Wi-Fi verzia iPadu 2 má kvalitnejší mikrofón ako verzia s 3G

iPad | Tomáš Beleš, 18. Marec 2011

Stránky iLounge prišli so zaujímavým porovnaním kvality mikrofónov jednotlivých verzií iPadu. Okrem verzie s pripojením len cez Wi-Fi si môžete kúpiť aj 3G verziu, ktorá je naviac v USA dostupná vo verzii pre GSM alebo CDMA siete. Jediným rozdielom medzi nimi by mala byť možnosť pripojiť sa na spomínané dátové siete, GPS čip a iný dizajn, keďže 3G verzia má na vrchu plast kvôli anténe.

iPad 3G a Wi-Fi
---

Paradoxne najlacnejšia verzia, teda tá s pripojením len cez Wi-Fi, má mikrofón s najkvalitnejším nahrávaním. V prvej generácii bol mikrofón umiestnený blízko miesta pre pripojenie slúchadiel, na iPade 2 sa posunul do stredu. To znamená, že vo Wi-Fi verzii je v kove, v 3G verzii je v plaste. Zvuk nahraný cez mikrofón na Wi-Fi verzii je oproti 3G verziám čistejší a kvalitnejší. Rozdiel v kvalite je pravdepodobne zapríčinený rôznymi materiálmi, samotný mikrofón by mal byť totožný. Ešte zaujímavejšie je, že mikrofón v 3G verzii pre GSM siete je oproti tomu vo verzii pre CDMA siete relatívne lepší. Okrem rozdielného materiálu na tom preto môže mať svoj podiel aj rušenie spôsobené pripojením na tieto siete.

18.03.2011 o 07:45

:)…s najkvalit­nejsim nahravanim. Zase to tak neprehanajte.

18.03.2011 o 17:19

No s najkvalitnejším v porovnani s ďalšími verziami.

01.04.2011 o 23:28

ako sa spusta mikrofon volam na skype a druha strana ma nepocujeMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist