hlučný hdd v rámčeku macbook pro

Domov Diskusné Fóra Nezaradené hlučný hdd v rámčeku macbook pro

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103909
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    ahojte neviem či už niekto niečo takéto rozoberal na tomto fóre tému na hlučný hdd v rámčeku macbook pro ale neviem ju nájsť tak píšem sem :)
    – Chcem sa opýtať počul som že dá sa nejako utesnit tak HDD v rámčeku aby ho nebolo až tak počuť.
    Viete mi niekto poradiť máte stým skúsenoti ďakujem vám :)
    Mám SSD+HDD miesto Mechaniky a chcem stlmiť hlučnosť HDD VĎAKA!

    #400384
    rackom
    Účastník (Participant)

    cau, ked som ho mal ja tak som tusim daval SSD do ramceka namiesto nechaniky a problem vyrieseny :)

    #400398
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    a nepôjde náhodou ten SSD pomalšie ak ho napojím namiesto mechaniky ??? to by ma ešte zaujímalo

    #400402
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Toto som riesil v decembri. Nepises sice aky mas mac ale popisem ti moj pripad:
    Macbook pro 15 late 2011. Povodna konfiguracia – HDD 750GB 7200ot., 8GB RAM, Super drive. Kedze chipset podporuje na oboch portoch SATA3 (6gigabajtov), tak ten povodny 7200ot. disk v podstate brzdil system – prenosy namerane DiskSpeedTest: write 97,9MB/s a read 109,2 MB/s.
    Teraz – 2xSSD Samsung 850 PRO 512GB. Na oboch su porovnatelne rychlosti a su absolutne tiche: write 491,3 MB/s a read 521,1 MB/s.
    Zaver – ak ta nieco bude spomalovat, tak jedine povodny disk v diskdoubleri, kedze “otackove” disky sa nerobili SATA3 (aspon o takych ja neviem). Jedine, co by asi stihalo SATA3 by boli asi SCSI disky 10000ot/s. Tie sa ale nerobili 2,5palcove.

    Este som zabudol dodat, ze ked som ho mal otvoreny, tak som menil aj RAM – za 16GB Crucial.

    #400406
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    @Mano5
    Mám MacBook Pro 13 (2011) 2.4 Ghz Intel Core i5,RAM 8GB
    tak teda ako to mám spraviť ? :-)

    #400408
    shadower
    Účastník (Participant)

    ved on sa pyta na hlucnost ?co to ma s rychlostou ?
    vyber ho ak je samotny hdd hlucny …nic
    ak vybracie v ramceku tak medzi to utesnit makkou penou je taka paska roznej hrubky

    #400419
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    @shadower
    Super dakujem to som chcel počuť :-) kde môžem takú pastu zohnať ?

    #400442
    Mano5
    Účastník (Participant)

    shadower:
    Pokial dobre citam, tak v druhom pripsevku sa pyta na rychlost – ci to nepojde pomalsie. V mojom prispevku pisem, ze moje riesenie rychle a tiche.

    Martinko115:
    Nepises ani aky ramik (od akeho vyrobcu) si pouzil na ten druhy disk. Su totiz aj ramiky, ktore su uzavrete a tym padom sa zvuk tak nesiri cez otvorenu strbinu po DVD mechanike. Akykolvek “otackovy” disk bude hlucnejsi v pozicii po DVD mechanike – prave kvoli existujucej strbine. Ak to nechces riesit vymenou disku (za SSD) kvoli dodatocnym nakladom, tak potom ti ostava uz len “paskove” riesenie – nie pastove. Otvoris book a zmeras volne miesto, ktore je pri strbine na vsuvanie DVD. Potom skocis do nejakeho “remeselnika” (obchodu s tesniacimi potrebami) a tam kupis kusok tesniacej samolepiacej pasky zodpovedajucej hrubky. Nalepis, tak aby si utesnil ten otvor a mozes skusit – je to pokus omyl – moze to fungovat a nemusi. Zalezi aj od toho ake mas citlive usi.

    Ja som uz starsi a moje usi uz niesu take citlive, ale moj povodny 7200 ot. disk som pocul dost hlasno, ked som ho mal na mieste po DVD mechanike – pouzil som riesenie od LMP diks doubler (je to dost otvorena konstrukcia). Preto som po mesiaci kupil dalsi SSD disk – ktory vobec nie je v tej pozicii pomalsi.

    #400478
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    Ďakujem vám všekým za rady ! :)
    s pastou neriešim nič,keby som teda prehodil tie HDD miesto DVD kde mám rámček dám SSD a klasicky HDD šupnem na pôvodne miesto kde bol bude všetko v poriadku ? hmm?

    #400480
    Martinko115
    Účastník (Participant)

    prehodil som disky,dal som pôvody tam kde bol a SSD miesto mechaniky,dúfam že bude všetko v poriadku,mal by som spraviť ešte nejaký TEST ?

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.