Air 2017 alebo pro mid 2012

Domov Diskusné Fóra Ostatné Air 2017 alebo pro mid 2012

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #520183
    ugorka
    Účastník (Participant)

    Ahojte, Kupujem si svoj prvý macbook a neviem sa rozhodnúť… Do úvahy prichádza air 2017 alebo pro mid 2012, výkonovo by sa malo jednať o veľmi podobné macbooky. Výhodou air je hmotnosť, batéria a 2 ročná záruka cena je 899e. Pri Pro mid 2012 zase cena , na macbookarna.cz ju majú za 680e + doma mám 8Gb ramky a nevyužité ssd-čko. Ako dlho vydržia tieto macbooky? Ako by ste sa rozhodli? ďakujem

    #520192
    marekb
    Účastník (Participant)

    Problem moze byt o par rokov s podporou. Apple sa moze rozhodnut kludne buduci rok, ze najnovsi macOS nebude podporovat Macbook rocnik 2012 a starsie a oficialnou cestou update uz neziskas.

    A problem nebude nedostatocny vykon. Architektura procesorov, ci inych komponentov sa rychlo meni a vyvija vpred, Apple by musel macOS optimalizovat pre vsetky stare cipy a konfiguracie.

    Stojim momentalne pred rovnakou otazkou – kupou prveho macbooku a pozeram skor po MBP 2014/2015

    #520194
    Anonymný
    Neaktívny

    :-)

    #520195
    marekb
    Účastník (Participant)

    pre niekoho su updaty nepodstatne, pre niekoho kriticke. nakolko apple viaze aj updaty ostatnych aplikacii na novsie verzie os, niekedy sa tomu neda vyhnut (napr najnovsi xcode nepobezi na starych verziach macOS).

    #520201
    ugorka
    Účastník (Participant)

    Macbook potrebujem na jednoduchú kancelarsku prácu, internet, netflix, filmy atď….ale zasa budem ho pužívať často a preto by bol air s lepšou výdržou ideál…buhužial je trošku drahý na môj vskus. rMBP je na mňa príliš drahý, to už radšej ten air s plnou zárukou. Nad MBP mid 2012 uvažujem len pre jeho cenu a fakt že mám doma 250Gb ssd od samsungu a niekoľko ramiek, ktoré nepouživam. Teoreticky keby ďalšia verzia macOS nepodporovala pro 2012 o čo by som prišiel? Vydáva apple bezpečnostné aktualizácie aj na staršie systémy? Porípade nepoznáte niekoho kto by v Košiciach predával pro mid 2012 za dobrú cenu?:D

    #520225
    JohnMcDUCK
    Účastník (Participant)

    Ja by som siel do Airu 2017. Presne kolybaterke a hlavne zaruke. A keby ze to tu napises o mesiac skor mal som na predaj starsi MBP 2010 po update s mensimi chybickami krasy za lacny peniaz :P

    A ak to ma byt prva skusenost s touto znackou volil by som ten Air 2017.

    #520231
    jakub_s
    Účastník (Participant)

    na tvoju prácu jednoznačne Air…a máš pokoj na niekoľko rokov…

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.