Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?

iPhone tradícia

Online event, ktorý Apple oznámil včera, sa bude konať v utorok 15. septembra o 19:00. Pokiaľ ide o obsah tohto podujatia, horúcim kandidátom číslo jeden sa javí nový iPhone. Niektorí, na čele s portálom Bloomberg, sa však prikláňajú skôr k Apple Watch a iPad. Podľa Bloombergu sa iPhonu dočkáme až v októbri – nielen jeho nasadenia do predaja ale aj samotného predstavenia tejto očakávanej novinky. Oveľa pravdepodobnejšie sa podľa tohto portálu javí scenár s odhalením nových iPadov či Apple hodiniek. K Bloombergu sa pridáva aj BuzzFeed, ktorý odporúča príliš neočakávať nové iPhony.

Septembrový event je tradične doménou novej generácie Apple smartfónu. Tento rok však, s ohľadom na pandémiu a všetky problémy súvisiace s ňou, sa proces výroby nového iPhonu o niečo posunul a tak je možné, že presun termínu neobišiel ani samotnú prezentáciu.

Nedávno sa objavili informácie, že ako prvé budú k dispozícii základné modely nového iPhonu a Pro verzie majú doraziť o čosi neskôr. Možno aj to bude nakoniec dôvod, prečo sa Apple rozhodne predstaviť aktualizáciu svojho smartfónu až v októbri.

Dostatok alternatív

Po iPhone sú veľkými adeptmi na miesto v Keynote aj Apple Watch Series 6 či iPad Air s celkom novým dizajnom, viac inšpirovaný iPadom Pro.

Do konca roka nám Apple sľúbil aj príchod Macov s vlastnými ARM procesormi. Je šanca, že jedným z prekvapení budú teda aj nové počítače s Apple Silicon.

Event sa takisto nemusí obmedzovať iba na hardvérové novinky. Priebežne sa vynárajú nové betaverzie viacerých OS, z ktorých asi najočakávanejším sú nový iOS 14 a potom samozrejme macOS Big Sur, ktorý má priniesť veľkú zmenu tohto systému.

Ktoré novinku podľa vás budúci utorok uvidíme?

Podeľte sa s nami o váš názor:

zdroj: Bloomberg, BuzzFeed

komentáre
  1. Dat otazku v mnoznom cisle a dat na vyber radio buttony chce velku davku logiky a zaujmu o vysledny produkt – rozumej clanok.

    Nepochybujem ani o zmazani komentaru vzhladom na to ze sa jedna o vecnu kritiku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 13.7

Update prináša nové memoji a zdieľanie priečinkov na iCloud zo Súborov.