Inštalácia OS X Lion pre firmy a školstvo

Novinky | Jakub Žitný, 21. Jún 2011

Mac OS X Lion (animal)

Apple v piatok zverejnil ďalšie informácie ku kontroverznému ťahu distribuovať Lion výhradne cez Mac App Store. Týkajú sa procesu inštalácie a cien pre firmy a vzdelávacie zariadenia. Aj v tomto prípade ponúkne Apple svoj nový systém prostredníctvom internetu.

OS X Lion pre firmy a školstvo

OS X Lion pre firmy a školstvo

---

Multilicencie budú dostupné v minimálnom počte 20 kusov, pričom cena za kus je rovnaká ako normálna cena Lionu 29,99 USD (21 EUR). Za ďalších dvadsať dolárov za licenciu sú k dispozícii údržbové verzie. Pre školstvo, vzhľadom k Apple Education Licensing Program, navyše Apple poskytuje balíčky softvéru, kde sú okrem systému aj aplikácie iLife a iWork za 39 USD (27 EUR), pri minimálnom odbere 25 licencií.

Nákup licencií bude prebiehať pod http://store.ap­ple.com, kde záujemca obdrží redeem code. Po jeho zadaní v Mac App Store nákupe sa stiahne inštalačná aplikácia Mac OS X Lion. Tú potom stačí skopírovať na všetky Macy a bez reštartovania alebo spúšťania z externých diskov sa snežní leopardi premenia na levov.

Ako prídavný modul k Mac OS X Lion sa za 49,99 USD (35 EUR) bude dať dokúpiť Mac OS X Server verzia, ktorej inštalácia prebehne tiež bez zásahu do chodu systému. Zo Snow Leopard a Snow Leopard Server bude treba rovnako upgradovať zakúpením Mac OS X Lion a k nemu prípadne Lion Server modul. Lion Server samozrejme poskytne aj utilitu NetInstall pre zjednodušenie aktualizácií a konfigurácií väčších množstiev počítačov. Pre neservrový Lion by mala byť dostupná na Mac App Store.

21.06.2011 o 08:51

To by ma zaujimalo ako si to predstavuju… firma s 20 Macmi – tzn. ze kazdy zamestnanec bude musiet mat svoj Mac Store account? Alebo budem moct pouzit jeden firemny account na kazdom stroji? Teraz mozem mat tusim max 5 zariadeni. Pride mi to trochu nedomyslene ( hlavne ked ku kazdemu Mac Store uctu chcu hned aj cislo kreditky ).

21.06.2011 o 09:40

zdravím, má niekto info o tom či bude opäť možnosť zakúpiť family pack? 5 licencii za zvýhodnenú cenu?

21.06.2011 o 13:23

A jak to bude s přechodem ze starších verzí?

29.06.2011 o 14:38

to: prefectX

1.) Nie je pravda, že ku každému Mac Store účtu chcú číslo kreditky – máš možnosť zvoliť None

  1. Nie je potrebné, aby mal každý zamestnanec Mac Store account, viď:

Nákup licencií bude prebiehať pod http://store.ap­ple.com, kde záujemca obdrží redeem code. Po jeho zadaní v Mac App Store nákupe sa stiahne inštalačná aplikácia Mac OS X Lion. Tú potom stačí skopírovať na všetky Macy a bez reštartovania alebo spúšťania z externých diskov sa snežní leopardi premenia na levov.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist