Google spustil službu pre bezdrôtovú tlač z iOS zariadení podobnú AirPrintu od Apple

iPhone | Tomáš Beleš, 25. Január 2011

Google Logo

Google predstavil novú funkciu pre mobilné zariadenia vrátane iOS zariadení – Google Cloud Print. Vďaka tejto funkcii budete môcť tlačiť e-maily a prílohy (vo formátoch ako .pdf alebo .doc) z Gmailu, prípadne dokumenty z Google Docs, na vášom iPhone napríklad po ceste do práce, kde si po príchode už len vyberiete z tlačiarne pripravené materiály.

Google Cloud Print
---

Služba sa spustila najprv pre používateľov z USA, no hlavnou nevýhodou je to, že Google Cloud Print zatiaľ vyžaduje Windows 7, Vista alebo XP s internetovým prehliadačom Google Chrome pre prepojenie služby s vašou tlačiarňou. Google však sľúbil, že podpora pre Mac a Linux príde už čoskoro.

AirPrint od Apple síce podporuje väčšie množstvo aplikácií, no na rozdiel od Google Cloud Print vyžaduje, aby ste boli na rovnakej Wi-Fi sieti ako tlačiareň, o obmedzenom počte podporovaných tlačiarní nehovoriac.

25.01.2011 o 07:16

Janka Hospodarova to dokaze uz davno…

25.01.2011 o 13:05

A ty si jej nepodareny syn, ktory sa snazi byt za kazdu cenu vtipny tym ze tu bude spinit plochu offtopicom.

25.01.2011 o 15:04

lidi mám prosbu kto má doma iPad aj iPhone 4 aj iPad camera connection kit skulste to pripojiť na iPhone ZE či to bude fungovať rád by som si to totiž kúpil kiphone len neviem či to spolu funguje zistite to teda niekto dik

25.01.2011 o 18:43

P.e.p.o

Mozem to pre teba spraviť. Ale camera connection kit nemám, len iPhone a iPad. O Co vlastne ide? Použitie kamery z iphonu na ipade?

25.01.2011 o 22:13

Nie len chcem zistit ci to ,, USB" funguje aj na iphone. Na youtube su videa ze sa k tomu pripoji klavesnica, fotak, usb kluc proste vela veci Takze len chcem vediet ze ked pripojim ten set k iphone a do toho setu dam nekake usb ci mi bude normalne pracovat rovnalo na ipad ako aj na iphone

26.01.2011 o 21:15

zatiaľ to je len pre amíkov, lebo v menu mi print zatiaľ chýba, dúfajme že čoskoro to príde aj do ostatného sveta

29.01.2011 o 11:29

ahoj, mam doma iPhone4, iPad a aj Camera Connection Kit. iPad:

  • ked dam do neho redukciu s SD kartou, bez problemov mi do neho natiahne fotky.
  • ked dam do neho USB redukciu, a pripojim fotoaparat ci kameru, stiahne mi fotky do iPadu, ale video mi to v iPade ani neukaze.

a v iPhone si co chcel?MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist