Adobe odhalil nástroje umožňujúce vývojárom streamovať Flash video aj na iOS zariadenia

Novinky | Tomáš Beleš, 12. September 2011

Adobe Flash plugin/package

Adobe aktualizoval svoje nástroje pre vydavateľov, Flash Media Server 4.5 a Flash Access 3.0, ktoré im umožňujú streamovať Flash video. Zásadnou zmenou a novinkou je, že táto verzia prináša spôsob, ako streamovať Flash video, vrátane živých prenosov, na iOS zariadenia, ktoré, ako iste viete, Flash nepodporujú. Flash Media Server 4.5 uľahčuje poskytovanie videa rôznym používateľom – pre zariadenia podporujúce Flash a pre iOS zariadenia bude stačiť rovnaký stream. Softvér totiž prispôsobí obsah cieľovému zariadeniu. V praxi to znamená, že majitelia iOS zariadení získajú množstvo výhod, ktoré Flash prináša, no bez toho, aby zbytočne zaťažoval procesor alebo negatívne pôsobil na výdrž batérie. Funkcia však slúži len pre streamovanie videa, s Flash obsahom ako sú napríklad hry alebo rôzne reklamné bannery to zatiaľ nefunguje.

Adobe Flash Media Server umožňuje streamovať Flash video aj na iOS zariadenia
---
12.09.2011 o 14:59

Dúfam, že za prijateľnú cenu, max 7 € by som bol zato ochotný dať. Ale určite sa iOS zase niekam posunie, lebo konkrétne mne niekedy vadí, že si iné videá ako z youtubu nemôžem pustiť :)

12.09.2011 o 15:25

Clanok spaja Flash so zatazou procesora a vyssou spotrebou baterie. Doporucujem si precitat clanok: http://www.zi­ve.cz/…default­.aspx

a urobit si nazor.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist