Zemetrasenia oneskorili dodávanie obrazových čipov do iPhonu od Sony, pre iPhone 4 však určené nie sú

iPhone | Tomáš Beleš, 04. Apríl 2011

iPhone 4 black and white

Walt Mossberg z All Things Digital v rozhovore s riaditeľom Sony, Howardom Stringerom, možno odhalil dôležitú informácie o budúcej generácii iPhonu. Riaditeľ Sony sa totiž zrejme preriekol a spomenul, že továreň na výrobu obrazových senzorov v Japonsku bola postihnutá cunami, a tak spôsobila aj oneskorenie dodávok pre Apple.

Riaditeľ Sony

Bude Sony dodávať kvalitné fotoaparáty pre konkurečný telefón?

---

Zásadnou informáciou však je, že podľa dostupných informácií žiaden zo súčasne predávaných produktov Apple neobsahuje fotoaparát ani žiadnu jeho súčasť vyrobenú firmou Sony. S veľkou pravdepodobnosťou tak môže ísť o obrazové senzory pre budúcu generáciu Apple telefónu, iPhonu 5. Špekulácie už skôr naznačovali, že ten by mohol obsahovať fotoaparát s 8 megapixelmi, pričom výrobcom by mohlo byť práve Sony. Pre iPhone 4 dodáva súčiastky pre fotoaparát firma OmniVision. Vzhľadom na obrovský očakávaný záujem o iPhone 5 by začiatky jeho produkcie v tomto období neboli ničím nezvyčajným.

05.04.2011 o 12:30

Vobec to nemusi byt pre konkurencny telefon. Moze to byt napr. pre novy iPod nano, ktore nebudu vobec 8 Mpix… podla mna cista spekulaciaMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist