Apple prispel spolu so svojimi zamestnancami 2,6 milióna USD na charitu

Novinky | Tomáš Beleš, 11. November 2011

Cha-Ching Icon

Jednou z noviniek, ktoré priniesol do vedenia Apple riaditeľ Tim Cook, je program príspevkov na charitu a neziskové organizácie. Apple ponúkol, že prispeje na charitu rovnako, ako všetci zamestnanci pracujúci v USA na plný úväzok, až do výšky 10 000 USD na zamestnanca za rok. Keďže sa zamestnanci Applu poskladali až na 1,3 milióna USD, Apple prispeje rovnakou čiastkou a charita dostane vo výsledku až 2,6 milióna USD. Program však pokračuje aj naďalej a časom by doňho mali byť zapojení zamestnanci Applu aj z iných krajín.

Apple príspevok na charitu
---
11.11.2011 o 22:08

„Apple ponúkol, že prispeje na charitu rovnako, ako všetci zamestnanci pracujúci v USA na plný úväzok“ tu je dolezite napisat pracujuci v Apple USA, nie v celom USA :D

12.11.2011 o 17:36

1,3 miliona USD pre apple? To ako pre mna naplnut do pohara..

12.11.2011 o 20:08

skvely vysledok – uz len dufat, ze aspon 50% prachov pojde tam kam treba.. :(

Skoda, ze apple (a ine velke fy) nerobi support napr BOINC projektom a pod., co je tiez v podstate sposob charity – len sa nedaruju prachy, ale cpu vykon.

IBMka ako tak ma predinstalovany SW na vsetkych sluzobnych bookoch/compoch, ale zamestnanci nemaju ziadne benefity ak nechaju program ratat na pozadi – co je velka skoda, pretoze pri tom pocte maju neskutocny vypoctovy potencial.

p.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist