Vyber medzi iPhone 5c or iPhone5

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Vyber medzi iPhone 5c or iPhone5

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 70 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104912
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    Dobry vecer,rada by som si nechala poradit,ktory z tychto modelov si vybrat.Nakolko sa zbavujem androidu,ale financie ma nepustia kupit si iPhone 5s.Rozhodujem sa teda medzi 5c alebo 5.Sympatickejsi je mi 5c,ale procesor je tam 32 a neviem ako to bude o rok ci dva,ide mi o sviznost systemu aby mi mobil vydrzal minimalne 2 roky,pretoze potrebujem system,ktory nelaguje,je svizny,neseka a hlavne ma nesklame.Taktiez chcem polozit podotazku ci ma niekto skusenosti s widgetom na iPhone?na mojom androide sa mi hlavne toto pacilo,ze som si vedela dat napr.na pozadie rozvrh hodin je to mozne aj na apple?:) Dakujem za Vasu radu vopred

    #404334
    igino
    Účastník (Participant)

    Aj keď je iP5C papierov totožný s iP5, tak podáva vyšší výkon a celkovo je svižnejší. Fotky na webe sú k tomu modelu neférové. Naživo totiž vyzerá skvele a vôbec nie lacno. Osobne by som šiel v tvojej situácii do iP5C.

    #404336
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Iphone 5 resp. 5C sú parametrovo rovnaké. Systém je svižný pri obidvoch, ale iOS 9 by som tam nedával hneď, ako vyjde, aby sa zbytočne nespomalil. Osobne by som si radšej zvolil klasickú 5-ku hlavne kvôli použitým materiálom. A čo sa týka toho widgetu, tak tu rozvrh hodín na ploche mať nemôžeš. A obávam sa, že ani Jailbreak by to nevyriešil.

    #404337
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    Jakub Dandul takze 5 len kvoli materialom?a system je teda rovnaky?ide o to ci mi ten mobil vydrzi aspon 2 roky nakolko o mobil sa naozaj staram,skla a folie a kvalitne obaly,ale hlavne som sa chcela spytat,ze ak by som sa rozhodla pre 5c tak 8GB? Je malo? A k tomu rozvrhu je mozne si stiahnut aspon taku aplikaciu?

    #404338
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    igino vlastnis 5c?:) ci len podla hodnoteni z netu mas taketo info?

    #404339
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    Ja mám 5s, je to len o preferenciách, ak ti nevadí plast a ľúbi sa ti 5C, kúp 5C, ak sa ti viac ľúbi hliník, kúp klasickú 5-ku. Ten mobil ti 2 roky vydrží v pohode pokiaľ nechceš hrať niake nové hry, na všetko ostatné plne postačuje…

    #404340
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    A za mňa 8GB je málo, už pri 16 budeš musieť riadne hospodáriť…

    #404341
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Systém je rovnaký pri obidvoch. Iphone 5 ešte zvláda iOS 8 so cťou. Ako to bude s 9, si netrúfam povedať. Ale pokiaľ ostaneš pri 8-ke, tak dva roky s ním v pohode vydržíš. 5C a 8GB? Neblázni. Minimálne 16Gb a viac. Pri 8GB len systém zaberie pár GB a voľného priestoru ti teda nezostane veľa. Áno, klasickú 5-ku hlavne kvôli materiálom. Nejako sa mi k iPhonu nehodí plast, preto radšej hliník. A ten rozvrh možno stiahneš ako samotnú aplikáciu, ale nebudeš ho mať ako widget na ploche. Možno v notifikačnej lište, ale to len hádam, lebo takú aplikáciu som v živote nevyužil.

    #404342
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    Borisss21 a je tam velky rozdiel medzi 5s a 5? Teda ako to vnimas ty ked vlastnis 5s..ved aj ja si myslim,ze 8GB je malo aj ked ja hry nehrajem a v mojom iPad mini mam 16GB no mam zaplnenych len 7GB a nic tam uz nedavam len mi ide o to ,ze ak by som aj kupila 8GB kolko realne iPhone aj ponukne na pamät teda ci si nieco nevezme :)

    #404343
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    Jakub Dandul tak ved to ja som myslela,ze iPhone si neberie z tej pamäte nejak vela lebo ako som uz vyssie napisala tak mam iPad mini 16GB a vyuzite len 7GB a nic som ta neinstalovala uz viac ako 4 mesiace takze preto som myslela,ze 8GB mi postaci kedze hry nehrajem :)

    #404344
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Reálne máš z tých 8GB možno 5-6GB a oproti 5S je rozdiel hlavne v rýchlosti, čítačke odtlačkov prstov Touch ID, Timeshift video, 64bit procesor atď.

    #404345
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    Áno, Jakub to vystihol presne.

    5s-ko má lepší 64bit procesor čo ponúka ešte slušný výkon na pár rokov dopredu…

    Touch ID, na ktorý som si veľmi zvykol, je to fakt super len priložiť prst a odomknúť obrazovku, takisto sa to dá využiť aj pri sťahovaní z App Store, alebo aj pri aplikáciach tretích strán.

    Ešte je tam pár vecí ako vylepšený fotoaparát, duálny blesk, lepšia konštrukcia (menej škrabancov) atď…

    A ber tých 16GB, lebo mobil budeš používať častejšie ako tablet, budeš fotiť, mať tam hudbu predpokladám, viac aplikácii ako na tablete, určite by som do 8 osobne nešiel

    #404346
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Konštrukcia lepšia nie je. Tá je tá istá. Len povrchová úprava je rozdielna. Preto na ňom nevidno škrabance po pár dňoch ako pri čiernej 5-ke. 5S Space Gray patrí k najkrajším iphonom.

    #404347
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    Borisss21 dakujem za rady,ale teraz premyslam ci vziat novy alebo pouzivany iPhone 5 kedze pozeram ceny a stale je to nad 350€ takze neviem..a bojim sa od ruky kupovat teda neviem naco si davat pozor aby som nekupila macku vo vreci :/

    #404348
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    Jakub jasne, zle som sa vyjadril :)

    nikussska nájdi si buď používaný, ale v dobrom stave, prípadne sú dobré také inzeráty, kde predávajú úplne nový kus vymenený pri reklamácii

    #404349
    iTuxx
    Moderátor

    ja osobne ti, v pripade telefonu z druhej ruky, odporucam 5C. Nielenze si mozes vybrat rozne farby, ale hlavne sa jedna o rok mladsi model ako 5ka. Okrem toho je 5C odolnejsie, pretoze hlinik na 5ke sa velmi lahko poskodil a tak pravdepodobnost ze kupis neopravovanu a velmi zachovalu 5ku, je nizka.
    Takze z mojho pohladu si radsej vyber 5C a minimalne 16GB (to kupis aj nove, ale uz pri tej cene sa da uvazovat o pouzivanom 5Sku). Mozno taka drobnost navyse u 5C je to, ze podporuje vsetky slovenske LTE pasma, kdezto 5ka nepodporovala vsetky.

    #404350
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    5-ka sa dá veľmi dobre kúpiť aj na Bazoši. A určite nie sú opravované, ale zachovalé. Niektoré priam ako nové.

    #404361
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Ak mas na kupu odlozenych 350 EUR (tak som to pochopil z vyssieho prispevku) tak tu na fore kludne zozenies iP5S 16GB. Nebud sice novy ale v bazarovej sekcii tu na fore som nasiel zopar slusnych kuskov. Rozdiel medzi 5 5C je minimalny (co sa tyka vnutornosti).

    #404362
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    iTuxx alebo Jakub Dandul nasla som za 320€ 5s 32GB zda sa mi nizka cena,ale pani to brala z T-mobile na pausal a ma este aj zaruku,dala mi imei krabice teda odfotila viete mi niekto povedat ci je mobil v poriadku? tu je to: 351 986 068 849 954 dakujem chalani :)

    #404363
    lordsoft
    Účastník (Participant)

    Nika, bud si sa pomylila alebo pani zavadza. Jedna sa o 16GB verziu. A pisane ze pochadza z Ciech.

    http://iphoneimei.info/?imei=351986068849954

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 70 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.