Najväčší podiel na trhu majú Macy vo Švajčiarsku, USA až na treťom mieste

Novinky | Tomáš Beleš, 21. Marec 2011

Mac vs. PC

Pre mnohých prekvapivé výsledky priniesol nový prieskum, ktorý bol zostavený na vzorke informácií z návštev viac ako troch miliónov internetových stránok. Ak ste si mysleli, že najväčšej obľube sa Macy tešia v USA, mýlili ste sa. Najväčší podiel má Mac OS X vo Švajčiarsku, kde ho má až 17,61 % používateľov. Na druhom mieste sa umiestnilo Luxembursko, USA sú s podielom 15,36 % až na treťom mieste. Do prvej desiatky sa nedostali krajiny ako napríklad Veľká Británia, Franczúzsko alebo Japonsko.

Podiel Macov vo svete
---

Ak sa na podiel Macov pozrieme z hľadiska svetových regiónov, situácia je trochu odlišná. Na prvom mieste je Severná Amerika, na druhom Austrália a Oceánia a prvú trojku uzatvára Európa. Najmenej Macov je v Južnej Amerike.

Podiel Macov vo svete

Na rozdiel od úspešných produktov ako iPod, iPhone a iPad sú Macy stále v pozadí úspešnejšieho Windowsu od Microsoftu, avšak Macy sa tešia stále stúpajúcej obľúbenosti aj vďaka spomínaným produktom.

21.03.2011 o 21:53

Slovensko je urcite jedenaste :P

25.03.2011 o 20:05

>juro994 na Slovensku sa ešte nepredáva :D (čítal som, že tu by sa mal začať predávať dnes) http://www.ipad­blog.sk/…a-slovensku/MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist