Cisty install OS X

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Cisty install OS X

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106081
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    Mam taku technicku otazku, uz viac krat som robil cisty instal os x a vzdy mi tam pri kontrole volneho miesta na disku svieti cca 500mb video, 1GB Fotky, 2GB audio…ako je to mozne? Ked sa snazim najst tie subory, nejde to…a pri cistom instale dava logiku, ze tam ziadne vlastne videa, ani hudbu nemam…
    Co su to za subory? Daju sa odstranit? Mam model s 128GB(realne 120GB) diskom a mat skoro 4GB obsadene nejakymi nevidelnymi subormi mi nie je po chuti :)

    #409243
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Aj si disk pred instalaciou formatoval?

    #409244
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    jasne, naprv som ho zmazal(naformatoval) a potom na cisty disk som naistaloval os x

    #409246
    kranky
    Účastník (Participant)

    chod do internet recovery a tam cez disk utility daj este raz naformatovat disk a az potom spust cistu instalaciu bud z usb alebo cez ten internet recovery

    pravdepodobne si pri instalacii nerobil format aj ked pises ze si robil

    #409247
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    urcite som to urobil…pisem, ze toto nie je prvykrat, co mi system hlasi, ze tam su nejake obrazky, zvuky a videa…tie subory sa ani nedaju najst…takze jedina moznost je, ze je to defaultne v os x…ale aj tak by ma zaujimalo, ake video, ci zvyky o velkosti 2GB tam mozu byt…

    #409250
    Anonymný
    Neaktívny

    Su to veci, ktore su ulozene v iCloud-e. Fotky su mozno aj z Photo Stream-u.

    #409252
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    @steve_sk aj to je mozne, toto mi vobec nenapadlo…

    #409254
    majo212
    Účastník (Participant)

    to iste som mal aj ja a to dokonca keď som kupil macbook :D čisto nový nerozbalený ešte a na iCloude nemám prakticky nič, len zálohu.. :D

    #409270
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Myslím že sú to tie videá ako používať trackpad a podobne veci aj zvuky , kľudne to tak môže byt určite ten systém ma pomerne veľkú knižnicu zvukov pre rôzne situácie ..defaultne pozadia možno vo viacerych rozliseniach atd :)

    #409276
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Neviem ako si na tom teraz s Macom, ale rozhodne potom si stiahni Daisy disk napriklad a pozri co za balast tam je. Ja som sa takto oslobodil od roznych debilin co mi niekde zrali miesto.

    #409307
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    @Maťo_11 tiez som si to myslel, ale zdalo sa mi to cudne, že to takto vyčleňuje “mimo” dat samotného systému navyše hudba ktorá má 1.3GB to čo sú tam za default zvuky?

    #410014
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Síce je to z iného konca, ale považujem za zbytčnosť otvárať novú tému. Možno bude otázka čudná, nakoľko som nováčikom v OS X, no obrátim sa na Vás ako aj pri radách pred kúpou mojho zariadenia. Máte nejaký overený zdroj, odkiaľ sa dostať k týmto inštalačkám ? Nechcem tu rozširovať žiadnu nelegálnu ,,záležitosť,, no ak ma vedomie neklame OS X je bezplatný aj mimo upgradeu. Existuje nejaký vierohodný zdroj (ako napr. iModZone pre BETA), kde by boli obrazy inštalácie operačného systému dostupné ? Plánujem čistú inštaláciu pre El Capitan, tak by som túto informáciu privítal. Alebo je to nejak možné cez AppStore pri uverejnení ? (nemám na mysli UPDATE ale plnohodnotnú čistú instálaciu, obraz)

    Ďakujem Vám

    #410016
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Ked sa registrujes ako verejny betatester tak ju mozes ziskat v AppStore. V opacnom pripade imodzone ale myslim ze je to uplne fuk odkial to stiahnes bo betatesterom si v oboch pripadoch

    #410018
    Ronald
    Účastník (Participant)

    A tychto zdrojov je mozne stiahnut aj konečné-oficiálne verzie ? Nakoľko na iModZone som videl iba práve BETA a rozne testovacie verzie. Ďakujem

    #410023
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Mozne to je ale naco by to tam niekto uploadoval ked sa k tej verzii dokaze clovek dostat uplne legane cez AppStore? Staci jednoducha registracia

    #410093
    Roman Beluš
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    neukamenujte ma ak tu uz taka tema existuje, alebo som uplne offtopic.
    Som relativne novy user v osx. Stale fungujem na OS Mavericks. Chcem sa spytat ci si viem este spravit bootovacie USB kvoli cistej instalacii na tento OS, keby som sa chcel nan vratit ked nebudem spokojny s Yosemitom, resp. s El Capitanom.

    Dakujem za odpoved

    #410100
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Samozrejme ze mozes.

    #410268
    Roman Beluš
    Účastník (Participant)

    A ako?
    staci mi zaloha cez time machine?

    #410271
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Máš dve možnosti. Pozri sa v AppStore do Purchases – zakúpené položky. Ak tam máš Mavericks tak ho môžeš znova stiahnuť a následne pomocou jednoduchého príkazu v termináli vytvorís po pár krokoch boot USB s týmto systémom alebo jednoduchšia cesta, pokial prišiel tvoj MAC s predinštalovaným Mavericksom môžeš hocikedy použiť internet recovery , pri ktorom si sám z netu nahodí to čo si mal pri kúpe, v tvojom prípade predpokladám že 10.9.

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.