Podľa Adobe prinesie Flash Player 11 a AIR 3 hry ako na herných konzolách

Novinky | Tomáš Beleš, 22. September 2011

Adobe Flash plugin/package

Adobe oznámil, že v pripravovanej verzii Flash Playera 11 a AIR 3 umožní hranie 2D a 3D hier cez internet, pričom ich kvalita by mala byť na úrovni hier pre herné konzoly. K dispozícii by mali byť pre široké spektrum počítačov, mobilných zariadení a podobne. Prostredníctvom AIRu z toho nebudú vylúčení ani používatelia iOS zariadení, ktoré Flash nepodporujú. Výkon hardvérovo akcelerovaného zobrazovania 2D a 3D grafiky by mal byť oproti Flash Playeru 10.2 a AIR 2 výrazne vyšší.

Samozrejme, toto sú zatiaľ len marketingové sľuby. Čo však nové verzie skutočne dokážu v praxi by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Verejnosti by mali byť prístupné začiatkom októbra.

Myslíte si, že takéto hry budú skutočne porovnateľné s tými pre herné konzoly?

---
22.09.2011 o 09:38

„Myslíte si, že takéto hry budú skutočne porovnateľné s tými pre herné konzoly?“ zartujete? do vyvoja hier na konzoly su investovane neskutocne peniaze a uz dlhodobo vyvijane enginy. Povacsine tam budu crap 3d hry a zopar zaujimavych low-budget alternatyvnych hier.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist