Odpoveď na: Mac OS X Lion – dojmy

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X Mac OS X Lion – dojmy Odpoveď na: Mac OS X Lion – dojmy

#275606
stelmi
Účastník (Participant)

Na Lion som prešiel len včera (nad ránom).. Upgrade mi nejako nechcel fungovať, tak som to zriešil čistou inštaláciou (zaloha dat na ext.HDD, vypálenie Lionu na DVD a format HDD)

Nábeh systému hodnotím kladne, login screen nabehol do 20s.
iLife a iWork som nainštaloval, a hneď mi ich upgradlo na poslednú verziu, potvrdzujem, že mi v iWork funguje Versions, co ma tesi. Väčšina aplikácií mi beží aj s funkciami AutoSave a resume (väčšina)…

čo ma ale maximálne nas*alo to sú tie takmer nepoužitelné nové gestá… (reverse scrolling som mal už v leoparde cez aplikačku reverse scroll, čiže na toto som si zvykol dobre) Ako sa hovorí, zvyk je železná košeľa, a tak som trošku pátral po nete, či sa tie gestá nedajú nejako oje…ehm…kabátiť… riešenie sa našlo v podobe BetterTouchTool http://www.boastr.de/ aplikačky, ktorá beží pod Lionom, a geniálne odstraňuje nedostatky ehm teda revolučné novinky..
čiže mám späť nastavenia, ktoré som používal tak dlho na leopardovi.. (rieši aj problém s doubleclickom na touchpade) <- ten systém posúvania 3 prstami sa mi zdal byť troška nelogický (asi sa apple chce tak veľmi líšiť od mrkvosoftu a tak z lionu odstránil jednoduchý a zaužívaný drag & drop...) ale s5 k lionu: fullscreen je na nezaplatenie aj zaplakanie. mail pod ním funguje geniálne, a konečne tak ako by sa patrilo. kalendár detto.. iLife je vo fullscreen mode tiež dobre vymyslený (aj keď podpora tu bola už dávnejšie) čo ma kus srdí je iWork.. vo fullscreen mode som čakal aspoň nejakú lištu na jednoduché formátovanie textu... musím posúvať kurzorom na vrch obrazovky aby sa dačo zobrazilo.. k launchpadu sa vyjadrovať veľmi nebudem, pre jednoduchých používateľov je to fajn, tí ostatní siahnu napr po overflow. mission controll je vcelku pouzitelna vec. celkovo lion hodnotim kladne (po mojich modifikaciach bezi tak ako by som chcel) :)