iTunes Movie Store - filmy cez iTunes už aj u nás!

Novinky | Tomáš Beleš, 28. Október 2011

iTunes 10 icon

Pred mesiacom, koncom septembra, nás všetkých prekvapilo, že Apple úplne nečakane splnil prianie mnohých slovenských a českých fanúšikov – spustil iTunes Music Store s ponukou hudby aj u nás. V tom čase v krajinách, kde už bola hudba cez iTunes dostupná dlhší čas, pribudla aj ponuka filmov. Na základe toho sme mohli očakávať, že filmy v našom iTunes Store sú oveľa bližšie ako kedykoľvek predtým, ale málokto by povedal, že sú až tak blízko. Len o mesiac neskôr teraz Apple spustil iTunes Movie Store aj u nás.

iTunes Movie Store - Filmy na Slovensku
---

Čo to znamená? V klasickej ponuke iTunes Store na počítači hore k ostatným položkám pribudla aj kategória „Films“. V nej nájdete pomerne veľkú ponuku filmov. Nechýbajú ani filmy v HD, novinky, ktoré ešte len nedávno boli v kinách, a hlavne „požičovňa filmov“. Tá bude obzvlášť pohodlná pre všetkých, ktorí si zakúpili Apple TV. Za výhodnú cenu (oproti nákupu) si totiž môžete jedným kliknutím požičať film, ktorý si následne môžete pozrieť na Apple TV, na ktoromkoľvek iOS zariadení (iPhone, iPod touch alebo iPad), alebo na Macu/PC. Zapožičaný film vám je k dispozícii 30 dní, od jeho spustenia máte na dopozeranie na ktoromkoľvek spomínanom zariadení 48 hodín.

Jediným problémom pre slovenských a českých divákov môže byť jazyková bariéra. Pri prehliadaní ponuky filmov sa nám zatiaľ nepodarilo nájsť žiaden, ktorý by bol dabovaný v češtine alebo slovenčine, a aj titulky sú v angličtine. Dá sa však predpokladať, že aj to sa časom vyrieši, zatiaľ ide len o to, že filmy máme sprístupnené aj my.

Aký bol váš prvý film z iTunes Movie Store? Kúpili ste si ho alebo len požičali?

28.10.2011 o 13:34

jedine co mi na tom vadi je to, ze filmy su bez sk tituliek a animovane filmy by som uvital so slovenskym dabingom..a pre vsetkych, ktori by mali potrebu reagovat na mna formou, ze anglicky jazyk je zaklad a mal by ho kazdy ovladat poviem len to, ze anj ovladam velmi dobre, ale sme predsa na slovensku, tak preco by sme to nemohli mat v nasom jazyku?..viem ze napriklad ani v takom nemecku to nemaju po nemecky, ale tak potesilo by to..

28.10.2011 o 13:43

pecka :) nic viac neviem dodat

28.10.2011 o 14:44

Ani by som si ho nekúpil, ani nevypožičal. Stiahol by som si z ho z netu vo fullHD v toľkých jazykoch koľko chcem a s titulkami aké chcem. A nie je to žiadne pirátstvo, na Slovensku je to legálne ak si to stiahnem len pre moje osobné požitie. Nelegálne by to bolo až keby som to šíril ďalej…

28.10.2011 o 15:09

Ja som na apple tv uz asi pol roka. Prvy film bol The Hangover :D .. a anglictina v tejto dobe nemoze byt problem

28.10.2011 o 15:26

joj to je slavy, ked tam nie su aspon titulky toto uz mam davno na US ucte, SK ucet je naco? by ma tak zaujimalo kedze je tam toho menej ako na US ucte.

28.10.2011 o 16:00

Tomas – v nemecku majú po nemecky a práve sa sťažujú, že nemajú anglické originály

28.10.2011 o 20:03

@Tupcek: Jasné, že sa nemci sťažujú, keď ich dabing stojí za ho*no…

30.10.2011 o 15:49

root: SK ucet je pre tych co si proste spravit ucet a nie vselijako vymyslat ako si spravit US ucet zo slovenskou kartou atd.

01.11.2011 o 13:47

Funguje to niekomu s 1. generáciou apple tv?MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist