Apple plánuje zrušiť predaj krabicových verzií softvéru vo svojich predajniach

Novinky | Tomáš Beleš, 08. Február 2011

Mac App Store ikon

Budúcnosť distribúcie multimédií a softvéru je v online predaji. Apple si je toho vedomý a málokto má dnes opačný názor. Nie je preto veľkým prekvapením, že sa Apple bude postupne pokúšať o obmedzenie až úplné zrušenie predaja krabicového softvéru vo svojich oficiálnych predajniach. Hlavným činiteľom je samozrejme uvedenie svojho vlastného Mac App Storu, v ktorom by mali byť postupom času dostupné všetky podstatné aplikácie pre Mac tak, ako sú používatelia zvyknutí v App Store pre iOS zariadenia.

Apple Store softvér

Budú podobné steny plné softvéru v Apple Storoch už čoskoro minulosťou? Zdroj: laffy4k z Flickr.com

---

Prechádzka po predajni a prehliadanie lákavých krabicových verzií softvéru sa tak pomaly, ale isto, stáva minulosťou. Po kúpe nového Macu vás predajca v Apple Retail Store prevedie nakupovaním softvéru v Mac App Store. Na ceste k úplnému odstráneniu krabicových verzií softvéru stoja už len dôležité aplikácie, ako napríklad Microsoft Office for Mac alebo Adobe Photoshop, ktoré ešte stále v Mac App Store nenájdete.

08.02.2011 o 08:03

Necakane :)))

08.02.2011 o 08:50

MS a Adobe velmi rychlo podpisu, ked im zrusia krabicove regale a ich dve smutne krabice budu lezat niekde medzi kavesnicou a magic mouse.

Majitelia MacBook Air plne podporia a majitelia novych iMacov urcite tiez, dufam, ze sa apple rozluci s najkazovejsim komponentom v ich zostavach.

08.02.2011 o 09:22

Zajímá mě jedna věc a to, jestli bude i Mac OS dostupný v App Store. Jak potom bude řešena instalace když si např. výměním disk, nebo když bude potřeba hw test apod. Taky vzhledem k objemu dat to není zanedbatelné. Instaluju na 4 počítače, pořizuju proto family licenci. Jedině tedy bude muset být možnost OS pro svou potřebu dát ba DVD, nebo lépe na flashku jako je to u nových air.

08.02.2011 o 10:21

taak to bude cele zleee!!! Uz vsetko bude iba digitalne…

08.02.2011 o 13:00

myslim ze MacOS bude stale dodavany v „hmatatelnej“ verzii…ci to bude DVD…USB alebo neviem co ine je vo hviezdach…

kazdopadne som za aby presli na ciste digitalnu formu dodavania softwaru…setrnejsie k zivotnemu prostrediu…mi­nimalizovanie nakladov na distribuciu…jed­noduche riesenie update-u…mali by si brat priklad vsetci

08.02.2011 o 17:19

Uz vidim, ako budem stahovat 50 GB Logic Studio. Absudne pre urcite softy…

08.02.2011 o 19:28

Logický to krok… co víc dodat

08.02.2011 o 21:10

@Hobitko doba sa posuva dopredu…internetove pripojenie tiez…50 GB uz nebude problem stiahnut a myslim ze clovek co pracuje s profi programom ako je Logic je ochotny aj dlhsie pockat…nebudes to predsa stahovat kazdy tyzden ale iba jednorazovo…cize nerozumiem preco to rozhorcenie…ked si to porovnas s tym ze za krabicovou verziou musis vycestovat resp. si ju objednat a musi byt dorucena tak o ten cas az tak nejde…

09.02.2011 o 15:27

hmm, to by som musel poriadne dlho cestovat :D

09.02.2011 o 23:12

nerozumiem…ved existuje mnoho resellerov co drzia tieto veci aj v dostupnych vzdialenostiach…a aj keby nie tak si si vlastne sam odpovedal ze digitalizacia je len prospesna v otazke okamzitej dostupnostiMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist