kúpite nové

    #480564
    dfx
    Účastník (Participant)

    JFK.: Novy nechcem. Nema ani diodku na spanie, ani nepodporuje apple remote, ani ethernet konektor nema …

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.