Rozdielne procesory v iphone 6s ?!

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Rozdielne procesory v iphone 6s ?!

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106541
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    Zdravím, počuli ste už o tom že nove iphony 6s maju 2 rozlične procesory? Chcem sa spytat čo je na tom pravdy a ako sa to da zistit pred kúpou.
    http://www.trustedreviews.com/news/iphone-6s-may-have-a-split-processor-battery-problem

    #411814
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Hej poculi, vraj jeden je od Tamtungu a druhy od TSMC? sorry na zly nazov ak som sa zmylil…
    Hlavne nech zapracuju na optimalizacii iOS, na iPade mini 2 je to stale bieda aj na 3ke bete 9.1

    #411816
    dfx
    Účastník (Participant)

    Pred kupou nezistis, ktory tam mas. TSMC je 16nm a Samsung 14nm, len sa ukazuje, ze aj ked Samsung by mal byt technicky vyspelejsi, tak ma vyssiu spotrebu pri rovnakom vykone, takze je nakoniec horsi, a baterka s nim vydrzi kratsie.

    #411823
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    Lebo zajtra si ho idem kupovat tak dufam ze nebudem mat ten tamtungovy, myslite ze aj bude mat nizsiu hodnotu po nejakom case ako ten TSMC? ci sa nato zabudne zachvilu?

    #411826
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ak bude mat rovnaku vydrz na baterku a vykon s novymi iOS, tak sa na to zabudne. Inak nie, budu to ludia riesit ako riesia display na retinovych mbp, ci je od Samsungu alebo od LG.

    #411827
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    kks a to ako je normalne? myslis ze je risk si ho kupovat?

    #411828
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Som rad ze sa to stalo ked si nekupujem iPhone ja :D hadam sa Apple poucil a do 7ky neda procesory od viacerych vyrobcov. Ide o to ze podla mna toto je este vacsi problem ako bendgate, zo zaciatku ked sa vam ohol telefon tak to menili, ale ked zistite ze mate cip od Samsungu ktory zerie viac baterky, nevimenia vam to lebo to tak ma byt. Testy znamych Youtuberov ukazuju ze rozdiel v baterkach je okolo 5-6% medzi modelmi co je dost imo (nehovorim o Geekbench). Pozrite si tie videa. Je nam vsetkym jasne ze TSMC chip ma dlhsiu vydrz, ale ta odchylka medzi testami “na kolene” a realnymi testami moze byt celkom vysoka.

    Ak sa niekto chysta momentalne kupovat 6S, na mieste toho cloveka by som asi pockal chvilu. Tieto prve kusy iPhonov vzdy maju nejaky problem, pockajte do Novembra. Cas ukaze ako to realne vyzera.

    Trosku konspiracie: Do vychodnej europy budu zasielat Samsung modely.

    PS: som zvedavy ako sa k tomuto vyjadri Apple. (Higher price, less battery ;-))

    #411831
    dfx
    Účastník (Participant)

    5%?

    Ten rozdiel je vyse 20% :-)

    První testy ukázaly, že mezi čipy od TSMC a Samsungu v iPhonech 6S skutečně může být rozdíl ve výkonu

    7 hodin 50 minut u TSMC oproti 6 hodin a 5 minut u Samsungu

    Ak to nevyriesia cez aktualizaciu iOS tak to je vazny problem.

    #411832
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Geekbench prosim ta vynechaj.

    Mal som na mysli ten 4K test, co bol 7%.

    Zalezi to aj od typu testu, zatial to realne vidim na minimalne 6-7% rozdiel.

    #411833
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    Gren093 myslis ze celkovy rozdiel v beznom pouzivani bude len okolo tych 6-7%?

    #411834
    Gren093
    Účastník (Participant)

    skapenkat:

    Cas ukaze o kolko to realne je, toto su zatial take predbezne testy… Posud sam.

    #411835
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    dobre diky, som zvedavy aky sa mi dostane :-O

    #411836
    dfx
    Účastník (Participant)

    Este tu je nieco o tom. Hlavne diskusia je zaujimava

    Jak zjistit, jestli je v iPhonu 6s procesor A9 od TSMC nebo od Samsungu

    #411837
    Lens
    Účastník (Participant)

    Podla mna s predajom nebude ziaden problem. Plno ludi ani nevie co je to procesor.

    Riesenie je jasne: kupa cez E-shop a vratenie bez udania dovodu.

    #411843
    Gren093
    Účastník (Participant)

    http://www.macrumors.com/2015/10/08/apple-a9-chip-2-3-percent-difference/

    Stale, tie chipy nemaju mat ani 2-3% rozdiel. Jednoducho iPhone so Samsung chipom ma zatial mensiu hodnotu.

    #411845
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    tak na zaklade oficialneho vyjadrenia moze byt jedno aky procesor mame je to len 2-3% :)

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.