Aký trackpad/touchpad pre mac ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Aký trackpad/touchpad pre mac ?

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #105305
    Peterkopeter
    Účastník (Participant)

    Aky kúpiť trackpad/touchpad pre mac poprípade aké máte skúsenosti s magic trackpad dakujem predom za reakcie

    #405684
    fero1235
    Účastník (Participant)

    mna by to tiez zaujímalo

    #405688
    re88ne
    Účastník (Participant)

    Pre apple je len jeden, alebo sa mylim ?

    #405695
    Peterkopeter
    Účastník (Participant)

    A tie ostatné?

    #405700
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Mac bude pracovat s lubovolnym trackpadom alebo mysou pripojenymi cez BlueTooth alebo USB. Je jedno, ci to je zariadenie pre Mac alebo nie, bude fungovat.

    Kazdopadne, z hladiska kvality snimania, velkosti plochy, podporovanych gest, multitouch, scrollovania na CELEJ ploche, nic ine ako Magic Trackpad nema zmysel.

    A tymto debata konci, pretoze vsetko ostatne su skutocne podradne vyrobky, ktore su nepouzitelne. Maju nekvalitny povrch, zle snimanie prsta, zle algoritmy na triafanie malych objektov, nepodporuju scroll na celej ploche atd. Ak ste mali tu cest pouzivat trackpad na PC, je vam jasne, ze tadialto cesta nevedie.

    #405702
    Peterkopeter
    Účastník (Participant)

    a oplatí sa za 69 eur ten magic trackpad?

    #405703
    re88ne
    Účastník (Participant)

    Jednoznacne sa oplati !!!

    #405704
    re88ne
    Účastník (Participant)

    Tym, ze som pisal ze pre apple je len jeden som myslel to co pise Jozef, ze ostate stoja za h****
    Ked zacnes pracovat s trackpadom po tyzdni nebudes chciet vidiet nic ine, garantujem !
    ;) ak ti je vela 69€ obhliadni sa po bazaroch, niekedy byvaju ako nove aj za 30-40€
    Peace

    #405705
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Spytaj sa Erasera odtialto z fora, ma jeden volny Magic Trackpad, pred casom som ho mal pozicany do prace kde mam Linux, ale kedze pod linuxom to neslape idealne (gesta ziadne, presnost miziva) tak som mu ho vratil. Trebars sa dohodnete. Je z Petrzalky.

    Pre kontakt mi napis na mail na jozef.remen[zavinac]gmail[bodka]com alebo sa mozno ozve on :)

    #405708
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Jo mam ho este. Ak mas zaujem ozvi sa mi na mail, urobime cenu :-)

    #405712
    JFK.
    Účastník (Participant)

    OT:

    @Jozef
    ,
    chcem tvoj názor na nový Force Touch od Apple, práve som došiel z auparku, konečne som si na to spomenul keď som tam a išiel som pozrieť nové macbooky, ale nič moc podla mňa…. čiiii? nejaká divná presnosť a ten force touch je vlastne len ako keby dvojpolohový klik.
    btw, možno detinská otazka, ale predsa:
    ~ nikdy som nechápal prečo keď niektorí píšete mailové adresy, tak vynechávate “@” a píšete (at) (zavináč) [zavinac] etc… má to nejaký dôvod? fakt ma to zajíma :D
    dík

    OT2:
    neviete prečo je vonku taka zima? :D
    aby si človek 27. mája, čiže skoro jún, nemohol sadnúť v Petržalke pred barák lebo fúka tak že človeka odnesie z lavičky keď sa predtým dobre nenajedol………..tragic!

    #405714
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    OT1: (at), (zavianac), (fishfilet) sa pise koli bootom odchytavajucim emailove adresy z textu… Aby si nedostaval spam na bambusove ponozky alebo hrnce s trojitym dnom. Neviem ci som to dobre popisal ale podstata je vyjadrena :-)

    OT2 : Ze dnes som vytiahol zimnu bundu? Som sice mimo SK ale aj tak… Ze globalne oteplovanie?? A kde??? Ci je treba zaviest dalsie uhlikove dane tak to preto ten strasiak?

    #405716
    JFK.
    Účastník (Participant)

    OT1 : myslel som si :)

    OT2: globalne oteplovanie je hoax, je to len dalsi sposob ako velke firmy zarobia peniaze + sa šíri panika a strach (negativne emocie) medzi ludmi vďaka čomu sú submisívnejší atď…klasický mind-control

    #405718
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    JFK: force touch som este neskusal takze tazko hodnotit. Ale ak to funguje dobre, mize to byt velmi zaujimave a vyvojari urcite pridu s velmi kreativnymi napadmi ako to vyuzit.

    A jo, ten zapis mailov je kvoli spambotom.

    #405739
    JFK.
    Účastník (Participant)

    keď to vyskúšaš tak daj vedieť… v auparku už majú aj MacBooky aj MBP s force touchom :D

    #405753
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    tam moc nelozim, skusim v Eurovei, aj ked ja tieto mega nakupne centra vzasade nevyhladavam, chodim sa vyzit do prirody ako povodom prosty chlapec z Oravy :)

    #405771
    majdy
    Účastník (Participant)

    OT pre JFK: taktiež som si nový force touch skúšal, najprv mi prišiel chaotický a čudne sa stláčal, no to preto, že som ho stláčal v neprirodzenej polohe na stojáka pri stole a nízky teda niesom :D Myslím však, že sa na to bude dať veľmi rýchlo zvyknúť, páčia sa mi možnosti, pretáčanie je super, quicklook, odozvu som na MBP skoro žiadnu necítil, u MacBooku to bolo iné, ale ten je tak ľahký, že sa mi priam šmýkal pod rukami pri stláčaní (preháňam)…

    Aby som to zhrnul, páči sa mi a určite je to hlavne vec zvyku a treba sa to naučiť používať, rovnako ako nová klávesnica, myslím, že to je jedna z tých vecí, ktoré musí človek zažiť doma a zžiť sa s ňou a už nechce nič iné :)

    #405778
    Peterkopeter
    Účastník (Participant)

    Dnes som si ho kúpil. Je to super. A odporúčam BetterTouch tool. Možete si tam nastavit hocake gesto aj v hocakej aplikácii či v programe posla shortcutov

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.