Autorizovaný životopis Steva Jobsa od autora bestsellerov už v roku 2012

Novinky | Tomáš Beleš, 12. Apríl 2011

Steve Jobs

Fanúšikom Applu a najmä Steva Jobsa sú určite známe knihy ako napríklad Inside Steve's brain (Jak myslí Steve Jobs, Leander Kahney) alebo iCon (Jeffrey Young a William Simon), ktoré sa zaoberajú životom Stevea Jobsa. Okrem kníh je k dispozícii aj množstvo dokumentárnych filmov a aj celé internetové servery zamerané výlučne na život S. Jobsa. Ich spoločným menovateľom však je, že žiaden z týchto životopisov nebol autorizovaný Stevom Jobsom. Zdrojom informácií preto boli ľudia z užšieho či širšieho kruhu jeho známych, priateľov a bývalých kolegov. Kniha od Waltera Isaacsona, „iSteve: The Book of Jobs“, však bude výnimkou. Pôjde totiž o prvý S. Jobsom autorizovaný životopis.

Steve Jobs a Steve Wozniak

Zľava Steve Wozniak a Steve Jobs v roku 1976, Zdroj: Engadget

---

Walter Isaacson na knihe pracuje už od roku 2009, vydaná by mala byť niekedy začiatkom roku 2012. Jej obsah bude tvorený rozhovormi so Stevom Jobsom, jeho rodinou, kolegami a konkurenciou. Isaacson je známym autorom životopisov osobností ako Albert Einstein alebo Benjami Franklin, ktoré sa stali bestsellermi.

12.04.2011 o 12:53

Aj Albert Einstein autorizoval svoj zivotopis? :)))

12.04.2011 o 16:20

Na knihu sa tesim. Ale uvahy, „preco prave teraz Steve Jobs autorizoval nejaky jeho zivotopis“ mi nahanaju mraz po chrbte. Pevne dufam, ze to nie je preto, lebo… ani to nechcem napisat… Prajem Jobsovi este vela stastnych, zdravych a produktivnych rokov. Nic menej.

13.04.2011 o 07:27

presne ako napisal den, tiez mam z toho obavy. a neviete niekto, ako sa vodí jobsovi?MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist