Odpoveď na: iPod Classic – iPod nano … kde ich dostat ? aby to bolo cim lacejsie …

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPod Classic – iPod nano … kde ich dostat ? aby to bolo cim lacejsie … Odpoveď na: iPod Classic – iPod nano … kde ich dostat ? aby to bolo cim lacejsie …

#111593
Hanka
Účastník (Participant)

iPod classic som si zakúpila prakticky hneď po tom, ako sa začal predávať u nás a nemám s ním žiadne problémy. Čo sa krytu batérie týka alebo batérie ako takej, tá vydrží cca dva roky a myslím si, že dovtedy sa záležitosť vyrieši a určite ju nemusíš riešiť teraz (okrem iného, je to síce len môj predpoklad, ale je možné, že iPod nano má kryt podobný, keďže materiály sú totožné – ale je to len dohad). Výdrž batérie je samozrejme podmienená používaním iPodu; ak sa človek neustále hrá s CoverFlow a pozerá videá, je samozrejme kratšia, ale na prehrávanie hudby vydrží hrať jeden a pol dňa (podľa stránky iLounge).

Medzi iPodom classic a nano je jeden zásadný rozdiel – kapacita. iPod classic odporúčam v prípade veľkého “objemu” hudby, videí, podcastov a pod. Nano je však omnoho menší a ľahší a ak má človek záľubu v behaní, je to jediný z iPodov, ktorý podporuje Nike+ kit. Jeho kapacita je však mnohonásobne menšia a tiež za zváženie stojí to, že cenový rozdiel medzi 8GB nanom a 80GB iPodom classic je zhruba len 2000 SKK.

Na Cowon iAudio D2 sa vyjadriť neviem, ale iPody môžem len odporučiť. Čo sa ceny a jej výšky týka, tá je prakticky všade rovnaká, vlastne neviem o rozdielnych cenách v predajniach. Odporúčam však kúpu u autorizovaných Apple predajcov.