Biely iPhone 4 rozobratý - má odlišný Proximity senzor a optiku fotoaparátu

iPhone | Tomáš Beleš, 03. Máj 2011

iPhone 4 black and white

Takmer ročné oneskorenie uvedenia bieleho iPhonu 4 nebolo určite spôsobené len snahou Applu nastriekať na iPhone namiesto čiernej farby bielu. Špekulácie, ktoré boli neskôr potvrdené aj zástupcami Applu, hovorili o problémoch s výkonom fotoaparátu. Nie je preto veľkým prekvapením, že práve optika fotoaparátu je tou súčiastkou, v ktorej sa biely a čierny iPhone 4 líšia. Fotoaparát bieleho iPhonu 4 je omnoho viac zapustený do tela.

iPhone 4 biely vs čierny fotoaparát

Fotoaparát bieleho iPhonu 4 (vpravo) je viac zapustený do tela

---

Okrem optiky je v bielom iPhone 4 odlišný aj Proximity senzor, ktorý slúži na vypnutie dotykového displeja iPhonu 4 po priblížení k uchu. Predná aj zadná strana iPhonu 4 je tvorená sklom. Práve kombinácia skla a bielej farby zrejme spôsobovala odlišné rozptyľovanie svetla, s ktorými si tieto senzory nevedeli rady. Zatiaľ čo fotoaparát je viditeľne zapustený hlbšie do tela, Proximity senzor sa na bielej verzii líši najmä vonkajším dizajnom – ide o pomerne výrazný prvok umiestnený nad slúchadlom.

iPhone 4 biely vs čierny proximity
03.05.2011 o 12:50

a je nejaký rozdiel v kvalite fotiek, alebo ani nie?

04.05.2011 o 00:58

Podla mna vobec nie

04.05.2011 o 14:35

Ak aj je, taj nepatrny, vzdy zalezi hlavne od svetelnych podmienok a zrucnosti fotografa.

15.05.2011 o 14:43

podla vas aky je telefon iphone 4? je to delo? nema tu problem zo signalom?MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist