iPad vs. kompaktný fotoaparát

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPad vs. kompaktný fotoaparát

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 30 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104653
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Mám dotaz, čo sa vyplatí viac?

    Kúpiť si priemerný kompaktný fotoaparát alebo prikúpiť externý blesk a nejaký ten objektív pre iPad? A aký kompakt/ext blesk + objektív by ste mi odporučili?

    Nejde mi o nič profi, len také príležitostné fotenie :-)

    #403144
    dfx
    Účastník (Participant)

    jednoznacne kompaktny fotak

    #403145
    Pribinacik
    Účastník (Participant)

    na prilezitostne fotenie uplne staci iPhone 5S alebo iPhone 6 a kupit objektiv olloclip :) u mna maximalna spokojnost.

    #403147
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Jo, olloclip som práve našiel :-D , a aj externý blesk, konkretne iBlazr, len neviem či spolupracuje s inými foto-appkami ako tá od iBlazr…

    #403148
    ivaiva
    Účastník (Participant)

    Lukáš,

    vždy keď vidím ľudí fotiacich s iPadom tak sa dobre pobavím. Keď dáš na to ešte objektív a externý blesk tak schováš do vrecka všetkých japoncov pred pražským orlojom:)

    Ja by som volil kompakt s micro 4/3 .

    #403150
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Dá sa objektívom poriešiť optický zoom?

    #403158
    Jaem
    Účastník (Participant)

    Opticky zoom sa riesi LEN objektivom, ale zatial som nevidel objektiv s optickym zoomomm pre iPhone/iPad. Asi jedine riesenie je toto – https://www.alza.sk/sony-dsc-qx10b-fotoaparat-ve-stylu-objektivu-d485814.htm

    #403159
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Zaujímavé, ako to funguje?

    #403160
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)
    #403163
    ????
    Účastník (Participant)

    Manualny “objektiv” na prilezitostne fotenie? Kup si zariadenie urcene na fotenie – fotoaparat

    #403164
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Presne tak. Nie je dovod snazit sa o pocuvanie hudby z chladnicky, posielanie mailov z vrtacky alebo o (kvalitne) fotenie z iPadu.

    #403165
    dfx
    Účastník (Participant)

    Lukáš Raynor Majer: Otazne je, ci sa chces hrat s fotakom alebo prilezitosne fotit alebo chces mat trochu lepsie ( castejsie horsie ) fotky z iPadu ( iPhonu ).

    Na hranie su skvele bezzrkadlovky ( napriklad Nikon 1 S2 so setakom za 240 eur ), na prilezitostne fotenie nejaky lepsi kompakt. A co sa tyka iPhonu ( iPadu ), tak fot priamo. Ten prirobeny objektiv castejsie viac pokazi ako pomoze.

    #403166
    joer
    Účastník (Participant)

    To Lukáš: Tuna myslim si ze najdes profi odpovede na vsetky tvoje otazky.

    Hlavní strana

    #403168
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    fotit ipadom (na ulici) je katastrofa :) ber normalny fotak [ako vyssie spomenuty nikon 1] a nebudes za ‘japonca’ :)

    #404664
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Jaem: funguje to s iPadom?

    btw, mám aj kompakt, vyše 10 rokov starý a s kartou o kapacite 32 MB (áno, MB) :-D v TIFFku sa mi zmestí jedna fotografia :-D a mám aj Lightning to USB adaptér pre iPad, ten foťák s ňou funguje :-D ale väčšia karta by bola drahšia ako nový model môjho kompaktu…

    Preto by som chcel, či je vhodnejšie kúpiť kompakt ktorý by sa dal cez ten adaptér pripojiť na iPad, alebo kúpiť Lightning to SD adapter pre iPad a kúpiť samostatný kompakt… alebo riešenie od Jaem-a… fakt neviem :-(

    #404673
    1Riso1
    Účastník (Participant)

    To si robis srandu vsak? :DD Ja nechapem ako ta toto mohlo napadnut…

    Jednoznacne fotak aj keby ze mas fotit na automatike!!! :)

    #404674
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    šak áno, máš pravdu :-D

    takže už hladám kompakt :-)

    ale aby sa dal prepojiť s iPadom, optimálne vďaka Lightning to SD Card Reader. Ono pofotiť v teréne a pozrieť si fotky na retina displeji iPadu :-) a prípadne pretriediť/spracovať (drahý MBPr do terénu nosiť rozhodne nebudem).

    Požiadavky na foťák:

    – záznam na SD kartu
    – fotenie v RAW
    – veľký optický zoom
    – aspoň 8-10 MPx rozlíšenie
    – kamera – Full HD, aspoň 30 FPS, zaostrovanie
    – geotagging (GPS)

    #404675
    suley
    Účastník (Participant)

    rozpocet?

    #404676
    1Riso1
    Účastník (Participant)
    #404678
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Riso: jj aj toto hľadám, už som objednal z Alzy, som z BB a v iStores tú čítačku nemali a ani tak skoro nebudú… ešte ten foťák :-) kludne aj z Alzy, nech to zoberiem spolu :-)

    Suley: nerád by som šiel cez 350 evri, ale v podstate závisí to od parametrov a ceny :-)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 30 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.