iPadom kontrolované terárium zaručí perfektné podmienky pre exotické zvieratá a rastliny

Novinky | Tomáš Beleš, 15. November 2011

iPad in hands NFS Shift

Produkty kompatibilné s iOS zariadeniami sa postupne objavujú už takmer v každej časti nášho života. Výnimkou nie sú ani rôzne koníčky. Ak je vašou záľubou chovať exotického „domáceho miláčika“ alebo sa starať o špeciálne rastliny v teráriu, mohlo by vás zaujať Biome Smart Terrarium od Samuela Wilkinsona.

iPadom ovládané terárium
---

V jeho vnútri je ukryté množstvo rôznych senzorov, ktoré sledujú, či sú v ňom ideálne podmienky. Za pomoci iPadu potom môžete sledovať a manuálne upravovať podmienky v teráriu reguláciou prísunu vody, svetla a výživy. iPad vybral Samuel Wilkinson kvôli tomu, že chcel propagovať spomalenie našich hektických životov, s ktorými iPad aj iPhone bezprostredne súvisia. Kontrola a starostlivosť o malý ekosystém v teráriu si totiž vyžaduje veľa trpezlivosti.

iPadom ovládané terárium

Nanešťastie, na spomalenie rytmu vášho života zatiaľ terárium od tohto dizajnéra nemôžete využiť – ide totiž len o osobný projekt, zatiaľ nemá žiadne plány na to, aby z toho urobil produkt na predaj. Ak je však trh potenciálnych záujemcov dosť veľký, nejaký výrobca sa tejto myšlienky určite chytí (ak sa tak ešte nestalo).

Mali by ste o takéto terárium záujem?

15.11.2011 o 08:51

ak by bolo za rozumnu cenu, tak pekny darcek pre zenu :-)

16.11.2011 o 09:44

No, niečo takéto by som si vedel predstaviť pre akvárium,… pekne pripojené cez wifi a kontrola na diaľku,…

určite by sa to ujalo, chalanisko by to mal rozbehnuť vo veľkomMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist