Photos žerie volné miesto + iCloud Library fail

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Photos žerie volné miesto + iCloud Library fail

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104693
    JFK.
    Účastník (Participant)

    No ani neviem čo sa vlastne deje :D ale mam dosť fotiek a všelijako sa mi to tu uploaduje a už som stratil prehlad čo a ako..

    ide o to, že iPhone Storage v iTunes mi ukazuje vyše 2,5 GB “OTHER” Storage, takže zjavne niečo zblbo? :D

    Mal som celý čas zapnutú iCloud Photo Library aj keď mám len 20 GB iCloud predplatený plán.
    Ale kedže zrazu ako som niečo robil na Macu s pripojenym iphonom začal Photos asi uploadovať alebo robiť nejaký /mne neznámy/ transfer fotiek alebo niečo pretože som si na iPhone hneď všimol nový album že “iPhoto Events” …avšak, nevšimol som si žiadne nové fotky – a tak som priebežne pozrel volné miesto v iPhone a to každú minútu ubudlo nejakých 100 mb… ale stále žiadne nové fotky tu nevidím… tak kde to ide alebo čo sa tu deje? :D
    -ten úbytok volného miesta som zastavil, tak že som vypol iCloud Photo Library, no teraz to už neviem zapnúť späť, lebo :

    Tu píše že potrebuje 12 GB a už mám len 5 GB volných … viď http://cl.ly/image/1z0F3J0i2L0Z
    ale v skutočnosti tam už 9,9 GB je … viď http://cl.ly/image/360C0q3k2l3d

    na iPade mám v pohode zapnutú iCloud Photo Library, ale na iPhone sa už neda zapnúť? WTF?

    takže absolútne tomu nechápem už, vyzná sa v tom niekto? :(

    BONUSOVÁ OTÁZKA:

    prečo, ak si importujem fotky/videá z iPhonu do Photos do Macu, tak potom chcem nejaké video z Macu vymazať (aby nežralo miesto v Macu) mi napíše že ak vymažem toto video, vymaže sa zo všetkých zariadení? :D :D
    veď ja ho chcem vymazať len z Macu OMFG

    #403295
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    K bonusovej otazke: nemas fotky vo Photos nastavene v iTunes ako synchronizovanie? Potom to mas ako so synchronizovanou hudbou v iTunes, co vymazes v macu/iTunes ti odstrani aj z iOS zariadeni.

    #403302
    majdy
    Účastník (Participant)

    JFK:

    Bonusovka:

    Fotky a videá, ktoré sú fotené putujú rovno do iCloud Library a tá sa synchronizuje so všetkými zariadeniami, rovnako ako poznámky, či pripomienky, kalendár atď. Myslím, že je len náš zvyk fotky skladovať nesynchrónne na rôznych zariadeniach a tak si budeme musieť zvyknúť, že tu už bude všetko na každom zariadení rovnako, ako máme poznámky, maily alebo dokumenty (tiež ak sa zmažú z jedného, zmažú sa aj v druhom zariadení) čo v konečnom dôsledku znie fajn :)

    Akurát by to malo byť nejak poriešené, že staršie fotky ako rok by sa z iCloud Library vymazali a ostali by len na disku zariadení, rovnako ako to bolo s My Photostream ktorý držal fotky tuším 30 či 60 dní.

    #403312
    JFK.
    Účastník (Participant)

    No hej, za predpokladu že mas všetky zariadenia s veľkou kapacitou…
    Chlapci so 128 GB Airmi a 16 GB iPhonmi by ti porozprávali svoje :D

    Toto Apple môže od nás chcieť ked budu terabytové SSDčka a 256tky iPhony podla mna :D

    To že to je v Cloude je síce pekné ale keď má niekto Mac s malou kapacitou tak neviem-neviem.
    Mac mám 256 a iPhone 64GB a som skoro full na oboch.

    #403313
    JFK.
    Účastník (Participant)

    UPDATE Main Topic
    -cez noc sa mi nanovo synchronizovala (dúfam úspešne) celá Photo Library takže asi problem solved

    Solution:
    Dal som vymazať celu Photo Library z iCloud a síce tam piše, že si to mozem rozmyslieť do 30 dni a až potom sa to vymaže, ale keď som potom vypol v nastaveniach Photos “iCloud Photo Library (Beta)” a následne zapol a potom išiel do nastavení Cloudu a dal “UNDO” teda že som si to rozmyslel a nechcem ju vymazať – tak začal sync nanovo.
    Zozačiatku to vôbec nešlo, potom pomaličky strašne a niekedy vôbec …
    Pomohol plug-in do nabíjačky a… môj spánok :))))

    #403316
    majdy
    Účastník (Participant)

    JFK, áno, ale ako píšeš, tie dáta budú v iCloud Library, takže je jedno akú máš kapacitu na iPhone, (sám mám 16 GB :) a 260 GB disk) pretože v iPhone fyzicky ani niesú, zrejme sú fyzicky len v Macu a tam to podľa mňa bude ošetrené na nejakú dobu podobne ako My Prohostream v minulosti, aby nevznikla situácia, že ti na iCloude dojde mesto a budeš nútený na upgrade a tým pádom platiť. Taktiež mám 20 GB predplatených, ale vôbec nie kvôli fotkám, skôr kvôli niekoľko GB súborom, ktoré som potreboval hodiť niekde, kde by som k ním mal stále prístup :D

    #403320
    iTuxx
    Moderátor

    Ja neviem sice ako je to u iCloud Photos, ale ked ja nieco nafotim, ide to do Photostreamu. Keby som mal iPad, tak by som tie fotky tiez videl tam. Na Macbooku si spustim iPhoto a fotky z Photostream sa mi tu zobrazia, ale nezmazu sa uz (aj ked v cloude po urcitom case ano). Takze raz za cas si zapnem iPhoto na Macu a fotky sa mi do neho zalohuju. Potom ich mozem z hocijakych prenosnych zariadeni mazat, v iPhoto na Macu ostanu.

    Aky je rozdiel medzi tymto a tym novym iCloud Photos Beta?

    #403325
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Photostream prisposobuje rozlisenia fotiek podla zariadenia, kam ich uklada. V tvojom macu maju fotky z iphonu ake rozlisenie?

    #403326
    JFK.
    Účastník (Participant)

    hej, tak ako píšeš to fungovalo pekne …. kedysi :D (aj ja som to presne takto robil)

    teraz je to tak, že tomu nerozumiem ako to funguje :D :D
    je tam nejaký My Photo Stream, miesto Photostream, lebo Photostream sa vypne keď aktivuješ iCloud Photo Library…. ale čo tento Stream robí mi nie je celkom jasné :D

    čo jasné je, že “Camera Roll” sa mení na “All Photos”.
    iCloud Photos by sa mali zapnúť na http://www.icloud.com … –> ale mne tam píše že PREPARING YOUR LIBRARY už 2 dni :D takže nechapačka tiež


    @lemon
    , to sa pýtaš koho teraz?

    #403329
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    @JFK: pytam sa iTuxxa, kedze pouziva Phostream zaujima ma, ci sa mu do macu ukladaju originaliy fotiek alebo zmenseniny. ITuxx pomocou Photostream zalohuje fotky do iPhoto ale zda sa mi, ze su to neni oroginalne rozlisenia fotiek.

    Zaujimalo by ma, keby vyskusal porovnat velkost fotky, ktoru dostane do iPhota cez photostream a tu istu fotku keby skopiroval ( napr. cez airdrop ) do macu, ci maju rovnaku velkost ( rozlisenie ). Ja by som radsej do macu ukladal originaly, teraz to robim manualne cez airdrop alebo dropbox. V macu ich roztriedim do zloziek a tie synchronizujem do ios zariadeni

    #403331
    iTuxx
    Moderátor

    To som neporovnaval, ale nemam dojem ze by sa uploadovali zmenseniny lebo dost dlho trva kym sa uploaduju. Podla mna to je ta ista kvalita ako ked to odfotim. Skusim skontrolovat ked budem moct.

    #403340
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Takze do mac a pc by sa mali stahovat original fotky:
    “On a Mac or PC, your photos are downloaded and stored in full resolution. On iPhone, iPad, iPod touch, and Apple TV, your photos are delivered in a device-optimized resolution that speeds downloads and saves storage space.” Zdroj: https://support.apple.com/en-is/HT201317

    #403343
    iTuxx
    Moderátor

    a aky je teda rozdiel medzi povodnym photostreamom, ktory este pouzivam a tou novou beta sluzbou?

    #403355
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Photostream ma len 1000 fotiek pokial viem.
    iCloud Photo Library je unlimited.

    1. Rozdiel co ma napadol, ale je toho zrejme viac

    #403356
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja síce neviem jednu vec a to, koľko sa držia fotky v iCloud library alebo či sú tam nastále, ale rozdiel je v tom, že iCloud Photo library synchronizuje kompletne aj Mac knižnicu, to znamená, keď si v Macu niečo uložíš do Photos, zobrazí sa ti to zrejme aj na ostatných zariadeniach, čo v prípade iPhoto neplatilo.

    2. iCloud Photo Library ukladá úpravy fotiek medzi všetkými zariadeniami a hneď po úrave kdekoľvek sa upravia na všetkých ostatných zariadeniach, a zrejme ukladá aj komplet aj Burst Mode fotky.

    3. Ukladá videá

    4. majitelia 16 GB zariadení, môžu mať v iPhone 16GB fotiek, 3GB hier, 3 GB hudby, 3 GB bordelu a stále im ostane voľná pamäť.

    5. Fotky už žerú miesto z bezplatných 5 GB :D

    6. nakoniec je to samotná appka Photos pre Mac, ktorá je súčasťou a posledným článkom k tomu aby iCloud library fungovalo, je (údajne – každý hovorí) omnoho rýchlejšia ako iPhoto, aktuálnejšia, panorámy hádže ako panorámy a nie tenučké obdĺžničky ktoré neni vidno, tipujem že ukladá aj slowmotion videá (otestujte!) a je prepojená s Yosemite

    #403359
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Majdy: mas uplnu pravdu, vystihol si to presne, ja testujem 10.10.3 beta uz nejaky ten mesiac a slape to super, odporucam poslednu betu, ktora je naozaj uz dost stabilna .

    #403363
    shadower
    Účastník (Participant)

    mne by uplne stacilo keby mi mac stiahol fotky z icloudu na disk, ked ich vymazem z disku macu tak sa na icloude nic nevymaze, a ked ich vymazem na iphone tak sa vymazu aj na icloude …ako funguje aj teraz tak co chcem si stiahnem do pc, inak to zostava v oblaku zvysok nepodstatny …len keby sa to automaticky stahovalo v macu na disk bez toho ze ked urobim zasah na disku urobi zasah na icloude …
    a mam 128 a 16 ale este sa mi nestalo zeby som nemal miesto kedze fotky drzim na externom …
    ale ked ma niekto potrebu mat 128gb iphone zaplneny fotkamy tak to je fail …

    #403371
    majdy
    Účastník (Participant)

    No ja osobne tú “spätnú” synchronizáciu vítam.
    Koľkokrát som mal jednú scénu nafotenú aj 8x a pozdejšie v Macu na veľkom displeji vymazal 6 fotiek a nechal dve najlepšie, no v iPhone ostali všetky a koľkokrát som sa pristihol porovnávať na maličkom displeji a hádať, ktorá je teraz tá dobrá a ktoré mám zmazať aby mi tam nevznikol zbytočný bordel… Teraz to iCloud Library spraví za mňa a všade budem vedieť čo mám, lebo to bude identické a nebudem zmätený čo za fotky mám ešte v iPhone, ktoré v Macu nemám :D

    #403456
    Dodo_ZV
    Účastník (Participant)

    Chalani, vieme nejaký termín kedy už Photos uvolnia pre všetkých??? A vážne to do iCloud Library posiela celú knižnicu??? Nedá sa nadefinovať, že čo synchronizovať? Príde mi choré, že keď do Photos naimportujem tisíce fotiek zo zrkadlovky a on ich začne posielať do iCloudu napriek tomu, že ich všetky v iPhone, iPade nechcem …

    #403459
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Dodo_ZV : Photos vyjde onedlho s OSX10.10.3, vyzera to, ze so zaciatkom predaja noveho Macbooku 12″

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.