Macbook Pro 13 Retina 2015 Zamrzne.

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro 13 Retina 2015 Zamrzne.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #468857
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Zdravim.
    Posledny tyžden mam taky problem.Minuly tyžden sa mi stalo prvy krat ze sa macbook sekol. Bolo to prvy krat odvtedy co som ho kupil co je asi ani nie pol roka.Noc predtym som ho aktualizoval tak som si povedal “ok” stane sa možno nejaka blba aktualizacia.
    Potom sa stalo že zamrzol pri pusteni videa na youtube.Ked sa to stalo druhy krat tak som myslel že to robi flash ktory som nasledne odstranil.
    Dnes sa mi zase sekol ked som chcel skopirovat jeden link a poslat ho znamemu na FB. Zamrzlo to v momente pri stlaceni cmd A (vzdy zamrzol v safari). Zamrznutie je toho typu že je obraz sekunty a nic nefunguje akurat som si vsimol ze ked mi niekto poslal spravu cez facebook tak zapipal normalne ako keby vsetko v pozadi šlo len obraz je seknuty. A touchtad bol vypnuty (Ten novy Force Touchpad. Nedalo sa nanom kliknut ako keb je Mac vypnuty) Nejake skusenosti ?
    Nezda sa mi že by to bola HW chyba kedze pouzivam nanom obcas aj windows ked musim a tam bolo vsetko OK.
    Ďakujem za rady.

    Vypada to takto

    #468858
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    Tiež mi takto mrzne Safari odkedy mám El Capitan, väčšinou sa to ale stáva keď dlhšie nereštartujem macbook (mesiac a viac). Takýto freeze trvá niekedy aj 3 minúty.
    V konzole som našiel že to zamŕza pri týchto hláškach: “Spotlight[874] XPC connection was invalidated
    com.apple.WebKit.WebContent[20543] [15:49:52.386] vq_CopyProperty signalled err=-12783 (kFigBaseObjectError_ValueNotAvailable) (no videoRenderPipeline available) at /Library/Caches/com.apple.xbs/Sources/CoreMedia/CoreMedia-1731.15.33/Prototypes/VideoQueue/FigVideoQueue.m line 1042

    XPC connection… sa mi zobrazuje aj keď ide systém v poriadku tak neviem či to s tým súvisí

    #468860
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Ja som čakal asi 2-3 minuty a nič tak som ho reštartoval.
    Inak je v OSX niečo podobne ako Windows Event Viewer ?
    Kde ukaže pričinu chyby alebo nejaky chybovy kod.
    Ja ho reštartujem celkom casto tak raz za 2 dni ked musim switchnut na windows.
    To safari je nejake dojebane. Zda sa mi to spomalene a dost casto ked chcem otvorit novu založku CMD T tak ju otvori po dvoch troch sekundach….

    #468862
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    Áno je, volá sa Konzola (Console), mal by si ju nájsť v adresári utility.
    Dosť Safari pokazili ja mám problém aj taký že mi po prebudení nechce aj minútu načítať FB a Youtube zatiaľ čo ostatné stránky ide. Ani čistá inštalácia OS nepomohla

    #468863
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Tak to niesi sám. Presne to iste robi aj mne stym FB a YT :D

    #468867
    KW
    Účastník (Participant)

    Urob Pram a SCM reset.

    #468869
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    To som robil ako prve. Aj ten SMC neviem či som robil dobre kedze som drzal tie tlacitka a nic sa nestalo vobec. A zdalo sa mi ked som to robil na starsom macu tak to čosi spravilo myslim že roztočilo vetraky hned po myslim tu kalibraciu.

    #468900
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    Mne reset SMC & PRAM nepomohol, ani rady ktoré tu boli v inom threade (zmazanie nastavení siete, zmena DNS na 8.8.8.8, … )

    #469528
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Dnes zase. Pozeram film.Isiel som switchnut na plochu so safari. Seklo to že pol obrazovky bolo filmu a druha polovica safari. Ja už nato nemam nervy…

    #469535
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Aké rozlíšenie používaš Stormtrage? používaš default 1200×800 (best for retina) či scaled ?

     

    #469544
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    J Default pre retinu.

    #472770
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Dlho nič a teraz zase v jeden den 2 krat. Mam to reklamovat či čo?

    #472795
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    Mne začal macbook po novom z času na čas ignorovať stlačené klávesy, niekedy aj minútu nereaguje klávesnica.

    Ono to bude asi SW chyba, podľa mňa by pomohlo preinštalovať OS (ale kto má na také srandy čas..)

    #472796
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Pixel: Veď počkaj na 10.11.4 ak ho ešte nemáš…

    #475532
    iBob__
    Účastník (Participant)

    Ten istý MB, ten istý problém :/ Už si to nejako vyriešil?

    #475548
    majdy
    Účastník (Participant)

    Akurát kamarát, ktorý má rovnaký MacBook (13″ Pro 2015), mi spomínal, že sa mu stalo pred týždňom a pol toto a následne som bol toho svedkom.

    Popis problému presne sedí s tým, čo písal Stormtrage.

    #475567
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Preco pouzivas na novom stoji Mavericks? Aj mne sa stava ze mi mrzne Safari obcas, hlavne ked pouzivam trackpad ale nepametam kedy sa mi to stalo naposledy…

    #475576
    iBob__
    Účastník (Participant)

    mne to začalo robiť asi po druhej alebo tretej aktualizácii El Capitana, na Mavericks to bolo v pohode

    #476863
    student123
    Účastník (Participant)

    Úplne rovnaký problém, bol si na reklamácií?

    #476897
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    Pridávam sa. Aj mne to robí. Na zahraničných fórach písali, že je to bug v Safari a nedá sa s tým spraviť nič kým to neopravia.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.