fbpx

Reakcie

PavolGregor

2
  • 3. januára 2019 o 19:04

Vyriešené. Neželaný doplnok TapuFind k Safari. Netuším, kde sa vzal, ale jeho súbory boli asi na piatich miestach. Všetky mali spoločný dátum vytvorenia, 18.12.’18 (mac mám od 7/17). Netuším, na čo som kedy klikol, že sa to tam natiahlo. Nešlo to ani odinštalovať jednoduchým kliknutím na tlačidlo Odinštalovať v nastaveniach doplnkov safari.
Vyhľadával som všetky súbory s tým názvom a vymazal som ich. Kôš som vysypal a resetol mac. Problém sa odvtedy neobjavuje.
Malwarebytes nenašiel žiadny problém. Ani pred tým ani potom.

PavolGregor

2
  • 10. decembra 2018 o 16:12

a cez čo by si chcel pristupovať k sieťovému disku, ak nie cez Sieť?

Tiež používam NAS ako domáce úložisko, pripojenie je v pohode. Dáta, s ktorými potrebujem práve pracovať, si natiahnem do počítača a mám ich k plnej dispozícii. Po skončení práce si ich zase upracem ako treba.

Položku úložiska si natiahni na bočnú lištu vo Finderi a hotovo.

PavolGregor

2
  • 5. novembra 2018 o 18:42

Ahoj, celkom isto ti na bežné veci do školy bude stačiť Air. Ak si kúpiš nový model, máš tam retina displej a tenký rámik, novší a lepší hardware, viac rokov vydrží. Oproti starším modelom je menší a ľahší, istý čas budeš potrebovať redukciu, najmä na pamäťové karty a usb, alebo si kúpiš aj nové USB kľúče.

Nedávno som prechádzal na Mac tiež a čo ma milo prekvapuje doteraz, je skutočnosť, že s Macbookom v tej vyššej cene dostaneš aj hromadu vyladených bezchybných aplikácií, ktoré na Windows treba buď dokupovať alebo ťahať načierno.

Za viac SSD disku by som nepriplácal, za tých 300€ som si domov kúpil NAS (WD myCloud EX2 ultra => 2TB) kde mám uložené a zálohované dáta ako fotky filmy atď(prístupné odkiaľkoľvek kde je internet), a v Macbooku mám len to, s čím momentálne pracujem.

Ak do školy riešiš hlavne  fotky a seminárky, určite stačí air. Ak riešiš architektúru alebo strojárinu a 3D modelovanie, prípadne častý strih 4K videa, tak by som počkal na nový Pro, má mať lepšiu grafiku, než aktuálny.

 

 

 

PavolGregor

2
  • 28. septembra 2018 o 10:25

Registrujem menšie problémy po poslednej aktualizácii. Občas zamrzne aplikácia facebook, častejšie, než pred tým,  ma face ID nerozozná. Ale nič extra. Prepdokladám, že to bude len pár bugov po najbližšiu opravnú aktualizáciu.
PS: Telefón mi nespadol

PavolGregor

2
  • 3. augusta 2018 o 11:15

Tiež som to riešil. Pred tým som nikdy iPhone nemal, nemením telefón každý rok, bola to zmena po štyri a pol rokoch, kedy mi starý mobil skapal.
Nakoľko som mal dobré skúsenosti s MBP, ktorý som kupoval pol roka pred tým, rozhodol som sa pre iPhone a riešil som voľbu 8+ alebo Xko. Rozhodla u mňa veľkosť, keď som ich zbadal vedľa seba na predajni. Zobral som Xko.  8+ má menší displej, ale väčšie telo.

Touch ID mi nechýbalo, lebo som ho pred tým nikdy nemal. Farby na displeji – čierna je čierna, a ostatné sú verné. Rovnako pri fotkách, neprejavujú sa problémy s presaturovanými farbami, ako pri samsungoch alebo prvých amoled displejoch.
Videl som hromadu samsungov s vypálenými duchmi na amoledoch, ale ani jeden iPX, maximálny jas je o niečo slabší oproti samsungom, písalo sa, že práve kvôli predchádzaniu duchov.
3D Touch je super vec, na ktorú si rýchlo zvykneš, časom bude určite používaná pri viacerých veciach, než je tomu dnes, a to bude len plus.

K tým čiarkam na screenshotoch len toľko… ako často používaš screenshoty? Vadia ti aj čas a dátum, info o stave batérie a signále, alebo len tá čiara na spodku? Lebo nie je až taký problém urobiť dve ťuknutia a čiaru vyrezať z fotky preč.

Ak by som sa mal rozhodovať teraz, určite by som ešte mesiac-dva počkal. Možno ťa osloví niektorý z nových modelov, ak nie, ceny starých citeľne klesnú.
Kým nové modely nevyjdú, určite by som sa pri rozhodovaní nespoliehal na “zaručené a overené” info o tom, akou technológiou bude ktorý z nich disponovať.

PavolGregor

2
  • 16. februára 2018 o 16:17

Ahoj, osobne by som odporučil 16GB ramku. Mac nekupuješ na dobu porovnateľnú s win-pc, v drvivej väčšine prípadov ho ľudia mávajú oveľa dlhšie. 8 GB ram ťa môže už do pár rokov obmedzovať, je lepšie si na začiatku priplatiť, je to lacnejšie, než o dva-tri roky skorší upgrade len kvôli ramke..

PavolGregor

2
  • 1. februára 2018 o 10:58

Najväčšia výhoda touchbaru je, že keď ti na youtube začne reklama, touchbar ti zobrazí jej časovú os… nemusíš čakať, len ťukneš na touchbare na jej koniec a hotovo ????

PavolGregor

2
  • 24. januára 2018 o 10:36

Pomáha to občas pri vypĺňaní formulárov. Kolonka email – touchbar ponúkne tvoj email, atď. Keď píšeš správu alebo text v editoe, tak samozrejme to vtedy návrhy neponúka. V editore je tam v ponuke nastavenie farby textu, podčiarknutie, kurzíva, odrážky a zarovnanie… Si si myslel, že budeš písať maily len stískaním návrhov na touchbare? :D To nepojde. Ale ponúka to všetky smailíky a to je ????????????????????????????????????????????☹️????????????????????????????????????????????????????????☠️????????????????‍♂️ super :P V iných aplikáciách čo ja viem… asi to chce ešte čas, kým to bude užitočnejšie oproti klávesovým skratkám, na ktoré sme zvyknutí.

PavolGregor

2
  • 23. januára 2018 o 23:48

Vyrábam veci z kože a svoje výrobky predávam cez web. Web si sám spravujem, riešim vela s fotkami, nejaké videá a samozrejme aj šprtám do kódu stránky aby bola ako mi treba.

Za rok mi zhoreli dva ntb, prišiel som o kopec nervov a produktových fotiek. Známi, ktorí pracujú hlavne s grafikou a webmi, používali Macy, tak som sa nasrdil a šiel som v lete rovno do Macbook Pro 13″ s touch barom.

Dáta som  ešte poistil domácou dvojdiskovou NASkou.

Macblog mi vyhodil google keď som zháňal tie také prvé komplikované veci akože kde je tu zavináč a podobne. V priebehu týždňa som prestal nadávať na nový systém a v priebehu mesiaca som začal nadávať, že prečo som si mac nezadovážil pred rokmi, keď mi to odporúčala bývalá kolegyňa v jednej firme…

O pol roka mi po štyroch rokoch vernej služby zomrel android a rovno som si šiel kúpiť iPhone, vzhľadom na pozitívne výsledky s macbook pro. Komunikácia na sociálnych sieťach a správa webu sú u mňa asi dve tretiny času, ktorý venujem práci. Len zvyšná tretina prestavuje samotnú výrobu. Do Apple išlo tento rok odo mňa kopec  chcechtákov, ale nechýba mi ani jeden. Za tie pracovné nástroje to stálo.

Inzercia

Partneri

Vyhľadávanie
Booking.com
Booking.com