V Mac App Store pribudli varovania pred duplikátnym nákupom aplikácií

Novinky | Tomáš Beleš, 20. September 2011

Mac App Store ikon

Po spustení Mac App Storu sa pri všetkých už nainštalovaných aplikáciách, ktoré sú dostupné aj v Mac App Store, zobrazilo „Installed“. Apple však toto nastavenie zmenil a najnovšie sa pri každej aplikácii, ktorú ste nekúpili cez Mac App Store, zobrazuje štandardne možnosť nákupu. Mac App Store vás síce pred nákupom aplikácie, ktorú už máte nainštalovanú, upozorní, či ju chcete kúpiť ešte raz, no toto funguje len v prípade, že ide o rovnakú verziu. Ak ste teda zabudli, že ste nejakú aplikáciu už raz kúpili, celkom ľahko sa vám môže stať, že ju kúpite druhý raz cez Mac App Store.

Mac App Store

Kúpili ste aplikáciu cez internet? Cez Mac App Store si ju môžete kúpiť ešte raz. Zdroj: MacWorld.com

Čo motivovalo Apple k tejto zmene nevieme. Bolo by však fajn, ak by vývojárom umožnil previesť nákupy aplikácií vykonané pred spustením Mac App Store aj doňho. Inak si zrejme za komfort všetkých aktualizácií v rámci jedného Mac App Storu budeme musieť zaplatiť opätovným nákupom aplikácií, za ktoré sme už raz zaplatili.

---
20.09.2011 o 10:04

No toto je mi uz len somarina. Aby sme teraz vsetci davali pozor co uz mame nakupene a co este nie. Celkom by ma zaujimalo aky bol dovod k tomuto.

20.09.2011 o 11:51

Dôvod? Peniaze.

20.09.2011 o 12:23

naozaj neviete o co Applu ide? O peniaze, o nic ine.

21.09.2011 o 10:45

Celkem se Apple vybarvuje, moloch jako kazdy jiny. OT: kdyz vidim buttony v Lionovi na obrazku, je to fakt neskutecny humus, pripominajici Windows XP http://bit.ly­/p0RyeAMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist