Google Translate pre iPhone, iPod touch a iPad - rýchly preklad slov a viet vo vašich rukách

Novinky | Tomáš Beleš, 09. Február 2011

Google Translate icon

Google Translate je internetový nástroj od Googlu, ktorý výrazne uľahčuje porozumenie cudzím jazykom. Nakoľko sa stále zlepšuje a stáva sa pokročilejším, v priebehu niekoľkých sekúnd je schopný pomerne presne prekladať slová, texty a dokonca aj celé internetové stránky medzi 57 svetovými jazykmi. Po iPhonu a iPodu touch prispôsobenej internetovej verzii naviac Google prichádza s plnohodnotnou aplikáciou Google Translate pre všetky iOS zariadenia – iPhone, iPod touch a iPad.

Google Translate pre iOS
---

iOS aplikácia ponúka všetky funkcie známe z internetovej verzie nástroja Google Translate. Prekladanie funguje medzi 57 jazykmi, aplikácia podporuje aj diktovanie textu namiesto jeho písania (v 15 jazykoch), čítanie preložených textov (v 23 jazykoch) a ďalšie vychytávky ako zobrazenie prekladu na celú obrazovku pre jednoduchšie čítanie alebo zobrazenie posledných alebo obľúbených prekladov aj bez pripojenia k internetu. Podobne ako ostatné aplikácie od Googlu je aj Googlu Translate zadarmo a sťahovať ho môžete aj cez slovenský App Store.

Google Translate pre iOS
09.02.2011 o 11:21

Super! už sem si ji nainstaloval, rychle vyzkoušel a fakt to rozumí i mé anglické hatmatilce. Samozřejmě si někdy chvilku dá na čas – třeba když zamumláte něco s hlavou pod polštářem, ale hodnotím velmi kladně.

Hodilo by se i srovnání, pokud někdo máte, s dalšími překladači. Dost se mi líbí jibbigo a jeho zpětný překlad, aby jste viděli, jestli to pochopil správně.

No abych to nějak zakončil – až Word Lens bude překládat do angličtiny i z dalších jazyků (a ne jenom ze španělštiny) tak v kombinaci s jibbigo a google translate se už nikdo nebude moci vymlouvat na to, že nerozuměl nápisu na ceduli / hlášení v amplionu…atd.

09.02.2011 o 12:16

Som mal nastavene cestinu do slovenciny povedal som si zabil a hodi mi to T-mobile alebo jablko hodilo narnia xDDDD zakazdim inak xD

11.02.2011 o 01:02

Skvela Aplikacia a este aj zadarmo…. uplne jednoduche – nerozumiete cloveku staci nech vam to povie este raz:)MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist