Začínajúci iOS vývojári, pochváľte sa!

Domov Diskusné Fóra Ostatné Začínajúci iOS vývojári, pochváľte sa!

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 165 )
  • Autor
    Príspevky
  • #71458
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Ak patríte k tým hobby vývojárom, ktorí nabrali odvahu publikovať svoju aplikáciu na AppStore, dajte nám o tom vedieť!

    Vývojári: Napíšte názov aplikácie, krátky popis a link na aplikáciu.

    Ostatní: Prispievajte zmysluplnými komentármi s vaším názorom, návrhmi alebo bugmi. Vždy uvádzajte meno aplikácie na ktorú reagujete! Nezabudnite po zakúpení napísať review aj priamo na AppStore :)

    #225870
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Nechcem zakladat novu temu, tak prosim prepacte ze hned prva odpoved takato..:)

    Som student gymnazia, informaticke zameranie. Mam len tie zaklady Pascalu, niektori mozno viete ako to je dnes s INF na gymploch. Chcel by som zacat skusat nieco pre iOS, len si niesom isty, ci sa mi s mojimi “znalostami” oplati investovat 99usd do developer programu (inak sa to, myslim, neda urobit). Je nejaka moznost skusat taketo zaciatky pre iOS zdarma?

    #225871
    iMartin
    Účastník (Participant)

    tak zacnem ja :)

    Geografia krajín sveta
    Geograficke informacie o kazdej zo 194 krajín sveta a 6 svetadieloch
    (viac info na AppStore, kategoria Education, iOS 4+, podporuje retinu)
    http://itunes.apple.com/sk/app/geografia-krajin-sveta/id391081388?mt=8

    #225873
    iMartin
    Účastník (Participant)

    @MooDy: samozrejme, potrebujes iba Mac. zaregistrujes sa ako apple developer (to je zdarma) na developer.apple.com a stiahnes si iOS 4 SDK s XCode. potom uz iba nejake tutorialy a vela trpezlivosti :)

    (99$ platis az ked chces byt v Apple Developer Program = mat licenciu na AppStore)

    drzim palce

    #225876
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Vdaka, uz aj stahujem :)

    Geo Informacie su fajn, urcite sa to zide v skole. Vyskusam.

    #226045
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    Keby ste vedeli dat k linku aplikacie aj pocet stiahnuti za mesiac resp. kolko vam app zarobila (zvlast na SVK a zvlast v globale) by za zaujimalo este viac. Mam par dost dobrych napadov a urcite sem coskoro hodim nejaky ten link aj ja ;-).

    #226057
    zero0x
    Účastník (Participant)

    Pripomeniem skupinu: http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=145273568841876&ref=ts

    A kto chcete zacat, zacnite s desktop aplikaciami. Na to vam nic netreba platit. Naucite sa zakladne principy Cocoa.

    A je to este lepsie – pretoze zadarmo (nemusite platit $99) mozete pouzivat to co vytvorite!

    Mna napriklad nebavi programovat nieco, co nemozem pouzivat. A kym som nebol v iOS programe, tak som nemohol skusat veci na zariadeniach – preto ma to az tak nebavilo. Zato desktopove aplikacie su sranda – robit uzitocne veci :-)

    #226066
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    Hej ale ja uz mam university program na ktorom sa da testovat a posledne 2 mesiace som daval dost intenzivne, takze v blizkej buducnosti berem normalny program.

    #226071
    zero0x
    Účastník (Participant)

    Mas University? Ako to funguje? Mozes s tym programom predavat?

    A co si im poslal? ISIC? Alebo dajake potvrdenie?

    Ako ja som teraz zaregistrovany u firmy v ktorej robim – prave takym sposobom, zeby som sa mohol hrat :-) Ale robim tu uz iba 2 tyzdne, takze neviem ci ma nezrusia :-D A na taketo hranie/testovanie by bolo to university skvele :-)

    #226095
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    Predavat samozrejme nemozes a vybavuje to univerzita / fakulta. Potom ta len pozve ako clena a schvali ti certifikat a pokial nedostanes wildcard, tak aj tak mozes robit len projekt, ktory ti dovoli… Cely provisioning portal funguje ako v normalnom programe.

    #228777
    t0Mi
    Účastník (Participant)

    iMartin, naozaj paradna aplikacia :) nedas nejaky navod ako zacat s predajom aplikacii ? je to topic ze iPhone aplikacie po pravnej stranke, ale tam sa akurat docitas 20 nazorov od ludi co mozno este nic nespravili..

    takze vlastne:
    – treba alebo netreba zivnost ?
    – co vsetko este treba spravit a co platit ?

    popripade mi napis na tomi.reg@centrum.sk, budem velmi vdacny..

    #228823
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    Ak je tu niekto ochotny odpovedat (kludne aj len na mail, ktory mam v profile), tak mam 2 otazky:

    V iTC chcem vyplnit zmluvu o platenych aplikaciach a neviem ako vyplnit tax a contact info.

    V tax info je uplne posledna kolonka pred potvrdenim s labelom “Title”. Ak ju nevyplnim, dostanem “Please enter your job title to certify that you are an individual who is authorized to complete this form.” Co ste tam dali? Akosi tomu nechapem…

    V contact info po mne chcu “company contact” na posty Senior Management, Finance, Technical, Legal, Promotions. Nemam firmu, som individualista. Predpokladam, ze vsetko by som mal zobrat na seba, ale nevidim dovod na “create new person”, ked by som tam najradsej dal seba (udaje, ktore o mne uz maju). Ako ste to riesili?

    Dakujem.

    #228830
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    t0Mi: presne to by aj mna zaujimalo, veci ohladom dani a zivnosti na SR pri predaji na appstore.

    #228844
    RioM
    Účastník (Participant)

    http://itunes.apple.com/us/app/oski-hd/id373555816?mt=8

    BTW, Da sa nejakym sposobom ziskat zoznam všetkých aplikácií v AppStore ?

    Niektoré stránky (AppShopper, AppAdvice, …) to nejakým spôsobom majú. Ale asi nejaké oficiálne API neexistuje ?!

    #228847
    misoba
    Účastník (Participant)

    http://igeek.eu/products/

    Ku kazdej aplikacii mame aj videoukazku.

    ZANE je aktualne FREE, nase nedavne vysledky:
    #1 Trivia App in Japan
    #1 Trivia App in China
    #1 Trivia App in Russia
    #2 Trivia App in Hongkong
    #3 Trivia App in Taiwan
    #7 Trivia App in USA
    #9 Trivia App in Germany

    #229583
    iMartin
    Účastník (Participant)

    @t0Mi: ja na to zivnost nemam, pretoze ten prijem mam iba prilezitostny. neviem aka je tvoja situacia, ale v zasade zivnost netreba. potom sa staci prihlasit do ios developer programu ako individual/team (je tam treba faxovat ziadost). plati sa 99$ rocne a pri troche stastia a sikovnosti sa ti to niekolko nasobne vrati :)


    @mamvtrubke
    : do kolonky “Title” som napisal “Mr.” :)
    co sa tyka tvojej druhej otazky – ano, musis vytvorit novu osobu (seba) a dat ju ako kontakt na vsetky pozicie

    #229589
    basman
    Účastník (Participant)

    .

    #229597
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    @iMartin: Aj ja som si myslel, ze titul je “titul”, ale ked som ho nevyplnil, tak som dostal “Please enter your job title to certify that you are an individual who is authorized to complete this form.”, z coho som vyvodil, ze asi ee…

    iTStax(at)apple(dot)com: If you are an individual developer, you may complete the form by using the job title of “owner” or “sole proprietor”.

    iTSVendor(at)apple(dot)com: The contact information is optional, but it would be nice if you entered at least one contact.

    #229653
    iMartin
    Účastník (Participant)

    @basman: diky :) update je na ceste ale mam toho teraz v skole vela, tak neviem kedy bude :(

    #229654
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    @iMartin: dik za mail, ale uz som to poriesil. v predchadzajucom prispevku som aj napisal ako. dal som na rady z oficialneho supportu.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 165 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.