V Mac App Store sa objavujú prvé aplikácie pre Mac OS X Lion

Novinky | Tomáš Beleš, 15. Júl 2011

Mac App Store ikon

Špekulácie o štvrtkovom vydaní Mac OS X Lion sa nenaplnili a s najväčšou pravdepodobnosťou ho už tento týždeň neuvidíme. Jedným z faktorov ovplyvňujúcich vydanie systému môže byť aj dostupnosť aplikácií. Apple samozrejme chce, aby ste po nainštalovaní nového operačného systému mali hneď k dispozícii takmer všetky vaše aplikácie z Mac OS X Snow Leopard. Vývojárov preto začiatkom tohto týždňa vyzval k tomu, aby začali pridávať Mac OS X Lion verzie svojich aplikácií. Vďaka zrýchlenému schvaľovaciemu procesu, ktorý je zvyčajný pred zverejnením významného nového softvéru, sa už prvé aplikácie prispôsobené pre Mac OS X Lion začali objavovať v Mac App Store.

WordCrasher je kompatibilný s Mac OS X Lion
---

Jednou z prvých takýchto aplikácií je WordCrasher. V poznámkach k novej verzii 1.0.5 už vývojári informujú o tom, že aplikácia dokáže plnohodnotne využiť funkcie v Mac OS X Lion, konkrétne zobrazenie na celú obrazovku a Resume, vďaka ktorému môžete kedykoľvek zatvoriť hru a po jej opätovnom otvorení bude presne v stave, akom ste ju zanechali.

Vzhľadom na rýchle schvaľovanie nových aplikácií je sprístupnenie Mac OS X Lion verejnosti asi skutočne blízko, oficiálne však stále platí stanovisko, že Mac OS X Lion bude v predaji v júli. Applu tak zostávajú len najbližšie dva týždne.

Všimli ste si aj ďalšie aplikácie, ktoré boli aktualizované pre Mac OS X Lion?

15.07.2011 o 09:09

Zdravicko, rad by som sa vratil k teme vydania noveho OS Lion. Momentalne son v New Yorku, sedim na 5 Avenue pred Apple Store (su tri hodiny v noci) a vo vnutri su akurat pracovnici a nieco TAJNE chystaju. Az tak tajne, ze vo vnutri budovy postavili nepriehladny stan a nieco v nom montuju. Takze pevbe verim a vsetko nasvedcuje tomu, ze este tento tyzden budu nove Maci. Stan zabera dobru osminu rozlohy obchodu a cez den je tam taaak vela ludi, ze ostat tam jednoducho nemoze. Takze uvidime…

15.07.2011 o 09:48

tak daj potom vediet co tam je.

15.07.2011 o 09:53

Tak to jsou skvele zpravy ;-) Tak traba budem jeste dnes prekvapeny ;-))) Diky za info ;-)MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist