Amazon predal v decembri viac ako štyri milióny Kindle zariadení

Novinky | Tomáš Beleš, 30. December 2011

Amazon

Amazon sa pochválil, že sa mu za december podarilo predať minimálne štyri milióny kusov zariadení Kindle. Tie sú k dispozícii v rôznych verziách od základnej čítačky elektronických kníh Kindle za 79 USD po tablet Kindle Fire za 199 USD. Za jeden týždeň to vychádza na jeden milión predaných kusov. Zároveň narástli predaje Kindle elektronických kníh ako darčekov oproti predchádzajúcemu roku o 175 %. Samozrejme, oproti Applu nie sú tieto čísla nijak ohromujúce a 4 milióny iOS zariadení sa mu zrejme podarilo predať za omnoho kratšie obdobie, avšak práve o Kindle Fire sa hovorí ako o najväčšej konkurencii iPadu. Podľa niektorých by mal byť Kindle Fire tak presvedčivý, že kvôli nemu predstaví aj Apple iPad s menšou uhlopriečkou.

Kindle Fire

Amazon Kindle Fire. Zdroj: mlive.com.

---
30.12.2011 o 10:36

Aby se pak zase ukázalo, že Apple takovou hloupost stejně neudělá. Na co by to bylo a co by to Apple přineslo? Menší dispaly? Nová kategorie pro vývojáře, změna ovládacích prvků, malé snížení výrobních nákladů. Aby se zákazníci rozhodovali, mám si vzít iPhone/ iPod Touch nebo malý iPad nebo raději velký iPad?

Nebo snad doběhnou Amazon a začít mu konkurovat s cenou a přetahovat se o zákazníky? To Apple dělá? Vyhodí kvůli tomu z iPadu většinu senzorů, aby se dostal na stejnou cenu, a bude prodávat zařízení, které nebude využívat celou paletu programů pro iOS 5?

30.12.2011 o 17:08

Mimochodom, Apple predal 4 milióny za jeden deň… http://tech.for­tune.cnn.com/…as-bake-off/

30.12.2011 o 19:58

Maroš – přečetl jsi to dobře ? To že bylo aktivováno, neznamená prodáno. Taky moji mladí dostali pod stromek iPad a aktivovali. Koupené jsem je měl 2 měsíce.

30.12.2011 o 22:25

gratulujeme Amazonu a jeho produktu Kindle a prajeme dalsie uspechy :))

31.12.2011 o 00:06

Mal som teraz Fire v rukách a myslel som, že napíšem aj nejakú recenziu (pre ipadblog.sk) ale nakoniec som si to rozmyslel. Amazon Fire je na Slovensku pomerne zle použiteľný kvôli prísnym reštrikciám od Amazonu. Aby ste mohli Fire využiť naplno tak musíte mať uvedenú vo svojich údajoch USA adresu (to nie je problém), musíte pristupovať z americkej IP adresy (to sa dá obísť ale dosť komplikovane), musíte mať platobnú kartu vydanú na americkú adresu. To ešte ale nie je koniec reštrikcií od Amazonu. Aj keď sa Vám podarí nainštalovať Google App Market, tak v najnovšom update operačného systému, Amazon priamo blokuje prístup na IP adresy Google Marketu.

Samotný pocit z Fire bol celkom dobrý. Prehľadné užívateľské rozhranie (veľmi sa mi páči logika rohrania akú Amazon použil – určite lepšie ako iOS ! alebo štandardný Android), robustný pocit zo samotného zariadenia (je veľmi podobný tabletom Prestigio).

V podstate každá vec je na ňom horšia ako na iPade. Ale pre ľudí, ktorí len surfujú (niektoré komplikované stránky boli ale na Fire takmer nečitateľné), čítajú maily, čítajú knihy (nie pdf), pozerajú filmy a počúvajú hudbu je to dostatočné zariadenie.

Pre hranie, serióznejšiu prácu, čítanie časopisov je samozrejme iPad ďaleko ďaleko lepší.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist