Apple predčasne rozposlal uvítacie e-maily služby iCloud

Novinky | Tomáš Beleš, 03. Október 2011

iCloud icon

Pripravovaná online služba od Apple, iCloud, bola v betaverzii prístupná vývojárom už od leta, no jej spustenie sa očakáva až po zajtrašom podujatí, kde bude predstavený aj nový iPhone. Samozrejme, nemalá časť podujatia bude venovaná predstavovaniu tejto služby a je možné, že verejnosti bude prístupná hneď po jeho skončení. Tak či onak, zatiaľ stále platí, že je dostupná len pre vývojárov. Vďaka omylu v Apple však už minimálne jeden používateľ dostal predčasne uvítací e-mail iCloudu. Okrem zbežného popisu obsahuje e-mail aj odkaz na stránky, kde má byť k dispozícii návod na nastavenie a spustenie služby. Keďže ešte iCloud spustený nebol, nefunguje ani spomínaný odkaz a stránky, na ktoré odkazuje, sa ešte na Apple serveroch nenachádzajú.

Vitajte v iCloude

Vitajte v iCloude. Službe, ktorú sme ešte nespustili. Zdroj: AppleInsider

---
03.10.2011 o 09:40

…nemyslím si, že išlo o omyl v Apple so zaslaním predčasného uvítacieho e-mailu, nakoľko Apple už min týždeň dovolil používať iCloud aj „nedeveloperským“ AppleID. „Sam“ obdržal e-mail na základe svojho prvého prihlásenia do iCloud tak ako všetci ostatní nedočkavci :) Dokonca od minulého týždňa (možno aj dlhšie) funguje už aj presun MobileMe via www.me.com/move na iCloud a všetko už beží bez problémov aj pre verejnosť :) (http://tinyur­l.com/6emchze)

A ako MobileMe user-a ma potešila kapacita 20 + 5 GB úložného priestoru na iCloud miesto štandardných 5 GB! :)

03.10.2011 o 11:54

eten: kde sa da zaregistrovat do icloud bez develoer account?

03.10.2011 o 14:09

Tom: na www.icloud.com sa prihlás pod Apple ID a Password, ktoré používaš v AppStore, a pustí ta „dnu“ aj ked nie si developer… skúšal som to na troch mojich apple ID (z toho jedno MobileMe ID) a všetky mi prešli…

03.10.2011 o 16:58

@eten lenze ako to moze fungovat ked nie je na danom acc iOS 5 ?? pretoze skusal som to na 3ch acc a samozrejme kazde jedno mi vyhodilo ze nie je to mozne pretoze apple id neobsahuje iOS 5 =) ci uz id ktore sa uziva na store, alebo mobileme..

03.10.2011 o 21:14

dá sa tam dostať, bez developer ID, ale len s Lionom, alebo iOS5 :/ :)

03.10.2011 o 23:25

Eten Cross, aku verziu Liona mas na compe? Mam Lion 10.7.1 a nepusti ma to. Zrejme to bude chciet 10.7.2 ktory je zatial ako Beta pre developerovMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist