Posielanie z USA

Domov Diskusné Fóra Ostatné Posielanie z USA

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 30 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65307
    cheso
    Účastník (Participant)

    Ahojte, momentalne som v USA a rozmyslal som nad zakupenim iMac-u a poslania pomocou USPS (US Postal Service) na Slovensko. Na stranke USPS som to prepocital a vsetko by to vyslo cca na $140. Ako je to s clom? Treba k tomu nieco este priplacat? Mozu mi k tomu pripocitat clo, ak to poslem ako darcek, alebo nejako tak? Za odpovede vopred dakujem.

    Cheso

    #179257
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    mozu….kamarat platil clo na darcek iPod Touch lebo mu neverili ze to neni iphone…..a paltil tusim 60 eur….clo urcite bude

    #179259
    bawy
    Moderátor

    clo sa na elektroniku nevzťahuje…iba DPH..19% z kúpnej ceny prepravovaného výrobku..

    #179260
    cheso
    Účastník (Participant)

    pockaj, DPH platis uz v USA a na Slovensku nie

    #179277
    bawy
    Moderátor

    na slovensku samozrejme DPH platíš..na colnicu som chodil kedysi ako na hodiny klavíra..ver mi :)

    #179278
    cheso
    Účastník (Participant)

    mozes mi teda prosimta cely proces vysvetlit? ja poslem z USA balik s iMacom, co sa s nim bude robit? diki

    #179280
    Engadget
    Účastník (Participant)

    Balík ti tu preclia a zdania. Ak je teda clo 0% na elektroniku (čo neviem koľko je), tak k tomu tak či tak musíš zaplatiť 19% DPH, ktoré platíš na Slovensku.

    #179281
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Ked som si nechal poslat balik z Amazonu cez UPS, volali mi zo slovenskej UPS a dali mi na vyber, ci chcem ist na colnicu osobne (tam mi to nechaju a tym to pre nich konci) alebo to nechaju preclit oni podla oficialnej faktury a ja clo a dph zaplatim priamo kurierovi. Volil som platnie u kuriera.

    Ked som si nechal balik poslat normalnou postou (predpokladam ze z US to islo cez USPS), tak mi doslo pedvolanie na colnicu domov, tam to predomnou otvorili, podla faktury vyrubili clo a DPH, zaplatil som, zobral balik a siel domov.

    V pripade ze by som nemal fakturu (nebola by v baliku a ja by som neposkytol ziadnu oficialnu), tak by proste cenu stanovili oni (podla internetu, tabuliek atd…)

    Bezcolny limit je do 150 eur, ak je to oznacene ako dar, je ten limit vyssi, ale neviem o kolko. Tiez su nejake pravidla ze co moze byt oznacene ako dar tusim atd..

    Proste ti dojde predvolanie domov a tvoj balik bude na colnici kym si tam pre neho neprides.

    #179285
    pyrotechnik
    Účastník (Participant)

    pozor na ten bezcolny limit. vlani to bolo 4500Sk, na zaciatku tohto roku to mozno bolo tych 150 eur ako spomina tu kolega predo mnou (co by bolo celkom logicke), no kazdopadne od 1. jula 2009 to je 22 eur.
    mal som tu cest zistit na vlastnej kozi. kupoval som bundu z ebay-u, samozrejme oznacena ako gift, cena na baliku 100 USD. a ked uz som ju ocakaval doma tak namiesto nej prisiel list z colnice:/dost neprijemne prekvapenie.

    #179294
    Engadget
    Účastník (Participant)

    Bezcolny styk je stale do 150€.

    Tovar do 22€ ti poslu rovno domov, tovar od 22€ do 150€ musis zaplatit DPH a tovar nad 150€ musis zaplatit CLO aj DPH.

    #179305
    paradox
    Účastník (Participant)

    .

    #179308
    Laky
    Účastník (Participant)

    kolko na tom usetrite ak si nieco nechate takto poslat?

    #179310
    herczegh
    Účastník (Participant)

    platí sa DPH zo sumy napr.cena počítača+dopravné ,
    clo na počítače a príslušenstvo sa neplatí,
    /objednával som takto Time Capsule,keď u nás ešte neboli/

    #179312
    brco
    Účastník (Participant)

    Uplne presne to napisal Engadget. Chodim na colnicu skoro kazdy den. Dolezite je, aby si vedel preukazat postovne a balne. To si mozes od sumy odpocitat a tym znizit sumu na platenie DPH prip. cla. Nechcem ti radit, ale robi sa to bezne tak, ze predajca uvedie sumu na dopravu a balne taku, ze znizi cenu tovaru, ako to tebe vyhovuje. Pozor, ale na preukazovanie sumy za to postovne a balne. Ale z apple storu mas smolu, tam sa to neda obist. Inak baliky sa skenuju, cize vedia co je vnutri a plus ich aj otvaraju. Ak je v baleni faktura, nepomozes si nijako a neminie ta ani clo ani DPH.

    #179313
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Coze?? Takze tych 150 euro sa nevztahuje na dph?? Tak to dobre ze ste ma upozornili, ja som bol cely cas v tom ze do 150 euro neplatim nic. Cital som totiz cca 2 roky dozadu ze ake uzasne, ze sa limit zvysuje na 150 eur… vsade zabudli pripomenut (pre spotrebitela to najdolezitejsie), ze dph platim aj tak! Bezneho cloveka to podla mna nenapadne.

    A nevie niekto ako je to s darom? Ake su tam limity?

    A s tym postovnym, ja som mal napriklad z toho amazonu postovne asi 1000 korun, no vobec mi to z toho neodratali. Mal som sa ozvat? Staci ze tam bolo napisane shipping + cena?

    #179348
    mimoo
    Účastník (Participant)

    ja by som to riesil tak, ze fakturu neposlem balikom ale postou ,pridem na colnicu osobne s fakturou, kedze sa moze jednat aj o pouzivany Laptop iMac a pod., moze byt jeho hodnota aj 200USD , nebudem to uz podrobnejsie popisovat a ani robit nejake navody a navadzat niekoho na nieco v rozpore so zakonom…

    #179374
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    dovoz z USA od 1-mája 2009:
    1. hodnota tovaru po odrátaní prepravy = do 300 €, clo = 0% dph = 0%
    2. hodnota tovaru po odrátaní prepravy = viac ako 300 €, clo = 15%, dph = 19%

    toť vsjo, dobrý známy je colník v KE…zbytočne tu vediete siahodlhé a rozsiahle debaty a úvahy…o giftoch a faktuárch osobitne a pod…colníci práve naschvál otvarajú a skenujú balíky označené ako gift, nie sú sprostí…

    R.

    #179381
    cheso
    Účastník (Participant)

    moze mi teda niekto povedat, ako je to s tym clom? dat mi nejaky link, na ktory sa mozem spolahnut? samozrejme s 34%+ k cene a poste sa mi to fakt neoplati

    #181011
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    a čo keby niekto tovar preniesol?
    proste krabicu,… by zahodil, alebo poskladal.
    NB by zobral ako jeho do osobných vecí,…

    čo šlo by to tak?

    a ako by to bolo s iP 3GS čo sa týka siete? tu by asi nešiel, čo?

    #181013
    paradox
    Účastník (Participant)

    .

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 30 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.