Zákazníci žalujú Apple za tajné uchovávanie informácií o pohybe iOS zariadení

Novinky | Tomáš Beleš, 26. Apríl 2011

Court icon

Jednou z najdiskutova­nejších tém v súvislosti s Apple je v súčasnosti debata o „tajnom“ nahrávaní a ukladaní informácií o pohybe a umiestnení iOS zariadení. Tieto informácie iOS zariadenia skutočne uchovávajú a objavujú sa aj v ich zálohách, avšak pri aktivácii alebo inštalácii novšej verzie iOS ste o tom boli informovaní v licenčných podmienkach, ktoré ste odsúhlasili.

Pre dvoch amerických zákazníkov to však nie je dostatočným ospravedlnením a určite nebudú jediní, ktorí kvôli tomu podali na Apple žalobu. Dôvodom sú podozrenia z narušenia súkromia spôsobené zapisovaním údajov o polohe iOS zariadeniami, ktoré sú potom súčasťou aj automaticky vytvorených nešifrovaných záloh v iTunes.

---
26.04.2011 o 07:24

ked s tym raz suhlasili, nic svojimi zalobami nedosiahnu.

26.04.2011 o 12:26

Pritom o nič nejde,v dnešnej mobilnej dobe je „sledovaný“ každý!Android síce dáta možno nezálohuje,ale posiela ich rovno Google a tí už vedia ako s nimi naložiť..Kto nechce byť „sledovaný“,nech zruší telefón,počítač,ban­komatovú kartu,účet,adre­su,zápis na matrike,sčítanie obyvateľstva zásadne nevypĺňať a podobne..Tí,čo sa trasú a idú podávať žaloby,sú trápni a smiešni!MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist