praská váš macbook air pri dvíhaní?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware praská váš macbook air pri dvíhaní?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104705
    Garm
    Účastník (Participant)

    mám nový mb air 13 a stále mi pri manipulácií puká, kontroloval som šrúby a sú vyzerajú byť utiahnuté poriadne, žiadny šrubbovák mi do nich ale nepasuje aby som to overil na 100%

    niekedy ho mám na bruchu a puká aj keď sa hoci len nadýchnem :D

    keď ho držím vyzerá byť pevný, nič sa neohýba nič sa nehýbe, jednoducho len puká ako keby bol z plastu

    môže to byť vada alebo mi len preskakuje? určite pochopíte že človek sa s novou hračkou za také peniaze zľakne kadečoho

    nedávno mi tam vletel do vetracej šachty pod monitorom moľ a skoro som ho vracal do obchodu :D s tým že čo ak mi tam ten moľ vlezie do ventilátora a nejako ho zasekne alebo tam chcípne a nejak pokazí matičnú dosku
    odpojí kábel alebo mi tam čosi zožerie :D

    každopádne to pukanie ma znepokojuje najviac, a nechce sa mi ho posielať kvôli paranoi cez celé Slovensko nech ho tam rozoberú, funguje dobre len si praská puká a pri každom pevnejšom dotku alebo zmene polohy

    dúfam že som vás svojou blbosťou pobavil a poprosím súcit :D a vážnu odpoveď,

    ďakujem

    #403353
    iTuxx
    Moderátor

    moze tam byt vnutri nejaka taka pevna folia, ktora pri ohybe pukne. Je napriklad pod klavesnicou, a tak podobne. Jedina pohybliva suciastka je ventilator, takze ak je nieco inde uvolnene, nehrozi nijake riziko.
    Jedine ze by ten mol odpojil kabel a pokazil maticnu dosku tym ze z nej zozerie kondenzatory. To su tzv. kondikove mole, ako ich my v brandzi volame :-)

    #403354
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Podla mňa spodný kryt a jedna šruba nedolieha.
    Robi to aj mne na MBP Retina ale nechce sa mi s tym nikam chodiť …
    Nerieš to :D

    #403362
    shadower
    Účastník (Participant)

    mne obcas vynimocne praskne akoby pri pante ked v spravnej nastavenej polohe v lehu alebo nejak ho upravim …ale vynimocne …mozno to je aj teplotou ze nieje teply dostatocne ten kov …alebo tak nejak …

    #403366
    iTuxx
    Moderátor

    shadower, presne toto iste robi aj mne. MBP mid 2009. Ja mam dojem ze to robi reprak.

    #403370
    majdy
    Účastník (Participant)

    shadower: kĺb môže praskať, ak je dlho v jednej polohe. Ďalej, kovy budú pri telpe pracovať, síce to platí pri moc moc vysokých stupňoch, ale ak je Mac studený a spustí sa tam rendering, ktorý vyťaží procesor na 100% môže jemne prasknúť, plast sa taktiež rozpína, s tým mám skúsenosť.

    #403382
    shadower
    Účastník (Participant)

    este som nemal mac taky horuci :) raz som pozeral flash video a streamoval ho na telku a na chrome takze vsetko co papa tam vtedy sa zohrial ale nepraskal
    ked mi vynimocne praskne tak studeny

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.