iFixit porovnali všetky verzie iPadu 2, aké sú medzi nimi rozdiely?

iPad | Tomáš Beleš, 31. Marec 2011

iPad 2 Black and White front

Základná Wi-Fi verzia iPadu 2 bola redaktormi zo známych stránok iFixit rozobratá už v deň spustenia predaja v USA. Postupne ju s rovnakým osudom nasledovali aj verzie s podporou pre 3G siete GSM a CDMA (tá sa u nás nepredáva), a tak nakoniec pripravili redaktori porovnanie súčiastok použitých v jednotlivých modeloch. Na prvý pohľad viditeľným rozdielom je zadná strana iPadov, ktorá je v prípade 3G modelov na vrchu tvorená čiernym plastom. V prípade 3G modelu určeného pre GSM siete je prítomný aj slot pre micro-SIM karty, CDMA verzia ho nepotrebuje.

Porovnanie súčiastok rôznych verzií iPadov 2

Rôzne dizajny antén, zhora 3G GSM, 3G CDMA a Wi-Fi

---

Na prvom obrázku môžete vidieť rôzne antény. Najvyššie je 3G GSM verzia, pod ňou 3D CDMA verzia a dole Wi-Fi verzia. Rozdiel v dizajne antén zrejme nikoho neprekvapí, to isté platí aj pre mierne odlišné logic boards použité v jednotlivých modeloch, ktoré máte možnosť vidieť nižšie.

Porovnanie súčiastok rôznych verzií iPadov 2

Rozdielne logic boardy, zhora Wi-Fi, 3G GSM a 3G CDMA

Žiadne iné významné rozdiely zistené neboli, objavili sa však dohady o tom, že 3G verzie iPadu 2 majú kvalitnejší zvuk nahraný zabudovaným mikrofónom, naopak najhoršie je na tom CDMA verzia.

31.03.2011 o 12:42

nie 3G verzia ale WiFi verzia ma najkvalitnejsi zvuk pretoze ma mikrofon pod hlinikom a nie plastom ako 3G

31.03.2011 o 13:02

mate v poslednej vete chybu. wifi nahrava kvalitnejsie

02.04.2011 o 03:01

A ostatné verzie sa snáď u nás predávajú? Ked píšete o CDMA „tá sa u nás nepredáva“…MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist