VAZNY PROBLEM SKRYTE ODOSIELANIE SMS

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes VAZNY PROBLEM SKRYTE ODOSIELANIE SMS

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106071
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    Zdravim, mam skutocne vazny problem. Sem tam si skontrolujem cez O2 app spotrebu na telefone a zistil som, ze mi od 27augusta iPhone bez vedomia a zobrazenia v odoslanych spravach odosiela sms na cislo 447781473182
    Vobec netusim, ako je to mozne, ci som do iPhone dostal nejaky virus…uz dlhsie(odkedy mam ipad) ho pouzivam len na telefonovanie/sms nestahujem ziadne app nic.
    Cim to moze byt, hned zajtra zajdem za operatorom…

    #409211
    Swayne
    Účastník (Participant)

    A je aj niečo v tých správach? +44 je UK.

    #409212
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    to netusim, ja tie spravy v telefone nemam, ale podla vypisu sa jedna o bezne textove spravy

    #409213
    iTuxx
    Moderátor

    Moze to byt aktivacna sms pre iMessage

    #409214
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    mam novy macbook pro, aktivoval sa mi tam imessage, ale mam ho o tyzden dlhsie, navyse, ten telefon mi posiela sms v neprevidelnych intervaloch snad kazdych 30m

    #409216
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    iPhone je z akeho zdroja? Kupeny u nas od operatora ci v zahranici? Je jailbreaknuty? Ma originalny software? Je to isto iste iPhone a nie cinsky falzifikat s androidom co sa tvari ako iOS?

    #409217
    Unlink
    Účastník (Participant)

    Ahoj, ja mám síce android ale situácia je presne rovnaká od 27. augusta od 12:20 mi tiež odosiela SMS na nezmyselné čísla

    447781473182
    447781473181
    447781473180
    … tie čísla idú vzostupne

    dúfam že to je nejaká chyba v O2…

    #409219
    ????
    Účastník (Participant)

    Viber, whatsapp, iMessage… Pouzivate nieco z toho? Vela sluzieb pouziva na aktivaciu taketo sms

    #409221
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Ja mám na androide Cyanogenmod a mám zakázané odosielanie SMS takže sa ma to vždy pýta, či môže odoslať sms.

    #409222
    scenic
    Účastník (Participant)

    Aj ja mam odoslanych niekolko desiatok sms do anglicka ale zaujimave je ze len v roamingu a ze tie sms su zadarmo.

    #409223
    ann
    Účastník (Participant)

    Tiež mám android, O2, a správy posielam os 27.8.2015 7:40 asi každých 20 min., vidím ich len vo výpise na Moje O2, v piatok večer som vypla mobil na 48 hod. a sms som odosielala aj tak, tiež na podobné čísla do anglicka 447781473182, 447781473181, 447781473180 …, v nedeľu som volala s operátorom O2 a povedal že som už ôsma čo volám ohľadom tohto a že je to vírus tak si mám urobiť reset na výrobné nadstavenia, potom som si nainštalovala antivírusový program a čakám kedy sa mi aktualizuje výpis, lebo je len do 30.8.2015 18:24, neviem či je to už v poriadku. Ale predtým ma zarazila jedna sms čo mi prišla z nejakého neznámeho čísla a bola bez textu a začínala 09… (normálne mobilné číslo 10 miestne) a nie +421 a podobne. Neviem či sú tie sms zadarmo, ale mám taký paušál všetky sms do EU zadarmo. Nemá žiadnu zo spomínaných aplikácii, ale neviem či Hangouts nie je niečo pobobné, ale nepoužívam to.

    #409225
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    @Jozef je to originál iPhone kúpený od predajcu tu na fóre, pri kúpe bol čisto nový zabalený,brány z telekomu, pred rokom menena doska v rámci reklamácie, nejailbreaknuty…

    @s3030150what up aj viber mam, ale už dlhu dobu ich nepoužívam, aktivácie prebehla pred rokmi(2-3)

    #409226
    ann
    Účastník (Participant)

    Už mi správy neodosiela, operátor povedal že to bol vírus pri Androidovych telefónoch a bolo toho veľmi veľa aj u ostatných operátorov nie len u O2. Tak možno postačí reset..

    #409227
    scenic
    Účastník (Participant)

    Stefan:
    virus kde? U vas v systeme? Lebo ak by to bolo v tel tak by to robilo aj na telekom karte
    Marek (o2):
    Nie u nas, je to celosvetovy virus pokial vieme. Telekom mozno zablokoval nejako ich SIM karty, aby to nebolo umoznene. My natom pracujeme, zadavam to na technikov, nemusis robit nic :)

    #409232
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    tak som bol dnes v o2, povedali, ze nie som prvy, ale ze s tym nevedia nic urobit, mam si vraj zmazat telefon…spytal som sa, ci aspon mozem reklamovat fukturu, oni ze ano, ale je len velmi mala sanca, zeby mi reklamaciu uznali…
    Trochu som sklamany, akoby to bola moja vina, ze mi telefon odosiela neviditelne sms…

    #409259
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    je nezmysel, aby si na nejailbreaknuty iOS dostal virus. iOS ani sam od seba neumoznuje odosielanie SMS nesystemovym aplikaciam, preto na spravu SMS ziadne alternativne aplikacie na App Store ani nenajdes.

    Tudiz s ich argumentaciou by som ich hnal a ziadal plnu nahradu skody alebo sa povyhrazal SOI a pravidelnymi kontrolami danovym uradom (to potesi).

    A pamatajme si, s dievcatami pri prepazke sa nikdy nebavime, takisto sa nebavime s nikym na brandovanej predajni, ktoru vlastni vzasade miestny posuk.

    #409263
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    To som sa mu snazil vysvetlit, lenze on nato, ze mam rovnaky problem ako ann a jemu je uplne u rity rozdiel medzi androidom a iOS…nevedel mi ani povedat co to sposobuje.
    Ale nieco to sposobovalo, zmazal som iPhone, iPad, Macbook a mam pokoj…len nechapem, co sa stalo, ako je mozne aby iOS povolil odosielat skryte sms…
    Moj sukromny vyskum ukazal, ze chyba ani nebola v telefone, ale v iPade, ten nemam novy, avsak bol resetnuty, takze aj keby tam bol jailbreak, nemal by sa prejavit…hlavne preco by sa prejavil po 6mesiacoch…

    #409264
    ????
    Účastník (Participant)

    v tom iPade si mal sim kartu, z ktorej boli odosielane spravy?

    #409266
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    @mojemeno tebe uz dosla faktura? resp. vidis ze tie sms su spoplatnene? Lebo priznam sa uz som menil iphone zoparkrat a zoparkrat som ho restorol a vzdy po aktivacii imessage aj napriek tomu som si nevsimol, ze by som mal tieto spravy spoplatnene resp., ze by mi to navysilo nejako fakturu bud som bol naozaj slepy, alebo boli naozaj za 0€
    Podobny problem ako mas ty som mal aj ja na firemnom iphone kde nejakym sposobom sa zacyklila aktivacia imessage a pomohlo vypnut imessage a znovu zapnut, ale tiez som si to nevsimol na fakture.

    Co sa tyka toho ze ci ta ios upozorni, alebo nie o odoslani spoplatnenej spravy tak pri imessage ta upozorni, ze to moze byt spoplatnene. Bohuzial nezistis na ake cislo tu sms posiela a moze to byt pripad, ze sa ta aktivacia zacyklila a len blba zhoda nahod pripadne bug v systeme.

    Ak ti uz prisla faktura tak ti drzim palec aby to dobre dopadlo.

    #409268
    mojemeno
    Účastník (Participant)

    @s3030150 nemam, ale mam prepojene zariadenia, takze mozem poslat sms z hocijakeho odosle sa mi z iphonu(imessage asi funguje tak, ze sa odosiela priamo zo zariadenia, ale sms funguju takto)


    @madaraszko
    nie, ale cez app vidim sucasny stav, a cez podrobny vypis si viem skontrolvat vsetky udaje ako je cislo, kam bola poslana, cas, cena. Problem je, ze mne to odosiela na cisla, nie na cislo, cize mam rovnaky problem ako ann, ktora ma android a dost pochybujem, ze imessage posiela kazdu spravu na cislo o 1vacsie…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.