IPADY rovnake udaje

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software IPADY rovnake udaje

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103910
    zmija
    Účastník (Participant)

    Ahojte. Potrebujem radu profika: Mam firmu, zamestnanci su na 3 pobockach. Predavame veci, vela poloziek, 7 dodavatelov cize moj papierovy cennik je dost hruby a casto sa v nom menia informacie ako prisun novych poloziek, vyradenie starych atd…
    Checel by som kupit 7 ipadov do ktorych by som premiestnil cely “papierovy cennik”. Cize otakza moja je: Ked spravim pracne a nahodim vsetky info do 1 ipadu tak potom viem ho upravovat tak aby vsetky info ktore su v nom budu stale rovnake a aktuale na vsetkych ostatnych ipadoch? Da sa toto robit cez iCloud ? Bojim sa toho ze by si to kazdy musel tam davat sam a tym padom to pre mna straca zmysel….
    Dakujem za pomoc….

    #400392
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    No mozes to aj tak a zdielat jeden iCloud ucet, ale nechapem, preco tak zlozito.

    Nebude jednoduchsie postavit si na nejakom eshopovom CMS (trebars OpenCart) normalny web, kde by si to menil centralne v databaze a islo by to kazdemu automaticky bez ohladu na zariadenie?

    Co takto to cele napojit na firemny skladovy system, kopa skladovych systemov ma v sebe podporu exportu alebo publikovania rovno na web…

    Spravis pristupy a je to. Ak to ma byt seriozne, tak nad prasacinou tabulka v Numbers a sharovany iCloud ucet by som ani neuvazoval. Pri masivnej zmene cennika mas o zabavu postarane…

    Vhodnym riesenim moze byt trebars Filemaker Pro s napojenim na SQL a na to urobit iPad aplikaciu, existuje na to kompletne riesenie. ALe mozno by Ti fakt stacil len ten export na web zo skladu.

    #400393
    zmija
    Účastník (Participant)

    Zabudol som napisat ze moji ludia predavaju na predajni. Cize ked si sadne zo zakaznikom tak mu povie vsetko hned z ipadu. Je to luxusne cize to dobre vyzera a ma vsetky info po kope. To iste na vystave: tam nemam pristup na web cize chcem len wifi model a tym padom to zase musia mat vsetko off line. Mozno mi dobre radis Jozef ale som total mimo tychto veci sa priznam takze preto tak ….. :) Otazka zase dalsia ako robit aktualizacie cennika, cize po lopate do hlavneho iPadu ? Da sa to robit napr cez klasicky PC myslim tu upravu ?

    #400394
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Ale ved v principe je JEDNO, ci to ide na webstranku exportom zo skladoveho hospodarstva alebo to budes rucne ako u blbych preklapat do Numbers tabulky :)

    STALE to budes vidiet na tom iPade, ziadny hlavny iPad v tomto pripade neexistuje, iCloud alebo webstranka je to HLAVNE ulozisko.

    iPad je len blbe zobrazovatko. Ide o to, ze takto by si musel tabulku zakazdym prerabat v Numbers (alebo ju davat do PDF a posielat to obchodakom), kdezto takto rovno spravis export zo SVOJHO systemu rovno na web a vidi to uplne kazdy, komu das pristup – bez ohladu na to, ci ma iPad, nejaky Android sunt, telefon, pocitadlo…

    Aktualizacie cennika tak ako tak robis centralne, akurat priamym exportom zo skladu usetris medzikrok prerabania do Numbers (export cennika zo skladu do CSV formatu, import do Numbers, naformatovanie aby to vyzeralo atd.).

    Cely cas sa bavime samozrejme o tom, ze to mozes rovno robit z PC ci Maca. Ak by si mal nejaku tabulku na iCloude v Numbers, musel by si to robit bud z iPadu alebo PC cez prehliadac, akurat s tou nutnou duplicitou vsetko prerabat pri kazdej zmene, robit zmeny na 2x – v skladovom systeme aj v Numbers tabulke.

    Je to uz jasne? Lebo jednoduchsie sa to fakt vysvetlit neda :)

    Co mas za skladovy system, od akej firmy, aky nazov? Predpokladam, ze vsetky ceny nacenujes tam, aby boli okamzite dostupne aj na predajniach v pokladniach. Je tak?

    #400396
    zmija
    Účastník (Participant)

    Uz to chapem. Jedine co nechapem ked vravis ze to bude online cez stranku. Tie ipady nebudu mat pristup na web ked su na predajni. Preto ja som chcel od nich aby to mali offline. Co sa tyka programu a fakturacii, to sa robi len na cetrale. Mne sa viac jedna o fotky modelov, ich technicke parametre, nasledne vypisanie cenovej ponuky a jej vytlacenie cez wifi….. Ked si uz zakaznik nieco vybereie, to ma netrapi to uz riesi ekon oddelenie v centrale. Ale chcem aby mali priecinky napr. Dodavatel “Adam – vsetky fotky jeho modelov, kazdy model zvlast foto, zvlast technicke udaje, ceny jednotlivych modelov. Dalej dalsi dodavatel atd. Potom priecinok Akciove modely atd, vyradene modely atd. Toto by sa dalo keby boli online na nete ale nie su…

    #400397
    shadower
    Účastník (Participant)

    jednym slovom
    ANO pojde to …ale ked ty upravis na pc nieco a das to do oblaku tie ipady musia byt pripojene aspon cez wifi, aby sa to aktualizovalo, offline to potom zobrazuje …len treba net aby sa aktualizovalo …

    #400400
    zmija
    Účastník (Participant)

    OK dik

    #400409
    shadower
    Účastník (Participant)

    ale neviem zas ci netreba aj otvorit appku aby sa ti aktualizovali, neviem ci sa to spravi na pozadi vypnutej app …treba skusit

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.