iOS 5 obsahuje skrytú funkciu pre snímanie panoramatických fotografií

iPhone | Tomáš Beleš, 09. November 2011

Camera app icon

iOS 5 prinieslo množstvo zmien v základnej aplikácii pre snímanie fotografií, Camera. Môžete napríklad snímať stlačením tlačidla „Volume Up“, približovať klasickým gestom dvoch prstov alebo si môžete zobraziť mriežku, aby ste dodržali zásady správnej kompozície. Aj keď noviniek je dosť, jedna očakávaná novinka sa v iOS 5 neobjavila – funkcia Panorama. iPhone fotografom by uľahčila vytváranie panoramatických fotografií bez potreby inštalácie špeciálnych aplikácií. Softvér automaticky spojí niekoľko fotografií a vytvorí z nich jednu panoramatickú.

iOS 5 panoramatické fotografie iPhone
---

iOS vývojár sa však prostredníctvom Twitteru (@conradev) podelil s ostatnými o jeho objav – zistil, že ak zmení v zdrojovom kóde iOS 5 (com.apple.mo­bileslideshow­.plist) „EnableFirebreak“ na „YES“, v aplikácii Camera pribudne funkcia Panorama. Netrvalo dlho a už bola na svete aj aplikácia, ktorá túto funkciu spustí používateľom jailbreaknutých iPhonov. Príčiny, prečo sa Apple zatiaľ rozhodol, že verejnosti možnosť snímať panorámy zatiaľ nesprístupní, nepoznáme. Možno ešte obsahuje chyby, a tak ju oficiálne uvidíme až v ďalších aktualizáciách iOS.

09.11.2011 o 09:00

no velakrat som chcel spravit panoramaticku fotku ale cez ine aplikacie to nikdy nebolo presne, skoda ze to apple v ios 5 nepustil

09.11.2011 o 11:59

Zrejme to budu musiet este doladit. Pocas snimania panoramy iphone furt zaostruje a tym padom je obraz sem tam rozmazany, sem tam ostry a celkovo je vzsledok zly.

09.11.2011 o 15:42

Funguje to, ale je to tazka alfa verzia. Vysledna snimka nie je upravena ziadnym algoritmom, ako je to napriklad u Pano. Snimka je roztrasena, poskladana z tenkych obdlznikov Vysledok? Nepouzitelne :)

09.11.2011 o 21:12

Ak chcete kvalitnu a free app na panoramy, tak urcite vyskusajte Microsoft Photosynth. Pracuje s gyroskopom a akcelerometrom, takze vie, ktorym smerom otacate a fotky snima automaticky, navyse ich velmi pekne spaja, obzvlast ked su z vacsej zvdialenosti. Naslednu panoramu si mozete zobrazit ako 3D priestor a volne sa v nom pohybovat.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist