Apple pomáha v boji proti AIDS

Novinky | Tomáš Beleš, 05. December 2011

(RED) project aids

Prvý december je svetovým dňom boja proti AIDS. Ak sa chcete podieľať na boji proti tejto zákernej chorobe aj vy, Apple vám ponúka príjemný spôsob. V oficiálnych Apple Stores a prostredníctvom oficiálneho online obchodu totiž máte možnosť kúpiť produkty červenej farby. Časť príjmov za tieto produkty ide na projekt boja proti AIDS, ktorého cieľ je odstrániť do roku 2015 AIDS zo sveta. Konkrétne ide v súčasnosti o dva Apple produkty – červený iPod nano a červené puzdro Smart Cover pre iPad 2. Londýnsky Apple Store na Regent Street je jedným z obchodov, ktoré propagovali túto iniciatívu aj zmenou farby loga firmy.

Project RED Apple

Zdroj: MacRumors.com

Nanešťastie, u nás si oficiálnou cestou červené produkty, ktorými by ste mohli prispieť na dobrú vec, kúpiť nemôžete. Táto možnosť pribudne až po tom, čo k nám príde Apple minimálne prostredníctvom oficiálneho Apple online store, ako to urobil v Českej republike. Kedy sa tak stane zatiaľ nikto nevie.

---
05.12.2011 o 10:57

APPLE by ako prva velka firma (mimo IBM) mohla prist s hromadnym zapojenim sluzobnych compov do PublicDC ratania ako je napr. WorldDCommuni­tyGrid, ktory sa venuje aj prave AIDS. Zvysne projekty su nemenej dolezite.

http://www.wor­ldcommunitygrid­.org/…lProjec­ts.do

a zvysit tak povedomie o tychto projektoch.

p.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist