iPhone 5 a nova aktualizacia OS

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 a nova aktualizacia OS

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104703
    feldba65
    Účastník (Participant)

    Potrebujem od niekoho radu, stahol som aktualizaciu softu na IP5 a aj do manzelkyneho IP4. Od tejto aktualizacie ak sme pripojeny na WIFI a zvoni mne ci jej mobil doma vyzvanaju oba. Ako sa to da okrem vypnutia WIFI na jednom zastavit? Na oboch je rovnake APPLE ID a nechcem to menit. Vopred dakujem.

    #403345
    iTuxx
    Moderátor

    obidva telefony zvonia sucasne iba vtedy, ak niekomu z vas vola clovek ktory ma iPhone (iPad, OSX). Ak chces, aby sa toto nedialo, budes musiet vypnut v nastaveni Facetime audio a iMessage prijimanie hovorov/sprav z Apple ID. Nechaj tam uvedene iba telefonne cislo. Kazdy iPhone bude mat svoje.
    Toto nastavenie najdes v Nastavenia -> Facetime alebo Nastavenia -> Spravy. Tam si vies nastavit ci bude telefon zastihnutelny na Apple ID, tel. cisle, alebo nejakom maile, alebo vsetkych naraz. Ty spravis to, ze to spolocne Apple ID, ktore pouzivas na oboch mobiloch, z jedneho z nich v nastaveniach Facetime/Spravy vypnes.

    #403347
    feldba65
    Účastník (Participant)

    facetime je vypnuty, imessage vypnuty, nemam ziadne rodinne zdielania a ten blby phone zvoni aj ked volam z pevnej linky ked to skusam. Uz neviem co vsetko mam vypnut. Dakujem za tvoje rady, ale nefunguje to tak alebo som ja lavy:-)

    #403349
    iTuxx
    Moderátor

    to je divne. A co keby si z jedneho vytiahol SIMku a dal do ineho telefonu? Budu aj tak zvonit obidve?

    #403350
    Dodo_ZV
    Účastník (Participant)

    Podľa mňa vypnúť položku Nastavenia/FaceTime/Mobilné hovory na iPhone
    Následne reštart iPhone …
    Či???

    #403351
    feldba65
    Účastník (Participant)

    je to divne, restartol som oba, vytocil cislo z pevnej linky a najprv zacal zvonit ten na ktory som volal a o 2 sec moj. Ked pozriem detaily volaneho cisla vypisuje na miesto prichadzajuceho hovoru zdvihnute na inom zariadeni. Som z toho jelen lebo na mazelkynom je vypnute snad vsetko co by mohlo indikovat tuto chybu. Jedine ta WIFI, ked si mu vypnem na svojom uz sa to nedeje. Precital som si nieco ze novy update ma moznost a umoznuje na viacerych zariadeniach jednotit ukony, ale toto je trochu chore, akoby sa z oboch phonov stali stanice ked su pri sebe.

    #403352
    iTuxx
    Moderátor

    nemas tam nejake presmerovanie alebo take nieco?

    #403369
    feldba65
    Účastník (Participant)

    vsetko som pozrel na oboch, nemam, a keby aj bolo tak by to muselo robit aj pri vypnuti WIFI na jednom z nich. Da sa vratit spat o radu nizsie cize na predchadzajucu aktualizaciu? Vtedy to nerobilo.

    #403373
    iTuxx
    Moderátor

    zial neda sa uz, apple 8.1.3 prestal podpisovat

    #403410
    JFK.
    Účastník (Participant)

    je uplne užasná logika mať jedno Apple ID pre dvoch ludí…
    sorry, ale čo to je za hovadina?! potom to takto dopadne…a nie, keď to všetko povypínaš tak by to nemalo zvoniť aj tak, čiže niečo robíš zle.

    #403414
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    Settings, Face Time, iPhone Cellular calls OFF na druhom telefone kde to NEMA zvonit

    takisto

    Settings -> General -> Handoff & Suggested Apps, vypnut Handoff

    p.s.
    mat jedno apple id pre 2 ludi je hovadina, ale ma to zrejme kvoli tomu aby nemusel appky kupovat 2x

    #403417
    Gren093
    Účastník (Participant)

    “Familysharing” ?

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.