Čo získajú a čo stratia predplatitelia MobileMe prechodom na iCloud?

Novinky | Tomáš Beleš, 08. August 2011

iCloud icon

Nie veľmi úspešná internetová služba od Apple, MobileMe, bude už čoskoro nahradená novším a dúfajme, že aj kvalitnejším produktom, službou iCloud. Na rozdiel od MobileMe bude iCloud k dispozícii aj zadarmo. Súčasní predplatitelia majú možnosť získať peniaze späť, no Apple prisľúbil fungovanie MobileMe účtov až do 30. júna 2012.

Prechod z MobileMe na iCloud

Zdroj: 9to5Mac

Ak sa rozhodnete ponechať si predplatné MobileMe a prejsť na iCloud, získate zadarmo 25 GB priestoru (aj keď samozrejme, v MobileMe ste si už za 20 GB zaplatili). Bežne si za 25 GB priestor k iCloudu zaplatíte 40 USD ročne. Používateľom sa bude platba automaticky opakovať 30. júna 2012 (a ďalej ročne) v prípade, že sa dovtedy nerozhodnú uspokojiť sa len s 5 GB, ktoré sú k dispozícii v rámci iCloudu zadarmo. Či to bude bez problémov stačiť tak, ako nás presviedča Apple, sa dozvieme už na jeseň, kedy sa má služba spustiť pre širokú verejnosť.

---

Na rozdiel od bežných používateľov majú vývojári možnosť vyskúšať si aj samotný prechod z MobileMe na iCloud. Sú na to určené špeciálne stránky www.mobileme.com/mo­ve. Počas procesu vám Apple pekne ukáže, ktoré služby sa vám prenesú do iCloud, a o ktoré prídete. Do prvej kategórie, teda služby, ktoré sa prenesú z MobileMe do iCloudu, patria vaše e-mailové kontá, kontakty a kalendáre. Gallery, iDisk a iWeb síce budete môcť po prechode na iCloud používať, ale len do 30. júna 2012. Úplne stratíte synchronizáciu widgetov z Dashboardu, položiek v docku, prihlasovacích mien a hesiel, podpisov a nastavení e-mailových účtov.

Prechod z MobileMe na iCloud

Zdroj: 9to5Mac

08.08.2011 o 07:06

dost odvazne tvrdenie ze mobileme bolo neuspesne a nekvalitne

08.08.2011 o 08:32

čaute všetci, neviete ako bude v iCloude fungovať momentálna služba MobileMe Gallery ? to znamená, či budeš aj naďalej slúžiť ako webová služba na zdieľanie fotografií s ostatnými priateľmi tak ako doteraz, to znamená albumy verejné a albumy zaheslované?

Ďakujem, Vlediss, BA

08.08.2011 o 21:33

Tiež si myslím že odvážne tvrdenie, ja ho používam od kedy funguje táto služba, začiatky boli ťažké, ale inak veľká spokojnosť… vymenil som MobileMe za gmail služby a integrácia na apple produkty čistá krása…

16.08.2011 o 09:41

Ja som tiez uzivatelom mobileme a tiez nemam plnu hlavu optimizmu s prichodom iCloudu, nakolko hned po mailoch som najviac vyuzival gallery o ktore asi prideme. Asi to vyzera na zaplatenie si flickru. Ci nasli ste niekto lepsiu alternativu?MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist