Clean instal Macbook Pro

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Clean instal Macbook Pro

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106532
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Zddravim, od sestry z CR som dostal starsi MacBook Pro 15″. Vymazal som ho s tym ze ho znovu nainstalujem, spustil som Utility Mac OS X, tam disk vymazal ale ked som chcel znovu nainstalovat Mac OS X, tak mi vypise ze mam zadat Apple ID a heslo……Ked som dal svoje udaje, tak mi vypisalo ze produkt nie je momentalne dostupny a ked sestrine tak napisalo ze moze nakupovat iba v CR. To iste mi urobi ked pripojim externy disk a susim instalovat nanho…..Viete niekto poradit??? Da sa to zadavanie Apple ID nejako obist? Dakujem

    #411766
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Ja som sa doteraz pri clean install spoliehal vzdy na vlastne instalacne medium. Servery Apple sa mi v poslednej dobe zdaju ,,nesvoje,,. Najjednoduchsie a najistejsie to bolo v mojom pripade vzdy z napr. z USB. Stiahni si cez Appstore instalacku, zasun USB do stroja, cez aplikaciu Disk Maker X http://diskmakerx.com si jednym kliknutim spravis instalacne medium, ktore bootuje a funguje bezproblemov. Bez pouzitia terminalu a disk utility. Rychle, jednoduche a osvedcene (doteraz som robil 5strojov s El Capitanom z instalacneho media, ktore som takto vytvoril. Bezproblemov)

    #411789
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Ok, stahujem nejaky OSX cez torrent, na appstore mi nic nenaslo :/ …a ta aplikacia Disk Maker bezi len na Macu nie? Ja mam, doma len jeden, prave ten nefunkcny….. potreboval by som spravit instalacku vo Win

    #411792
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Aku verziu OSX mas na tom Macu? Appstore je dostupny od 10.6.8 a aj Kapitánka nainstalujes z tej verzie.
    Vo Win neviem ci take cost zrobis…Mozno sa niekto ozve, komu sa to podarilo…Alebo to napal na DVD a skus tak, archaicky, ale ucinne :D

    #411794
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    No na tom macu uz nie je nic…..je tam len Lion Utility Mac OS X…..no ked tam ked dam znovu nainstalovat tak chce Apple ID…ako som pisal vyssie…..skusam uz kadeco :)

    #411799
    luski
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    skus pri starte stlacit CMD-R a malo by ti to stiahnut z netu.

    #411800
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    ano aj to som skusal…..aj stlacit cmd+option+r…..chce to stiahnut z netu ale pyta apple id :/ a ked to dam, tak….vid prvy prispevok

    #411802
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Kupoval si niekedy v minulosti nejaku verziu OSX cez AppStore? Ak nie tak darmo tam davas svoje Apple ID, nic sa ti nestiahne.
    Musel by si mat kupenu alebo stiahnutu z AppStore(od verzie Mavericks tusim uz boli free) aby ti v recovery mode ponuklo nejaku verziu OSX na stiahnutie.
    V opacnom pripade od niekoho poziciat na USB kluci alebo pohladat iny zdroj

    #411804
    dfx
    Účastník (Participant)

    Najlepsie je nainstalovat snow leopard z dvd, upgradovat na 10.6.8, a potom cez App store stiahnut El Capitan so svojim Apple ID.

    Este by si mohol napisat, aka verzia os x bola dodavana s tym mbp, mozno je novsi a snow leopard na nom nikdy nesiel

    #411805
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Na appstore som OS X nekupoval, pochybujem ze aj sestra od ktorej mam MAC. Uz mam stiahnute dve verzie OS X len ich este nejak prerobit aby ich MAC vedel precitat, lebo .ISO sa mu nejak nepaci :)

    Je to mbp z roku 2011 tak si myslim ze nejake novsie verzie na nom neboli….

    #411808
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Tak to si tam mal este Vistu, alias Liona, neviem, mas tam DVD mechaniku? Neviem od ktoreho modelu na nu Apple zabudol…Fakt by bolo najrozumnejsie to vypalit vo wine na DL DVD a instalovat tak…A ak mas ISO, tak ziadny problem…Neviem, toto som naposledy riesil ked som mal pred rokmi hackintosha :D

    #411810
    ????
    Účastník (Participant)

    Internet Recovery by tam ale ist mal.
    pripoj ho do siete, zapni ho a drz Command-Option-R

    nastartuje instalator toho OS X, ktory bol v macbooku pri jeho vydani, teda pravdepodobne Snow Leopard. ten si nainstaluj, prihlas sa do AppStore a “kup” si (zadarmo) El Capitan

    #411811
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Na toto som uplne zabudol, ja tieto veci stale riesim po lopate este z dob windowsu :D
    Som na vazkach ci tam bol povodne SL alebo Lion, nejako nesledujem tieto roky vydania, ale tvoja rada znie ako najrozumnesia…Lion vysiel takto nejako pred 4 rokmi, tam bude asi este stary dobry Leo :D

    #411812
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Mechanika tam je, nastastie….momentalne sa trapim s prekonvertovanim snow leopard .iso do .dmg
    Spravil som to uz cez winrar, podla nejakeho navodu na internete a napalujem ho….tak som zvedavy ci to pojde..

    No ukazuje mi tam Instalaciu Mac OS X Lion, ale aj ked som pripojeny ku sieti (skusal som wifi aj cez kabel) tak to chce odo mna Apple ID a heslo….samozrejme pri starte stlacam option+command+r

    #411815
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Asi ti pomoze len nejako to iso dostat na dvd a instalovat to tak. Daky alkohol 120% to vie, a potom to bootni z dvd. Nic nekonvertuj, vo wine iso napalis na dvojvrstvove dvd v pohode, a nabootuj z toho. Ak ti nepojde to co si skusil daj na moju radu, este stareho Tigra som tak instaloval, ten bol genialny, ako ten tank nemecky :D :D

    #411818
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ak je ten mbp z roku 2011, tak snow leopard nepomoze, lebo ten mbp bol vydany s lionom.

    Malo by pomoct to, co pise s3030150, teda ze treba ist na to cez internet recovery.

    #411819
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Tak cd mi to zobralo…..teraz len blika kurzor v lavo hore a nic

    #411821
    Peterkuk
    Účastník (Participant)

    Ten Internet recovery mi ide, aj disk utility aj vsetko okolo toho…. az na to ze ked dam instal tak odo mna pyta Applde id a heslo. Nebude problem ze ten mbp je z CR a sestra registrovala iTunes v CR? Mna uz vselico napada…. Lebo ked zadam sestrine Apple ID a jej heslo tak pise ze moze nakupovat len v CR…..skusil som aj v jej iTunes zmenit krajinu, nepomohlo :(

    Ked zadam svoje apple id a heslo tak pise ze objekt je momentalne nedostupny

    #411822
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Peter, ani ti to nepojde.
    Ak mas ISO Liona, to je verzia 10.7.X napal ho na dvd a bootni z toho. Ak ti nejde internet recovery

    #411825
    dfx
    Účastník (Participant)

    A ked das sestrine apple id a heslo, tak to nejde kvoli regionu? Skus nastavit krajinu na Cesku republiku a potom by to malo ist.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.