Macbook Pro 13″ 2012 optibay 1TB disk problem

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro 13″ 2012 optibay 1TB disk problem

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106442
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Caute.
    Luskam takyto problem. Mam macbook pro 13″(mid 2012) a namiesto DVD mechaniky cez dvd ramik som nainstaloval 1TB sata3 Hitachi 5400rpm disk. Po spusteni systemu ho nahodne odpaja, neda sa naformatovat, seka, mrzne cely system. Ked som vratil spat do dvd ramika origos Hitachi 500GB disk tak vsetko funguje krasne.
    Po googleni som zistil,ze problem je,ze hoci DVD mechanika vie ist SATA3 rychlostou vraj to nevie vyuzit v praxi. Neviem nejak sa mi to cele nezda. Vidim problem v tom,ze origos disk je SATA2 a moj kupeny je SATA3. Viem to niekde nejak prepnut aby mi tento disk fungoval? Ozaj a ked disk 1TB hodim do ext ramika USB3 vsetko funguje fajn.
    Vie niekto pomoct? Diky

    #411146
    ????
    Účastník (Participant)

    podobny problem som mal aj ja, problem bol v napajani disku, nevie to dodat taky prud ako potrebuje takyto disk. Mensi disk mi tam siel tak som nakoniec mechaniku vratil na miesto a vymenil som disk za vacsi

    #411149
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    No problem je ze na povodnom mieste mam uz SSD takze tymto smerom sa nemozem vydat. A si si isty,ze disk s vacsou kapacitou ma vacsie napajanie? To je nejaky nezmysel nie? Mas to aj potvrdene alebo si to len myslis?

    #411155
    ????
    Účastník (Participant)

    neviem co som to mal vtedy za disk, ale v specifikaciach bol specifikovany o dost vacsi prud. iny disk fungoval, takze je to len moja dedukcia

    pravdupovediac ale prikon by mal suvisiet len s otackami, nie s kapacitou. je pravda, ze ja som mal 7200rpm a vypadky boli len obcasne, takze to asi nebude tvoj pripad. tebe to podla popisu robi castejsie a mas 5400rpm

    #411156
    bawy
    Moderátor

    To bude podľa mňa tým, že väčšie 2,5″ disky majú viac platní (sú hrubšie) a potrebujú logicky aj viac napájania a optibay asi nestíha dodávať potrebný prúd. SATA3 je spätne kompatibilná so SATA II aj SATA I

    #411162
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    ano oba disky su 5400rpm. aj origos aj ten co som kupil. Dokonca som kupil aj SATA3 ramik ze to pomoze ale nic sa nezmenilo. Sata3 niesu hrubsie(meral som ich) a nezmestili by sa do ramika ak by boli.
    Sata3 je len marketing.
    Precitajte si tu v tomto navode, ktory som skusal ale nefunguje mi pretoze mi nezdetekuje ze je pripojeny disk:
    http://www.mcetech.com/optibay/sata3to2.html

    #411164
    bawy
    Moderátor

    Dreamer: ja som nehovoril o tom že sata 3 sú hrubšie, tenšie aj hrubšie máš aj sata 1 aj 2 aj 3, ale že tie tučnejšie disky zväčša 1TB a vyššie sú náročnejšie na spotrebu, bezohľadu na to aké SATA podporujú.. no kažopádne, problém bude určite v nedostatočnom napájaní ine zmysel nedáva.

    #411165
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    No tak ako je potom mozne ze niektorym ludom sa podarilo downgradnut radic zo Sata3 na Sata2 a funguju vysmiati?

    #411166
    ????
    Účastník (Participant)

    vyzera to na problem naozaj so SATA3

    aha, vraj existuje Hitachi Feature tool, ktory to vie. budes to ale musiet urobit na nejakom non-mac pocitaci, co citam:
    http://forums.macrumors.com/threads/1tb-hdd-early-2011-macbook-pro.1584023/

    #411167
    ????
    Účastník (Participant)

    bawy: odber nezavisi len od kapacity, ale aj od rychlosti.
    Dreamer: downgradom na SATA2 by sa to malo napravit, rychlostne si aj tak nic nevsimnes

    #411169
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Ano. Uz som to skusal na win7 pc co mam v praci. Disk naslo ale ked som zvolil Change SATA settings odpoved bola “This feature is not supported” alebo volaco take. Takze bol som kusok od ciela ale neuspesne. Mal som aj verziu 2.16 no tam to iste.
    Tahal som odtialto:
    http://www.hgst.com/support/hard-drive-support/downloads/legacy-downloads#FeatureTool

    #411170
    ????
    Účastník (Participant)

    a pripajal si ho priamo do sata ci cez usb?

    #411171
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    ja som mal podobny problem ked som robil fusion drive ze sa mi stale rozpadaval a nevedel som prist na to preco nakoniec to bolo tym diskom v optibay. Vymenil som tie disky medzi sebou tzn. ssd do optibay a HDD namiesto SSD. Odvtedy ziadny problem.

    #411172
    ????
    Účastník (Participant)

    prehodit disky by bolo riesenie … ja osobne takemu rieseniu ale velmi neverim, rychlost SSD pojde dole podla mna. za pokus by to vsak stalo a mozno nebude treba nic instalovat

    #411174
    bawy
    Moderátor

    poriadne dole, takmer na polovicu :/

    #411177
    ????
    Účastník (Participant)

    bawy: neskusal som to, ale neprekvapuje ma to :)

    Dreamer: vymenit ten disk sa uz neda?

    #411184
    bawy
    Moderátor

    s3030150: tak pri SATA 2 je teoretická maximálna priepustnosť 3gbps čo je okolo 380mb/s ale v praxi max 250mb/s … ja som inak na svojom MBP 13″ i7 2011 mal na superdrive iba SATA 1 čo je len okolo 1,5gpbs čo je 190mb/s v praxi +- 100mb/s ….. to je oproti teoretickým rýchlostiam bežných diskov (500-600mb/s) pri čítaní fakt bieda.

    #411187
    ????
    Účastník (Participant)

    bawy: sak prave. zmenou SATA3>SATA2 nic nepociti, lebo ten disk stroti hlboko pod hranicou realnej prenosovej rychlosti rozhrania. ten disk by som vymenil alebo pouzil do SATA3 USB boxu

    ale tie rychlosti co si pisal su prakticke, nie teoreticke. moj tamtung 840evo cita 450MBps a pise 500MBps

    #411206
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Caute. Nebol som tu mal som nejaku pracu. Menit disky medzi sebou nechcem lebo SSD by slo na polovicnu rychlosti a to by nemalo velky vyznam ho mat.
    S3030150 ako myslis vymenit? V obchode ci ako? No ked som ho uz kupil a rozbalil, tak ho uz nevymenim. Mam novy disk, ktory mi je naprd :(
    Keby mi tak slo downgradnut na sata2 ale nejde to. Uz som pisal aj na support do hgst.com ale zatial neodpovedali.
    Ono v USB3 boxe ide super, ale kupil som ho aby bol stale so mnou vnutri a chcel som ho pouzivat aj ako Time Machine. Toto ale moju situaciu neriesi.
    Tak v tom pripade je na predaj :D
    Novy stal 54, teda je stale novy, len som ho skusal a mozem ho predat za 42Eur?

    #411210
    ????
    Účastník (Participant)

    Dreamer: neviem kde a kedy si ho kupoval, ale bola by skoda ho predavat ked si ho ani nepouzil. neda sa to vymenit za nejaky iny? v kamennej predajni s tym vacsinou nemaju problem, hlavne ked miesto neho zoberies o par eur drahsi…

    snad sa podari

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.